Všem klukům, které jsem milovala

Všem klukům, které jsem milovala https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248725/bmid_vsem-klukum-ktere-jsem-milovala-248725.jpg 4 1717 401

Milostné dopisy mají mnoho podob. Lara Jean nikdy žádný nedostala, ale pár už jich napsala – na rozloučenou. Lara žádnému klukovi nedala najevo, že se do něj zamilovala. Místo toho mu napsala dopis o tom, jak se cítí, pečlivě ho zapečetila a schovala do krabice pod svou postelí. Ale jednoho dne dopisy z krabice zmizí a Lara zjistí, že je někdo rozeslal. A najednou musí čelit všem svým pocitům, které před světem – a hlavně přímo před adresáty – pečlivě ukrývala! A jak se postupně vyrovnává s minulostí, zjišťuje, že něco dobrého to rozeslání dopisů přece jen přineslo.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

To All the Boys I've Loved Before , 2014

Sofča28
06.03.2022 5 z 5

Miluji tuhle knihu!
Je krásně napsaná a velice rychle se čte.
Film je také povedený :)
Já knihu četla v jedenácti letech, ale myslím, že jsem mohla ještě rok počkat.

MaggieR
20.02.2022 4 z 5

Veľmi pekné, príjemné, milé. Doslova oddychovka.

teer.h
30.12.2021 3 z 5

Tuhle knihu jsem četla po shlédnutí filmu, který se mi moc líbil. Na začátek musím říct, že kniha byla velmi čtivá a příběh mi ubíhal. Nicméně jsem od knihy očekávala mnohem více. Lara mi lezla krkem... její přemýšlení a dětinské chování mě zaráželo a neustále jsem protáčela oči. Vadila mi i její sestra, takovou bych opravdu nechtěla, abych byla upřímná.
Ač nerada, tak musím přiznat, že film je o dost lepší než kniha.

Tialexa
30.11.2021

kniha se mi velice líbila. byla skvělá miluji LJ i PK

anelise
11.11.2021 5 z 5

Tak tohle bylo velmi pěkné počtení :). Jako první jsem zkoula teda film, ale i přes to mě knížka v mnoha ohledech mile překvapila. Do knížky se mi upřímně poprvé moc nechtělo, jelikož čtu spíš fantasy, ale překonala jsem se a nelituji. A tak teda po přečtení knihy musím říct, že byla lepší. Postavy se mi líbily a přirostly mi k srdci mnohem více než v případě filmu. Mojí nejoblíbenější postavou byla asi Kitty, ale Lara Jean byla blízko. U kluků to byl asi Josh ( já vím, kontroverzní) :D. Celkově knihu hodnotím kladně a všem doporučuji si jí přečíst!

Sarah11
07.11.2021 5 z 5

Na tohle opravdu nejde použít jiné přívlastky než "sladký" a "roztomilý". Jako první jsem tentokrát viděla filmy, do kterých jsem se naprosto zamilovala, takže jsem se zprvu bála, jestli mě knížky ještě budou bavit, ale pohltilo mě to už od úplného začátku. Knížka se čte lehce (čteno v angličtině), moc mě bavil ten humor, dokonce mě někdy donutila se nahlas zasmát, slovní roztržky mezi ústřední dvojicí byly perfektní. Naprosto jsem si zamilovala většinu postav (Lara Jean, Peter, Kitty, Chris), ale našly se i takové, které mě doháněly k nepříčetnosti (Margot, později Josh).
Co se týče hlavní hrdinky, tady asi budu vybočovat od většiny recenzentů, ale mě sedla. Nepřišla mi ani sobecká, ani ubrečená ani *doplňte jakoukoliv negativní vlastnost z komentářů*, ale správně ztřeštěná s kapičkou roztomilé naivity (nesmíme zapomínat, že je jí šestnáct, bože, kdo v takovém věku nedělal blbosti?!) a v mnohém mi připomínala mě, i když šestnáct mi bylo už hodně dávno.
Knihu jsem přečetla téměř na jeden zátah a pohladila mě po duši, což od dobré romantiky očekávám. Nemám co vytknout a to už jsem dávno mimo věkovou skupinu, pro kterou je tenhle příběh psaný.

jitka_dankova
21.10.2021 odpad!

(SPOILER) Knihu (celou sérii) jsem zkusila přečíst kvůli čtenářské výzvě, viděla jsem i film. Velmi mne ale zklamala. V knize se nic neděje, je to jen takový strohý scénář pro film. Hlavní hrdinka se chová nedospěle (vůbec ne věk, který je jí tam "přidělen"), naivně, hloupě a trapně. Samé lži a hlouposti. Námět s falešným chozením šel rozhodně zpracovat lépe, vztahy mezi sestrami taky. A to video? Přišlo mi šílené, jak blbě to tam celé řeší. Přeskakovala jsem řádky a stránky, abych to nějak dočetla a pořád čekala, jestli se rozjedou nějaké vnitřní pochody autorky, jestli trochu dospěje a ono nic. Romantická linka v podstatě mizivá, Lara mi tam přišla absolutně nezamilovaná a nic pořádně neprožívala. A konec celé série - každý na jiné vysoké škole a v tom věku a daleko od sebe? Vážně si myslí, že jim bude láska na dálku fungovat? Tohle měla raději ta autorka zpracovat, zajímalo by mne, jak by se s tím poprala. Za mne tedy i konec zklamáním. Nejsem cílovou skupinou, nicméně tato kniha by mne nebavila ani v době věku autorky.

Niu
26.09.2021 5 z 5

Super odpočinkovka :o) Ztřeštěné, ale tak mile, napsáno slušným způsobem, s hromadou vtipných dialogů a myšlenek. Postava Lary Jeane mi byla nejsympatičtější. Čekala jsem, že to dopadne jinak, ale jsem spokojená, dopadlo to tak, jak mělo :o)

Ana72154
11.09.2021 4 z 5

Ze začátku jsem byla v rozpacích, co si mám o knize myslet, nakonec se mi ale líbila. Těším se na další díl.

terakera
01.09.2021 5 z 5

Všem klukům jsem četla v jedenácti letech takže si opravdu nepamatuju všechno ale vím že se mi v té době strašně líbila a navedl mě k ní film který byl super ale na knihu rozhodně nemá. Doporučuji pro mladé čtenáře

Sixao
14.08.2021 4 z 5

Kniha mě velmi mile překvapila. Vrátila jsem se do období prvních lásek, touhy a romantického snění. Líbil se mi Josh i Peter, být ve věku Lary Jean, určitě bych se taky zaláskovala do obou. Soužití tří sester bylo popsáno naprosto věrohodně. Těším se, jak si pustím film.

Kika28
18.07.2021 5 z 5

Knížku čtu už po třetí a je pořád stejně skvělá. Autorka píše strašně čtivě a knížka má ideální délku kapitol.
Postavy jsou strašně super, všechny jsem si moc oblíbila- tedy až na Gen, to je mrcha. Hodně se mi líbí vztah mezi sestrami a celkově vztahy mezi postavami.
Knížku bych doporučila všem co mají rádi romantiku. Už se moc těším na film, který jsem ještě neviděla.
Za mě knížku jednoznačně doporučuji.

ElessaRiverbow
23.05.2021 4 z 5

Film jsem viděla dříve než knihu, a to dokonce dvakrát. Tenkrát jsem z něj byla naprosto unešená a knihu si chtěla moc přečíst. A teď jsem se k tomu konečně dostala. Kniha má krátké kapitoly, takže se četla vcelku rychle. Laru Jean jsem si naprosto zamilovala, stejně tak i Petera a Joshe, i když ty dva o něco malinko míň. Nejmíň sympatická mi přišla asi Margot, kterou jsem moc nemusela ani ve filmu. Do pokračování se nijak nehrnu, ale jednou se k němu snad dostanu.

Lily-fairy
12.05.2021

Nemůžu hodnotit pořádně hvězdičkami, nejsem totiž cílový čtenář. Romantické knihy nesnáším, ale tady jsem čekala nějaký originální a vtipný děj. Marně. Jediné, co se mi na tom moc líbilo, byly vztahy mezi sestrami a tátou a postava Chris. Na další díly se možná podívám, ale číst je neplánuji.

Linda007
29.04.2021 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Je to milounké a roztomilé. Pořídila jsem po přečtení i domů.

Margaritta1987
21.04.2021 3 z 5

Řeknu to upřímně první půlhodinu jsem uvažovala, že audioknizku vypnu. Pak mě příběh trošku zaujal a nakonec u knihy vydržela. Kdybych jí cetla jako náctiletá, tak bych z ní byla odvařená a zabouchnutá do Petera.
Příběh, ale pěkně odsýpal a jako celek se mi líbil

veverrka11
21.04.2021 4 z 5

Krásně napsané romantické vyprávění o dívce, která píše dopisy, aby se odmilovala. Co se ale stane, když se její dopisy dostanou k adresátům? Vznikne z toho velice zajímavý a občas humorný příběh o někdy až naivní Laře Jean. LJ jsem si zamilovala už jako film, kde mě ovšem zklamaly následující díly, u nichž teď doufám, že se knížky moc nedržely. Otevírám další díl...

eliška266
19.04.2021 5 z 5

Tuto knihu jsem četla až po filmu, takže už jsem jakoby věděla, co se stane na konci, ale už hodně dlouho jsem si chtěla knihu přečíst. Kniha mě na začátku moc nezaujala, protože se mi to zdálo jako každý začátek romantické knihy, ale pak už se tam objevovaly různé zvraty a najednou jsem si knihu hrozně oblíbila. Kniha vypráví o dívce jménem Lara Jean, která psala každému klukovi, do kterého se zamilovala dopis, který nikdy neposlala. Jednoho dne zjistí, že dopisy zmizely a že je někdo poslal. Kniha byla romantická a zábavná. Nejvíce se mi líbila postava Petera, který byl jeden z kluků, do kterých se Lara Jean zamilovala. Rozhodně doporučuji přečíst si knížku, myslím si, že to stojí za to.

Audrey122
18.04.2021 2 z 5

moc hezká knížka na oddech

KajkaMicinka
17.04.2021 5 z 5

musím říct že první díl se povedl nejvíc,

dopisy zfilmováno rodina první láska pro dívky pomsta škola pro dospívající mládež (young adult)

Jenny Han
americká, 1980
2015  83%Všem klukům, které jsem milovala
2016  82%P.S. Stále Tě miluju
2012  76%Léto, kdy jsem zkrásněla
2017  80%Navždy s láskou, Lara Jean
2017  76%Oko za oko

Kniha Všem klukům, které jsem milovala je v

Přečtených2 504x