Všem klukům, které jsem milovala

Všem klukům, které jsem milovala https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259405/bmid_vsem-klukum-ktere-jsem-milovala-259405.jpg 4 1717 401

Co by se stalo, kdyby všem klukům, kteří se ti líbili, někdo najednou sdělil, že ses do nich zamilovala…? Milostné dopisy mají mnoho podob. Lara Jean nikdy žádný nedostala, ale pár už jich napsala – na rozloučenou. Lara nikdy nedala žádnému klukovi najevo, že ho má ráda. A když už nechtěla být zamilovaná, napsala dopis o tom, jak se cítí, pečlivě ho zapečetila a schovala do krabice pod svou postelí. Ale jednoho dne dopisy z krabice zmizí a Lara zjistí, že je někdo rozeslal. A najednou musí čelit všem pocitům, které před světem – a hlavně přímo před adresáty dopisů – pečlivě ukrývala! A jak se postupně vyrovnává s minulostí, zjišťuje, že něco dobrého to rozeslání dopisů přece jen přineslo.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: ekniha , CooBoo

To All the Boys I've Loved Before , 2014

Ticiana
07.01.2021 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Je fakt, ze kniha je pro dívky, ale po pravdě, která z nás se aspon na chvíli nechce vrátit do let první lásky? Kniha je ctiva, vtipná a skvělá. A jsem rada, ze mam připravené další díly.

girdi
07.01.2021 5 z 5

Pohlazení. Milý romantický příběh pro dívky psaný velmi čtivě. Postavy jsou uvěřitelné a každý si snad najde svého oblíbence, navíc nechybí zajímavé zápletky a sem tam i humor. Neodolala jsem a zkoukla i film a světě div se i ten se moc povedl. A to až tak, že opačné pořadí nedoporučuji. No jsem zvědavá, co další díl.

Andi
31.12.2020 3 z 5

Sama nemůžu uvěřit, že to řeknu ... ale film byl lepší než kniha.
Jako první jsem viděla film, zde jsem se nechala zlákat vysokým hodnocením. Nemohla jsem se dočkat, až knížku dočtu. Byla nezáživná.

vandalindakova
29.12.2020 2 z 5

Bohužel tohle za mě bylo zklamání. Těžko říct, jestli bych na knihu měla stejný nebo jiný názor před těmi lety, kdy poprvé vyšla a trh ještě nebyl tak bohatý. Momentálně seženete lepší knihy, opravdu.
A to jsem od toho ani neočekávala nic extra. Viděla jsem film, který se mi líbil. Klasická romantická komedie, na které se koukám ráda, když chci vypnout.
Kamenem úrazu v knize je hlavní hrdinka, Lara Jean. Její charakter je totiž děsný, a není výmluvou to, že ji je 16 a je puberťačka. Já se takhle v 16ti nechovala, fakt ne. Nevidí si do pusy, a cokoliv co řekne, je perla. A že tím uráží a ubližuje všem kolem sebe? Nevadííí. Věčně jenom lže, a to i kvůli totálním kravinám. A pak se dá naoko dohromady s klukem jen proto, aby tím naštvala svého nejlepšího kamaráda a vytahovala se před ním. Její starší sestra odjede, ona se má začít starat o mladší sestru a částečně o domácnost. A nedělá vůbec nic. Spíš to vypadá o boj, jak neumřít hlady, protože Lara má tisíc jiných starostí (ne nemá), a na všechno zapomene. I na to, že má připravit večeři. :D
Naivně jsem si myslela, že tuhle jednohubku budu mít přečtenou tak za dva dny, budu se u toho culit a oddechnu si od toho. HaHa… Trápila jsem se s tím týden! Vůbec mě to nebavilo a nenutilo číst dál. Protože se tam nic extra nedělo.
No a teď taky něco pozitivního. Tady bych zmínila vedlejší postavy. Hrozně jsem si oblíbila Joshe, který to od Lary pěkně schytával. Přitom je to tak skvělý kluk. Také mám ráda Kitty a Margot. Vtipné bylo, že Kitty mi občas v jejích 9ti letech přišla mnohem rozumnější než celá slavná Lara Jean.
Druhá věc je rodinná atmosféra, která tam byla úžasná, ale bohužel ji Lara úspěšně často zabíjela. Fakt díky Laro.
A třetí věcí jsou dvě scény. Ano pouze dvě scény z celé knihy, a to Halloween a Vánoce.
Tahle kniha mi ukázala, že opravdu existují filmové adaptace, které jsou lepší jak kniha! Tahle patří mezi ně. Na další díly se nechystám.

Kiki481
28.12.2020

Kniha se mi moc líbila, četla jsem jí chvilku protože jsem se od ni nemohla odtrhnout. Líbilo se mi že to bylo vtipné a dost jsem se u toho zasmála. První jsem viděla film a musím přiznat ze patří mezi mé oblíbené, ale kniha byla stokrát lepší. Určitě doporučuji pro všechny kdo mají rádi takovéhle dívčí příběhy. ????

AlexandraBane
29.11.2020 5 z 5

Ač jsou jsem dávno mimo kategorii, pro kterou je kniha určená. Tak jsem si nemohla pomoct a musela jsem si knížku přečíst. A výběru nelituju, byl to parádní oddech. Miluju Laru Jean a Petera

Alnima
06.11.2020 4 z 5

Vtipná a originální knížka. V celku milé čtení. Vždy, když knížku někde zahlédnu, tak se musím pro sebe pousmát.

Fortuna7
26.10.2020 4 z 5

Velice roztomilá kniha, ale přijde mi že se tam pořád řešili jídlo

Bebe2004
25.10.2020 5 z 5

Knížku jsem si přečetla na popud kamarádky a vůbec se mi do ní nechtělo. Obecně většinu doporučených knih se mi nechce číst. Ale snažím se překonat a obvykle nejsem zklamaná. Ani tady jsem nebyla. Byla to prostě taková ta typická holčičí romantika. Letos jsem se i koukla na film - taky moc pěkný.

janakovak
20.10.2020 5 z 5

Za mě byla kniha úplně skvělá, sice trošku naivní, ale v téhle těžké době jsem to uvítala. Lara Jean mi přirostla k srdci tak jako Kavinský. Sice vypadá jako klasický středoškolský frajírek, ale pod tou fasádou se skrývá něco víc.
Také se mi líbil vztah mezi sestrami, i když to mezi nimi občas skřípalo, ale mezi jákymi sourozenci ne.

Josh mě občas v některých částech dost otravoval. Hlavně, když se snažil Laru " dostat". Už jen z principu si to radši měl nechat pro sebe, přeci jenom chodil s její setrou.

Kniha se mi líbila možná ještě vice jak film.

Lucynell
18.10.2020 5 z 5

Krásné, nenáročné a čtivé čtení. Tuto knihu mám moc ráda a občas se k ní vracím, protože jsem si moc oblíbila Laru Jean i Petera Kavinského. Za mě knížka rozhodně lepší jak film.

katallinka
18.10.2020 3 z 5

Takové milé nenáročné čtení. Bohužel už asi nic pro mě, ale v 16 bych takovou knihu milovala.

Luc.i
07.10.2020 5 z 5

Tohle je poměrně známá a oblíbená knížka a proto jsem se jí tak trochu vyhýbala. Nakonec jsem v knihovně narazila na první díl a jsem ráda. Typická romantická, je to totálně sladký, roztomilý a vtipný. Většinu knížky jsem se usmívala nebo smála na hlas. Několikrát jsem četla různé recenze, kde se objevovalo, že je hlavní hrdinka nepříjemná ale mě přišla celkem fajn taková praštěná holka co je trochu mimo. Příběh je předvídatelný a asi se dá odhadnout jak se to bude odehrávat a stejně mě sem tam něco překvapilo. Těším se na další díly. Celkem 4,5/5* super romantarna.

Market116
01.10.2020 5 z 5

To byl tak krásně romantický příběh...opravdová slaďárna ♥ velice čtivá, vtipná a celkově příjemná.
Laru Jean jsem si hned oblíbila... i přes svou nesmělost byla dost odvážná...stejně tak i její rodinka byla suprová...ale Kitty bych asi přetrhla za to, co udělala...vlastně jsem si hned myslela, že to byla ona...
Jinak musím říct, že z kluků se mi stejně nejvíc zamlouval Peter...hrozně se k sobě s Larou hodí a doplňují se. Za to Josh mě spíš štval...
Každopádně se už těším na další díl. A určitě si pustím i film. Doporučuji

katasokolov
27.09.2020 4 z 5

Moc krásná knížka!! Hned se jdu pustit do pokračování, abych byla připravená na film, který má vypustit Netflix.

Ronnie68
11.09.2020 4 z 5

Knihu jsem dostala od kamarádky s tím, že jsem netušila, co bych od ní mohla očekávat .... a mile mě překvapila ... začetla jsem se hned .. a přelouskán docela rychle ...

Knihomolka_123
28.08.2020 3 z 5

Kniha byla velmi svižná a čtivá, zejména oceňuji krátké (někdy i stránkové či dvoustránkové) kapitoly.

zamilov.do.knih
13.08.2020 4 z 5

Potom, co jsem před půl rokem zhlédla film Všem klukům, které jsem milovala, aniž bych věděla, že je podle knižní předlohy, jsem si řekla, že bych si někdy chtěla přečíst i knihu. Zjistila jsem, že tahle kniha je velmi vychvalovaná, a proto jsem si na ni v knihovně udělala rezervaci. Ale od knihy jsem neměla žádná očekávání, protože film mě vůbec nenadchl, přestože jsem na něj v mém okolí slyšela samou chválu. Od knihy jsem čekala pouze to, že bude lepší než film (jak už to bývá). A to tedy opravdu byla. Oproti filmu, který byl přesně tím typem filmu "klasický středoškolský románek - klišé" a tento typ filmů se mi málo kdy líbí, kniha byla dobrá a líbila se mi. Přestože to byla opět klasická středoškolská romantika plná klišé, kniha byla čtivá, milá a oddechová. Jedině mě trochu mrzí, že jsem si moc neoblíbila postavy, které mi přišly příliš obyčejné a trochu nudné, ale přijde mi, že já jsem na postavy dost vybíravá a málo které postavy si oblíbím. Ale postavy mi nepřišly otravné a "nesmyslné" jako v jiných YA knihách, takže si mě získaly alespoň tímto. A jsem také ráda, že v knize se neobjevovalo kouření a alkohol, který vídám v mnoha knížkách, které se odehrávají v prostředí středních škol. Závěrem, kniha se mi líbila, ale nesedám si z ní na zadek, protože jsem četla i lepší knihy.
~
8*/10*

Buchtolap
06.08.2020 4 z 5

Četla jsem anglickou verzi a poté i českou a cizojazyčná se mi zdála několikrát lepší i dost autentičtějši.
Tím pádem pro mě v češtině o stupeň horší čtení.

Julia284
31.07.2020 4 z 5

Na to, že tuto knihu všichni moc vychvalovali, mi tato knížka zas tak dobrá nepřipadala. Od děje jsem čekala trochu více. Jinak příběh byl čtivě napsán.