Všem klukům, které jsem milovala

Všem klukům, které jsem milovala https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259405/bmid_vsem-klukum-ktere-jsem-milovala-259405.jpg 4 1719 401

Co by se stalo, kdyby všem klukům, kteří se ti líbili, někdo najednou sdělil, že ses do nich zamilovala…? Milostné dopisy mají mnoho podob. Lara Jean nikdy žádný nedostala, ale pár už jich napsala – na rozloučenou. Lara nikdy nedala žádnému klukovi najevo, že ho má ráda. A když už nechtěla být zamilovaná, napsala dopis o tom, jak se cítí, pečlivě ho zapečetila a schovala do krabice pod svou postelí. Ale jednoho dne dopisy z krabice zmizí a Lara zjistí, že je někdo rozeslal. A najednou musí čelit všem pocitům, které před světem – a hlavně přímo před adresáty dopisů – pečlivě ukrývala! A jak se postupně vyrovnává s minulostí, zjišťuje, že něco dobrého to rozeslání dopisů přece jen přineslo.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: ekniha , CooBoo

To All the Boys I've Loved Before , 2014

MíšaK.
10.10.2016 4 z 5

Strašně hezká, originální, čtivá knížka. Autorka mě uchvátila už letní sérií a ani toto nebylo k zahození. Je těžké si vybrat na čí straně stát. A přiznávám, že jsem fandila Joshovi, ale pro mě je prioritou, aby byla hrdinka šťastná. Dojala mě scéna s Margot, její příběh byl také velmi zajímavý. Vypadala jako silná osobnost a ona ve skutečnosti…

machina
10.10.2016 5 z 5

Skvělá knížka o středoškolských láskách jedné obyčejné holky, která je ovšem milá a inteligentní, stejně jako celý příběh. :)

JajaCZ
10.10.2016 5 z 5

Príjemná a nenáročná oddychová kniha o tom, ako dokážu naše city prekvapiť aj nás samých, aké sú krehké a aký je človek vďaka nim zraniteľný.

Pedruska01
03.09.2016 5 z 5

Po dlouhé době jsem se setkala s další tvorbou Jenny Han a nezklamala mě. Rozhodně ne. Ona prostě umí psát hrozně čtivě, poutavě a vtipně. Už v její předešlé sérii mi dokázala, že svým osobitým způsobem psaní nastavila laťku vysoko, což se potvrdilo i teď. Neklesla ani o píď.
Četlo se to skoro samo, měla jsem potíž se od knihy odloučit leč třeba na pár minut, natož hodin! Lara Jean mi padla do oka hned, sympaťanda, normální holka. Její starší sestra, to už byl problém. Byla mi většinou protivná, jak je ve všem nejlepší, opěvovaná a nejúžasnější. Mrzelo mě to už kvůli Laře. Ohledně její mladší sestry - to byl fracek první kategorie! (Ach, ta dnešní mládež/budoucí generace! :D) A měla jsem tušení, že zrovna ona má co dělat s krabicí na klobouky!
Na Joshovi i Peterovi něco bylo, každý měl něco do sebe. Byli to celkem dost fajn kluci - takže vyloženě jsem si ani nedokázala vybrat (těžké) na čí straně budu stát. Joshe si člověk zamiloval hned, ale u Petera tomu nebylo jinak, s rozdílem, že tam to pár stránek trvalo. Jen jsem s úsměvěm na tváři pozorovala, co se kolem Lary Jean a kluků děje. Chvílemi jsem měla podezření, že autorka pak všechny ke konci pěkně tahá za nos a Peter je pěknej hajzl, ale upřímně, nejsem o tom i po přečtení úplně tak přesvědčená. To se možná rozuzluje v druhé knize. A prostě díky příběhu s (pravdivým náznakem anebo falešným?) milostného trojúhelníku moje romantická duše byla zase až v sedmým... :D
Skončilo to ne vyloženě otevřeně, ale rozhodně potřebuju pokračování. Romantický, naivňoučký příběh o prvních láskách, trapeních, problémech, intrikách atd. mě úplně dostal - hrozně se mi to líbilo. Když nebudu počítat druhý díl téhle série, (protože po něm hned skočím, až se mi dostane do rukou), tak se těším na kteroukoliv další tvorbu od téhle autorky, protože i když to je možná pro mladší, mě to vůbec nevadí, já si u toho dokážu odpočinout a dokonce se i zasmát a hlavně mě to baví. :) Prostě doporučení je snad nad slunce jasný!

sany.66
29.08.2016 5 z 5

Dnes jsem knihu dočetla a jsem moc spokojená. Laru jsem si oblíbila hrozně a přiznám se, že v nějakých událostech jsem se též viděla a která holka ne že? :D Předvídala jsem, že skončí s Joshem, kterýho jsem měla ráda, ale pak začala jako chodit s Peterem a Josh se zase tolik neobjevoval což mě štvalo, protože Petera jsem nesnášela ze začátku, ale pak nám autorka ukázala jeho všeilijaké stránky a já si ho šíleně oblíbila a vždycky když Lara přemýšlela, že už to ukončí tak ja jen neeee :D. Nejvíc jsem se nasmála s Kitty :D tu holku mít za sestru, tak bych jí nesnášela a přitom tak šíleně milovala :D Někdy mi taky přišlo, že se Kitty chová na víc než Lara :D Margot no neměla jsem ji zas tak ráda, ale na konci knížky, když se usmiřovaly jsem ji chápala. :) Těším se na druhý díl :D
PS: Myslím, že ten řetízek na který se chodívala dívat jí dá Peter :D moje tušení :D

martas1907
16.08.2016

Skvělá kniha, dobře se četla a já ji měla přečtenou za jeden den. Ani jsem netušila jak to skončí a těším se na druhý díl, který právě čtu :) Autorka píše skvěle a určitě tuto knihu doporučuji :)

Natyna3
29.07.2016 4 z 5

Dobrá oddechovka na prázdniny k vodě a na takové ty pohodové chvilky. I když dívčí romány nečtu, tuto knihu jsem dostala k narozeninám a jsem spokojená. Nepůsobila na mě naivně jako některé jiné dívčí romány. Někdy je asi vážně potřeba kniha, nad kterou můžete vypnout a prostě jen číst.

Jass
25.07.2016 4 z 5

Bože, ten konec tak není fér, kdybych to věděla, zarezervovala bych si v knihovně i další díl!
Komentář bude pravděpodobně obsahovat SPOILERY...
Musím říct, že na začátku jsem čekala, že skončí s Joshem, v průběhu jsem si začala uvědomovat, že ne a celkem mi to vadilo, ale na konci už jsem za to byla ráda. Peter se možná často choval jako debil, ale stejně jste si ho museli zamilovat. I Lara Jean byla mi byla sympatická, i když mě občas děsilo, co všechno jsem s ní měla společného - skoro všechno až na to lyžování a lhaní... a učení :) . I Kitty jsem si zamilovala, i když mi občas přišla vážně rozmazlená. U knížky jsem se nasmála a můžu ji jen doporučit.

suezie
25.07.2016 3 z 5

Taky už nepatřím do cílové skupiny, ale i tak jsem si ji moc užila. Občas je totiž fajn vypnout. Jen číst, číst, číst. Moc nepřemýšlet. Užívat si to.
Laru jsem si fakt oblíbila. Je divné, že i přesto, jak často lhala sama sobě i jiným, mi přišla upřímná. Někomu může přijít svým mnohdy až dětským a naivním uvažováním stále jako dítě, ale kdo z nás dítě není? Kdo z nás se tak často necítí? Kdo z nás má někdy pocit, že je díky svým dětským myšlenkám jiný? Pokud patříš do této skupiny, tak tě tento příběh uklidní. Každý je totiž svým způsobem divný. A ty si tak uvědomíš, že "nejsi sám".

PS: Víc knížek s krátkými kapitolami!

Andyneshka
25.07.2016 4 z 5

Pěkná knížka.

Klarisska1
21.07.2016 5 z 5

Hltala jsem každou stránku doporučuji :-)

JaneH
21.07.2016 4 z 5

Oddechové čtení. Za mě skvělý příběh :).

natalie9150
09.07.2016 4 z 5

tato kniha se mi strasne libila jen konec mi prisel nedodelany a odflakly ...celkem jsem zklamana z toho konce kniha me donutila neprestavat cist ...vyvijela se velmi dobre a pak BUM a hruza !!!! hodnotim tuto knihu 4 hvezdy ...vhodne by bylo pokracovani ...

Alethea_k
09.07.2016 5 z 5

Myslím, že tato kniha se mi dostala pod ruku v pravý čas. Je léto, svítí slunce a na romanťárnu je to ideální. Kniha mi připadá neuvěřitelně miloučká a já se těším na druhý díl.

Luciechr
04.07.2016 odpad!

Knížka se mi nelíbila, přišlo mi, že se ten děj vůbec nerozjel a rozhodně tuhle knížku řadím mezi nejhorší knížky, které jsem četla, ale to je můj názor...

Adele02
03.07.2016 5 z 5

Původně jsem těch pět dát nechtěla, ale nakonec si říkám... proč ne? Možná spíš 4,5*, ale bylo to sladké. Fakt.
Vážně nechápu, proč jsem s tím tak otálela :D

NikaMirka
25.06.2016 4 z 5

Není to špatná knížka. Na to, že jsem po ní sáhla z nudy, jelikož nebylo co číst a moje dcera tuhle knihu měla vedle postele netknutou, tak předčila mé očekávání :). Každopádně rozhodně bych ji nedoporučovala pro dívky mladší 15 let, myslím, že jedenáctiletou, dvanácti ani třináctiletou nebude zajímat to, o čem se v knize píše. Nebo aspoň doufám, že děvčata pod 15 by měla mít naprosto jiné problémy než má hlavní hrdinka. Dávám čtyři hvězdy, protože nemůžu snížit hodnocení na tři jen proto, že příběh je psaný pro mladší věkovou kategorii, to není problém knihy, ale můj, že jsem ji četla. Pět hvězd dát ale taky nemohu, to by kniha musela být srovnatelná s Twilight nebo Moře klidu a to rozhodně není :).

simi28
19.06.2016 5 z 5

Pro mě to je moc hezká oddechovka. A protože čtu pořád fantasy knihy, tak to bylo něco jiného a moc mi tato kniha sedla. Oblíbila jsem si Laru Jean, Kitty, Joshe a Petera, ale nesedla mně starší sestra Margot. Moc doporučuji a těším se na další díl.

LůcaŠťastná
16.06.2016 4 z 5

Oddechovka taková co se snadno čte, bez dlouhého uvažování. Příběh, je ale klasickým kouzlem celkem poutavý. Rádoby neviditelná holka, která žije ve svém děckém růžovém světě zasaženém krutou realitou, když jí zemře matka. Její rodina se, ale i tak jeví jako jedna z těch šťastných. Samozřejmě, že se nevšedním způsobem stane holkou největšího playboye školy, který není tak povrchní jak dělá. Ukončení příběhu je dost zkrácené a jestli se mi dostane do rukou pokračování, určitě si jej přečtu. Romantická a něžná povaha Lary Jean mě v celku bavila.

ThePetinka
13.06.2016 3 z 5

Chtěla jsem něco, u čeho budu moc vypnout, zasmát, povzdechnout si a uvolnit se. A to se povedlo. Nešlo tu o světový mír, o filosofii a náboženství se ani nezavadilo, a právě proto to bylo skvělé!

Kniha má moc hezkou obálku, která mě na první pohled zaujala. Také jsem si díky ní Laru Jean od samého začátku představovala jako Asiatku. A protože kniha je pro teenagery a hlavně o teenagerech, chci také vyzdvihnout, že autorce se moc dobře podařilo vystihnout určitou zmatenost pocitů a stavů, kterou náctiletí prožívají. Nebylo to ani trochu přes čáru.

Příběh se mi líbil, byl svižný a lehce se četl, pochopitelně však nebyl bezchybný. Vadily mi některé scény, které neměly s hlavním dějovou linkou nic společného, ale i přesto jim bylo věnováno hodně místa. Samotný závěr byl navíc zavádějící a nejasný - myslím, že do takové žádné knihy otevřený konec nepatří.

Přišlo mi, že příběh má velký potenciál, první polovina byla skvěle rozehraná, ale potom začala kvalita bohužel trochu upadat. Došlo k tomu v ten moment, kdy se milostné dopisy dostaly do pozadí a už se o nich skoro nemluvilo. Vzniklo tak druhořadé milostné drama, bez špetky romantiky - takže vlastně nuda.