Všem klukům, které jsem milovala

Všem klukům, které jsem milovala https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248725/bmid_vsem-klukum-ktere-jsem-milovala-248725.jpg 4 1719 401

Milostné dopisy mají mnoho podob. Lara Jean nikdy žádný nedostala, ale pár už jich napsala – na rozloučenou. Lara žádnému klukovi nedala najevo, že se do něj zamilovala. Místo toho mu napsala dopis o tom, jak se cítí, pečlivě ho zapečetila a schovala do krabice pod svou postelí. Ale jednoho dne dopisy z krabice zmizí a Lara zjistí, že je někdo rozeslal. A najednou musí čelit všem svým pocitům, které před světem – a hlavně přímo před adresáty – pečlivě ukrývala! A jak se postupně vyrovnává s minulostí, zjišťuje, že něco dobrého to rozeslání dopisů přece jen přineslo.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

To All the Boys I've Loved Before , 2014

SarahRoyalAss
07.05.2020 2 z 5

Poslechnuto jako audiokniha
Pokud prožíváte první lásku nebo se chcete vrátit do holčičích dní.
Nevím přesně, co jsem čekala, ale jsem ráda, že jsem doposlouchala první knihu a do dalších nevím, jestli se budu chtít pustit. Nemohla jsem se vcítit do hlavní postavy a nemohla jsem vystát její smýšlení a občasnou naivitu. To opravdu nějaké holky takhle přemýšlí?
Také mi občas vadilo, jak se chovala se svým sestrám. Sama jsem ze tří skvělých sester a zrovna ta prostřední. Každý má mez sebou jiné vztahy, ale něco mi přišlo až moc spratkovské, drzé, prostě blbé…
No, k příběhu. Je to velmi jednoduchý YA příběh, který má pěknou myšlenku milostných dopisů a klasické prostředí střední školy. Pokud jste cílovka, tak si čtení/poslouchání užijete.
Mě to zkrátka lezlo na nervy. Důvodem možná byl i hlas Evy Josefíkové, která knihu namluvila a jak v mluvené podobě znázornila hlavní postavu. Je to osobní problém, ale hrozně mi podání vytáčelo. Rozhodně to není vina interpretky. :)
Další knihy pravděpodobně vynechám, první mi stačil. Dám šanci ještě filmům, ale kdo ví. :)

2*/5

Adél784
26.04.2020 4 z 5

Milé, čtivé a odpočinkové čtení. Těším se na druhý díl.:)Film je taky super:) Jsem team Kavinský..
doporučuji 4/5

Cress
25.04.2020 4 z 5

Věděla jsem, co čekat, jelikož jsem dřív viděla film. Dle mého názoru ho kniha předčila. Bylo to mega sladké a celou dobu jsem se musela uculovat. Od této knihy dostanete přesně, co očekáváte. Jen musím přiznat, že Peter mě místy trochu vytáčel, ale i tak jsem si ho oblíbila.

Špekyn
23.04.2020 3 z 5

Jednoduchá oddechová kniha, jelikož je cílená hlavně na teenagerky. Děj velice jednoduchý, láska platonická a naivní. Ale je zajímavé dozvědět se něco o korejské kultuře, zvycích a jídle. Jen oslovování hlavní hrdinky vždy striktně "Laro Jean mi nepřijde přirozené a působí trochu divně.

KateTheBlogger
07.04.2020 4 z 5

Nejdřív jsem viděla film, takže při čtení jsem si pak představovala postavy podle herců, ale nevadilo mi to. Knížka je příjemná, oddychová, pohladí po srdci a dostala jsem od ní přesně co jsem čekala. Jdu na druhý díl :-)

vera5841
01.04.2020 4 z 5

Dlouho jsem si říkala, že na tohle už prostě nejsem cílová skupina. Ale asi od třetiny, když na scénu přišel Peter, mě to začalo hodně bavit. Několikrát jsem se přistihla, že se i usmívám. Takové příjemné, nenáročné, pohodové čtení. Možná na YA přeci jen nejsem tak stará. Určitě si v budoucnu přečtu i další díl

Adelhyskova
29.03.2020 4 z 5

Tak tohle je myslím klasická YA kniha. Moc vyvedené i když chvílemi moc sladké na moje poměry. Ale chápu že pro někoho to může být tak akorát.

Andynka
20.03.2020 4 z 5

Z knihy jsem mile překvapená. Celou sérii jsem považovala za brak a nechtěla si ji koupit. Když jsem si jednou z nudy pustila film, tak jsem byla naprosto nadšená a hned jsem si běžela knihy koupit. A jsem za to ráda. Film je totiž opravdu podle knihy. Tak jak je psaný, tak je zfilmovány... včetně myšlenek, pocitů a všeho.... Tím pádem je jasné, že i tahle naprosto odpočinková romanťárna mě dostala.
Bavila mě ta naivita Lary Jean ve světě lásky, ale zase i ta přímočarost, když se snažila zjistit ,jak láska vlastně vypadá.
Oblíbila jsem si úplně všechny postavy.
Takže jo... za mě kniha splnila účel. Konečně jsem se do knihy dokázala začíst a přečíst ji skoro v kuse. A bavila jsem se.

0819
16.03.2020 3 z 5

Příjemná oddechova slaďárna, která vás potěší a bude se se u ní usmívat. Konec mě tolik nenadchl.

ElissBooks
08.03.2020 4 z 5

Tuhle knížku jsem si chtěla přečíst od doby, kdy vyšla její filmová adaptace, která se mi hrozně líbila. Proto když vyšla audiokniha, hned jsem se do ní pustila. A musím říct, že jsem z ní byla nadšená! Je to velmi krásný a odpočinkový příběh, který má originální námět a podle mě chytne každého u srdíčka. Zamilovala jsem si hlavní hrdinku, která mi tak nějak přirostla k srdci a moc se mi líbili i postavy kluků, kterým Lara Jean napsala zamilované dopisy. Musím se přiznat, že mě lehce štvaly její sestry a občas jsem je moc nedávala, ale na druhou stranu, každá z nich měla něco dobrého do sebe. Za mě tedy mohu tento nádherný příběh doporučit a už se nemůžu dočkat druhého díl, protože tento skončil tak moc otevřeně! Co se týče audioknihy, tak Eva Josefíková ji namluvila perfektně a to, jak střídala hlasy pro každou postavu byla tak geniální a často mě to i pobavilo. Je to audiokniha, u které si oddechnete a není náročná na přemýšlení. Takže za mě jo! A jsem velmi ráda, že nakladatelství Voxi teď vydává hodně audioknih pro YA.

4⭐️/5⭐️ - Milý, krásný a oddechový příběh, který má však velmi originální námět :-) Doporučuji!

Za knihu děkuji Albatros Media

nikol140988
06.03.2020 5 z 5

SPOILER - komentář obsahuje informace, které prozrazují část děje

když jsem knuhu četla poprvé, myslela jsem na to, že jsem hodně věcí v osobním životě dělala moc složitě. Krásné čtení o první lásce.... 'Ke konci mně bylo líto, že Peter nevěřil Laře Jean, že je ve vířivce natočila Gen. Gen pro mě byla nafoukaná fiflena, které všechno projde a vždy dostane to co chce......

parvitas
28.02.2020 5 z 5

Láskavo o láske, rodine, priateľoch a o nádherných listoch. O vzťahoch, ktoré skončia, ale zároveň aj niečo nové začnú. Sú poďakovaním sa, vyznaním a adresát sa môže cítiť vďaka nim výnimočne. Síce ich hlavná hrdinka napíše, keď sa "odmiluje", ale nikdy ich neposlala dotyčným chlapcom. Skrátka nebol dôvod... boli len platonická láska a ona sa z toho proste vypísala... Až raz to niekto spraví za ňu a následky sú tu. :) A aby toho nebolo málo, treba sa vyrovnať aj s menšími rodinnými ťažkosťami. Keď máte len otca a dve sestry, z ktorých najstaršia práve odchádza na vysokú školu do zámoria, vy musíte prevziať starostlivosť o domácnosť a o tú menšiu sestričku, odvážiť sa šoférovať a plno iných vecí... je toho na Laru jean (neviem prečo som si zvykla hovoriť jej celým menom) naozaj dosť. Ale, naozaj to musím znovu zdôrazniť, je to láskavá kniha. A listy sú neskutočne krásne a úprimné. Pripomínala mi tou hrejivosťou všetky možné dievčenské romány, ale nie tie presladené, ale nadčasové (atmosférou asi nie, ale skôr pocitom po dočítaní, že si to rada prečítam znovu a určite si knižku prečítajú aj moje dcérky, keď budú dorastať na malé ženy :)). Myslím, že siahnem aj po filmovom spracovaní, vraj dlho čakali na hlavnú hrdinku, kým sa objavila tá, čo ju dokonale stvárnila.
Sesterské podpichovanie, susedské vzťahy a aj tá romantika... celé je to veľmi pekné, odporúčam.

Petra-1
10.02.2020 4 z 5

Roztomilá a velmi čtivá kniha. Děj rychle ubíhá a hlavní hrdinka je velmi sympatická. Josh typický hodný kluk a Peter vtipný, optimistický hrdina školy. Četla jsem knihu a potom viděla film a kniha je mnohem lepší než film.

Teniskaha
08.02.2020 4 z 5

Srdcovka.

Felicity01
08.02.2020 5 z 5

Pěkně napsaná a velmi čtivá knížka. O romantiku zde není nouze. Stránky ubíhají jako nic a než se nadějete, máte dočteno s úsměvem na rtech, protože je to krásná slaďárna. Za mě rozkošná oddechovka, která určitě stojí za přečtení.

nikiss76
04.02.2020 3 z 5

Byla to příjemná oddechovka. Připravila jsem se o moment překvapení, protože jsem nejdříve viděla film. Kniha se dobře četla a určitě si přečtu i pokračování.

Zuzanka45
02.02.2020 5 z 5

Velmi hezká kniha.

JankaV80
28.01.2020 2 z 5

Očekávala jsem víc a z mé strany tedy zklamání. Nenadchlo mě to, čtení mě ani moc nebavilo. Další díly rozhodně číst nechci.
Nakonec jsem zkusila film a ten byl o něco málo lepší než kniha.

0323
23.01.2020 5 z 5

Příjemná oddechovka, která se hezky četla. Ten konec jsem čekala trochu jinačí... ale jelikož je i další díl, o kterém jsem předtím nevěděla, tak už chápu :-D ...druhý si určitě najdu také...

Luc00inka
21.01.2020

Velmi krásná kniha. Pro holky romantičky jako vyšitá. Teď čtu 2.díl a nemůžu se dočkat, až si přečtu i ten 3. Film jsem zatím neviděla, ale až dočtu tuto sérii, určitě se na něj podívám.

dopisy zfilmováno rodina první láska pro dívky pomsta škola pro dospívající mládež (young adult)

Jenny Han
americká, 1980
2015  83%Všem klukům, které jsem milovala
2016  82%P.S. Stále Tě miluju
2012  76%Léto, kdy jsem zkrásněla
2017  80%Navždy s láskou, Lara Jean
2017  76%Oko za oko

Kniha Všem klukům, které jsem milovala je v

Přečtených2 505x