Navždy s láskou, Lara Jean

Navždy s láskou, Lara Jean https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335034/bmid_navzdy-s-laskou-lara-jean-c9u-335034.jpg 4 734 164

Lara Jean zažívá ten nejlepší maturitní ročník, který si dívka může přát. Je bláznivě zamilovaná do svého přítele Petera, její táta se znovu žení a Margot se vrátila na léto domů z vysoké. Ale i když je tak šťastná, něco se bude muset změnit… Zatímco Lara připravuje otcovu svatbu, nemůže již přehlížet velká rozhodnutí, která bude muset udělat. Kam půjde na vysokou a co to bude znamenat pro její vztah s Peterem? Už viděla, jak se kvůli tomu trápila její sestra, a nechce zažít totéž. Nyní by měla jít na vysokou i Lara a opustit nejen svou rodinu, ale možná i přítele, kterého miluje. Když jí ale srdce a rozum radí něco jiného, pro co by se měla rozhodnout?... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Always and Forever, Lara Jean , 2017

domihruzkova
domihruzkova
19.10.2020 5 z 5

Aaaach, to bylo tak krásné!! Díky téhle knížce jsem se vrátila zpět do mých 17 let a vzpomněla si, jaké to bylo být poprvé zamilovaná. Super zakončení série, které prostě nemůže nikoho zklamat.

AshleySimmer
AshleySimmer
18.10.2020 4 z 5

Nádherná knížka!!! ❤️
Sice mě docela na začátku štvala Margot, teda až do té doby, kdy se usmířila s Trinou.
Do půlky knihy, jsem se trochu musela i nutit tu knížku číst, ale potom to šlo samo :-).
Ale ten konec! Ten byl tak dojemný a krásný ☺️.
Nejlepší by bylo napsat ještě další díl, o životě jak Lara Jean chodí na univerzitu nebo napsat jinou knížku, z pohledu např. Petera :). Těším si i na třetí díl filmu.
Doporučuji a dávám 4,5 ⭐❣️

Andynka
Andynka
10.09.2020 4 z 5

Příjemné zakončení série.
Mlady parecek se chystá na vysokou, kdy Peter jde kousek od domova, ale Lara Jean bude chodit do školy v jiném státě. Cela kniha je vlastně o tom, jak si užívají poslední měsíc školy a plánují, jak spolu zvládnou vztah na dálku.
Je to klasická romantická oddechovka, která je svým způsobem o ničem, ale vás to prostě baví číst. ????

Bílámiška
Bílámiška
28.07.2020 3 z 5

Tenhle třetí díl jsem četla hlavně proto, abych měla kompletní sérii... Upřímně, moc mě nezaujal začátek ani střed, ten díl tu byl prostě navíc. Josh se úplně vypařil stejně jako Gen, což bylo dost zvláštní, když v prvním díle to byly dost důležité postavy. Nakonec jsem ráda, že jsem příběh dočetla a v hlavě uzavřela, ale nějak by mi nechybělo, kdybych četla jen první dva díly.

Adél784
Adél784
12.07.2020 4 z 5

Krásné, milé zakončení série s Larou Jean. Těším se na filmové zpracování 3 dílu.
Moc doporučuji, je to skvělá oddechová knížka ideální na léto.
4/5, z celé série mám nejradši PS: Stále tě miluji:)

bookworm_girl
bookworm_girl
06.07.2020 5 z 5

Tohle bylo naprosto úžasné zakončení dokonalé série.
Tento díl se mi líbil o něco méně než ten první, ale na můj nejoblíbenější druhý pořád nemá.
Na rozdíl od předchozích částí jsem si tady oblíbila Petera, jeho vztah s Larou Jean jsem měla ráda. Těsně před koncem jsem byla taková rozpačitá, nejistá a smutná, ale bylo mi jasné, jak to nakonec dopadne. A taky že to tak dopadlo.
Kniha se četla rychle, nebyla to nuda, ale i tak se nemůžu zbavit pocitu, že se děj celou dobu tak nějak plácal na místě a nikam se moc neposouval. To ale opravdu neznamená, že by mě nudil, to ne.
Hlavní hrdinka Lara Jean mi tu byla moc sympatická, nepřišlo mi, že by se chovala moc hloupě nebo naivně. Petera jsem si tu opravdu zamilovala, což mě samotnou překvapuje.
Úplně mi tu ale chyběl Josh. To už i v minulém díle, ale tady nebyl snad zmíněný ani jednou. Opravdu mě to zamrzelo, že na něj autorka tak zapomněla. To samé platí i o Genevieve, doufala jsem, že by se třeba mohla trošku sblížit s Larou Jean, ale taky byla zmíněna jen párkrát.
To jsou ale asi všechny mínusy knihy, bylo to úžasné, pohodové, romantické, roztomilé a odpočinkové čtení a jsem strašně ráda, že jsem si tuhle sérii teď přečetla a myslím, že si někdy dám rereading v angličtině.
Třetímu dílu dávám 96% ♥

Ajda300
Ajda300
02.07.2020 4 z 5

Celkem zajímavé zakončení série. Děj se sice nenesl úplně ve stejném duchu jako předešlé dva díly, ale přesto byl skvělý. Mimochodem - Chris je nejlepší vedlejší postavou/kamarádkou ze všech YA knih.

Evr
Evr
02.07.2020 2 z 5

Myslím, že kdyby tento třetí díl nebyl vydán, vůbec nic by se nestalo. Pro mě to bylo jen utrpení a posledních 70 stran jsem četla způsobem - přečtu jen přímou řeč, jen abych už to měla z krku.

todilka
todilka
11.06.2020 3 z 5

Zůstávám u tří hvězd, i když musím říct, že mě příběh postupem času dost pohltil...závěr mě ale trochu zklamal. Myslím, že by si Lara Jean ještě zasloužila alespoň maličký epilog ze vzdálenější budoucnosti, abychom věděli, jak to všechno nakonec zvládla...
Celkově je trilogie moc milá...ale víc, už nic...prostě milá :-)
*čtenářská výzva 2020: Kniha, ve které se odehrává svatba nebo pohřeb

Roscata
Roscata
08.06.2020 5 z 5

O víkendu jsem měla chuť na nějakou milou oddechovku a tak jsem si dala maraton Lary Jean. Zvládla jsem všechny tři knihy i oba netflixové filmy a bylo to super.
Mnohem víc se mi teda líbili knihy než filmy, ty mi totož přišli takové povrchní a jen čistě o Laře Jean, kdežto v knihách jsme měli možnost lépe poznat i rodinu a přátele Káry Jean a udělat si o ní ucelenější názor.
Knihy jsou opravdu romanťárna, takže nic pro zatvrzelé odpůrce tohoto stylu. Já si to užila. Mile mě překvapilo, že to nebylo nijak moc přehnnané, i když nepopírám, postavy se někdy chovali hloupě. Ale to k pubertě patří a mě to do příběhu krásně sedělo. Prostě fajn letní, oddechové čtení.

IG: zrzi_cte

julythreemosen
julythreemosen
25.05.2020 5 z 5

Achjo, tahle série byla tak milá a pěkná a oddychová. Ani se mi s ní nechce loučit. Dostala jsem úplně vše, co jsem od knihy četla, a ještě mě navíc dostala z čtenářské krize. Jenny Han se tahle série prostě strašně povedla, známé postavy dostaly zase malinko nový rozměr, růst, a to se mi líbilo... Hlavně u Kitty to šlo znát a já si ji oblíbila ještě víc. Oproti jiným knihám zpracovávajícím středoškolské vztahy mi u téhle nevadily problémy postav a jak se s nimi vypořádávaly, naopak mi dost z toho přišlo docela uvěřitelné, i když pořád napsané skrz naivní oči Lary Jean, ale to k tomu prostě patří. Konec knihy se mi líbil moc, až je mi opravdu smutno z toho, že nemám po ruce další díl... Mám takový pocit, že se k této sérii ještě někdy vrátím.

ImGinny
ImGinny
19.05.2020 1 z 5

(SPOILER) Pane. Bože.
Ale ne, ale ne, ale ne.
Rozhodně bych neřekla, že Lara Jean je ,,bláznivě zamilovaná" do Petera, jak je to v anotaci.
Mimochodem - vysvětlete mi někdo, o co v tý knížce vážně jde.

Lara Jean se chce s Peterem rozejít kvůli té úžasné radě její matky, na které už ztroskotali Margo a Josh. A trvalo skoro tři sta stránek, než Peter řekl, že na tom nesejde. Jako cože? Tak to jsme nemuseli vůbec číst.

Tenhle díl byl docela zbytečný. Ona se ho snaží odstrčit, i když je do něj ,,bláznivě zamilovaná - no tak mi to teda rozhodně nepřišlo, bylo to, jako by se ho snažila zbavit a on ne a ne odejít z jejího života.
S Hanovou se touto knihou loučím.

1,5/5

Ani832
Ani832
15.05.2020 3 z 5

Závěrečný díl série Všem klukům mě vážně neuchvátil a přišel mi ze všech dílů nejhorší a celkem zbytečný.
Prakticky všechno máte vyzrazené v anotaci, která je i na zadní straně knihy, takže je prakticky nemožné si ji nepřečíst. Příběh tak pěkně neutíkal, chvílemi mě už nudil, přišlo mi, že se tam prakticky neřeší nic důležitého. Já bych tuhle sérii ukončila hned po prvním dílu, který byl super, ale s každou další knížku šla kvalita dolů.

“Music makes everything more romantic, doesn't it? One second you're walking your dog in the suburbs, and then you put on Adele, and it's like you're in a movie and you've just had your heart brutally broken.”

Zandase
Zandase
15.05.2020 3 z 5

Můj problém na Netflixu jsem zhlédla první dvě z filmoné knihy a rozhodla sem se než zfilmují 3 že si jí přečtu ta holka neví co si počít s bezva klukem zajímá se jen o všechny okolo a o své pečení mám jí sice ráda ale někdy u čtení sem si řikala hej co blbneš jak to dopadlo mě nepřekvapilo až tak ale zajímá mě jak natočí poslední film

blackoutzuzi
blackoutzuzi
11.05.2020 4 z 5

Celá série Všem klukům, které jsem milovala je milá a sladká. Trochu jsem se obávala, zda mi třetí díl nezkazí dojem z celé série, ale Jenny Han naštěstí potvrdila, že jednoduše umí a tuto sérii zakončila naprosto parádně. Kniha je plná životních rozhodnutí, lásky a přátelství. Opět se díky krátkým kapitolám a svěžnému tempu četla velmi dobře a rychle. Co říct k obálce – opět dokonalá, krásně ladí k ostatním knihám ze série a úžasně se vyjímá v knihovničce :) Jenny Han třetí díl napsat původně neplánovala, ale nakonec si ho čtenáři vyprosili a ještě, že tak! Krásné zakončení. Musím ale uznat, že předchozí díly byly o chlup lepší.

Barca055
Barca055
06.05.2020 5 z 5

Tuhle sérii si nejde nezamilovat!!
Už od prvního dílu jsem si oblíbila hlavních postavy...! Knihy byly nesmírně čtivé a na každé bylo něco jiného, co té knížce dodávalo TU "atmosféru", kterou mám na knížkách tolik ráda. V jednom okamžiku jsem brečela, v dalším jsem se smála... Prostě bomba!!!

Tuhle trilogii vřele doporučuji!

peeetta
peeetta
27.04.2020 5 z 5

Zakončení trilogie se věnuje řešení vztahu po ukončení střední školy a nástup na vysokou. Zůstat spolu nebo ne? Táta si vezme sousedku.

Špekyn
Špekyn
23.04.2020 2 z 5

Kniha je nejslabší ze všech 3 dané série. Pozvolný sled událostí, žádná vysoce převratná událost - takové unylé. Chybí mi také kontext knih a filmů, které jsou často zmiňovány. Stejně tak prestižnost jmenovaných univerzit. Ale dějově to pěkně uzavírá sérii. Kniha dobrá třeba na oddech na pláži.

SelenaDemi428
SelenaDemi428
19.04.2020 3 z 5

Neurazilo, ale ani nenadchlo. První dva díly jsem četla během učení na zkoušky, takže mi jednodušší příběh přišel vhod, ale tento třetí díl mi fakt nesedl. Navíc mi přišel takový navíc, nevím. Bylo to milé zakončení, ale řekla bych, že i zbytečné. Takový průměr.
Navíc mě většinu dílu štvalo chování Lary Jean, jak byla nerozhodná a na Petera se naštvala kvůli každé maličkosti.

KateTheBlogger
KateTheBlogger
15.04.2020 4 z 5

Zakončení jednoho krásného středoškolského milostného příběhu. Nenáročné čtení, výborné k odreagování, milé, čtivé.