Navždy s láskou, Lara Jean

Navždy s láskou, Lara Jean https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335034/bmid_navzdy-s-laskou-lara-jean-c9u-335034.jpg 4 736 164

Lara Jean zažívá ten nejlepší maturitní ročník, který si dívka může přát. Je bláznivě zamilovaná do svého přítele Petera, její táta se znovu žení a Margot se vrátila na léto domů z vysoké. Ale i když je tak šťastná, něco se bude muset změnit… Zatímco Lara připravuje otcovu svatbu, nemůže již přehlížet velká rozhodnutí, která bude muset udělat. Kam půjde na vysokou a co to bude znamenat pro její vztah s Peterem? Už viděla, jak se kvůli tomu trápila její sestra, a nechce zažít totéž. Nyní by měla jít na vysokou i Lara a opustit nejen svou rodinu, ale možná i přítele, kterého miluje. Když jí ale srdce a rozum radí něco jiného, pro co by se měla rozhodnout?... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Always and Forever, Lara Jean , 2017

zamilov.do.knih
08.02.2024 3 z 5

2,5/5

k téhle sérii mám strašně divnej vztah. čte se mi moc dobře, ale ještě pořád jsem k ní nijak nepřilnula a tenhle poslední díl mě utvrdil v názoru, že to asi nakonec není nic pro mě. žádný heavy téma, žádný větší problémy ve vztahu a postavy, který mě spíš štvou. na laře jean mě štve nejen to její "jean", ale taky mi pořád přijde taková dětinská. a peter... na něm mi cosi vadilo už od začátku, ale bohužel ani teď jsem nepřišla na to co. a zastávám taky názor, že se mi k sobě zas tak moc nehodí, pardon. prostě je to na mě až moc sladký.
jinak tenhle díl je za mě celkově ze všech nejslabší. předchozí díly mě zaujaly mnohem víc, tímhle jsem se prostě jenom prokousávala. a film jsem vypla asi po půl hodině. takže konečný verdikt je takový, že jednička a dvojka celkem jdou, trojka dost nuda. ale pokud se vám tenhle typ knížek líbí, věřím, že tahle série musí být vaše srdcovka. jen já jsem bohužel na sladký jenom v kuchyni.

Sixtinka144
03.01.2024 5 z 5

Tak poslední díl celé série Všem klukům, které jsem milovala je oficiálně za mnou, a já si ho užila úplně stejně jako ty dva předchozí díly. Lara Jean a Peter Kavinsky mají v mém knižním srdíčku místo už odchvíle, co jsem celou trilogii četla poprvé a teď po rereadingu se pro mě nic nezměnilo. Tahle kniha je nejvíc dospělá, je zde vidět hezký posun mentality hlavní hrdinky a její priority a cíle. Stále je zde naše oblíbená romantika a každou stranu jsem si prostě jen užívala. Kapitoly jsou kraťoučké, takže se čte kniha skoro sama. Tento díl je nejslabší z celé trilogie, ale stejně ho mám moc ráda a určitě stojí za přečtení. Takže jak tento díl, tak celou trilogii mohu doporučit.

Alethea_k
03.07.2023 4 z 5

Po několika letech jsem se dostala k dokončení série. A nelituji toho, že jsem se k sérii vrátila. Knihy jsou napsané s lehkostí, moc ráda jsem se k Laře Jean vrátila a čtením prokrastinovala místo učení :-)
Škoda, že se ale z Petera stal naprosto dokonalý kluk. Kdyby byl víc drzý, měla bych ho radši :D
Jsem překvapená z konce. Prvně jsem viděla film, hned v okamžiku kdy vyšel. A pokud si pamatuju správně, skončil přesně naopak :D Naproti tomu se zde řeší témata jako jejich poprvé apod. Tak se jdu hned k filmu ujistit, jestli nemám sklerózu.

Vlci.Sestra
28.06.2023 4 z 5

Tento díl byl naprostá oddechovka. Nejvíc se v knize řešily otázky ohledně vysokých škol. Tohle téma mi je teď hodně blízké, ale jen v oblasti středních škol, proto určitě doporučuji každému, kdo se někam chystá.

NellaF
20.04.2023 4 z 5

Po přečtení prvních stran jsem si myslela, že kniha mě bude bavit, byla to docela nuda. Příběh navazuje na minulé díly o dívce Lara Jean. V této knize je Lara už na střední škole a chystá se na vysokou. Stále je se svým klukem Petrem a řeší co bude dál. Bojí se že když bude každý na jiné vysoké, jejich vztah nevydrží. Na konec se rozhodli že bude lepší když se rozejdou. Ve srovnání s minulými díly je tento méně záživný. Nejvíc mě mrzel rozchod Lary Jean a Petra. Myslím si že se k sobě hodili a vztah na dálku by jim vydržel. Pokud vyjde nový díl tak ho číst asi nebudu. Knížku bych doporučila někomu kdo si rád čte o přátelství a lásce.

Pentlička
16.01.2023 3 z 5

Sama sebe překvapuji, že dávám knize tak vysoké hodnocení. Velice jsem se přemáhala, abych ji vůbec četla dál, natož dočetla. Byla jsem přejedená všech těch čokoládových cookies a chvílemi knihu chtěla hodit do kontejneru na papír. Ale autorka před cílem přece jen ze sebe vyždímala nějaké sdělení: manipulace, nejistota, lži a zapírání skutečnosti, objasnění, komunikace. V poslední zatáčce byla kniha zachráněna a série dokončena se ctí. Vše by se sice vešlo na padesát stránek, ale oblíbila jsem si hlavní hrdinku, proto jsem chtěla znát vše až do konce. Možná je tato kniha nadbytečná, stačilo by pár stran navíc ve 2. díle.

MaggieR
15.09.2022 4 z 5

Nenechajte sa odradiť hodnotením, veľmi pekná časť. Dokonca pre mňa najemotivnejšia. Netreba to porovnávať s filmom, naozaj vydarený koniec.

Lilinka.Ká
18.07.2022 3 z 5

Líbilo, ale oproti Všem klukům se mi to zdálo o dost slabší. A Lara mi nebyla moc sympatická... Na další autorčiny knihy se ale už těším.

Booky84
04.07.2022 5 z 5

Krásné zakončení celé série. Opět čtivé, milé a romantické, ovšem některým postavám jsem chtěla dát pohlavek za jejich chování. Škoda, že není další díl ze studia vysoké školy...

Erika017
31.03.2022 4 z 5

Hezké ukončení série. Doporučuji
Některé věci a situace se mi zdály trochu klišé, ale jinak fajn.

Sarah11
06.03.2022 5 z 5

V první řadě nesmíte ke knize přistupovat jako k nějaké divoké jízdě, která vás na začátku vcucne a vyplivne až na konci. Přistupujte k ní jako k milému, vtipnému příběhu z běžného života, který si nejspíše nějakým způsobem prožil nebo prožije každý z nás. Co si budeme povídat, život je většinu času stereotyp. Chodíme do práce, do školy, trávíme čas s rodinou... Pokud ke knize budete přistupovat tímto způsobem, myslím, že, stejně jako já, nebudete zklamaní. Je to takové pohlazení po duši v dnešní hektické době.
Řekla bych, že Lara Jean v poslední knize dospěla a získala sebevědomí, což se mi líbilo. Obzvlášť, když to vpálila Peterovi, protože já sama jsem měla chuť ho občas proplesknout. A bylo jich tu víc, kteří by potřebovali pár facek - Margot, která je vším, jen ne nejstarší podporující sestrou, ale nejvíc Pererova matka, která se montovala do vztahu svého dospělého syna. Bože, to mi tak pilo krev!
Nicméně celkově jsem si knihu moc užila a musím se přiznat, že mi celá ta parta bude chybět.

Ana72154
17.11.2021 3 z 5

Ze všech tří dílů byl tento nejslabší. Nevím, jestli mi vadilo více chování Petera, neustálé rozhodování Lary Jean nebo Peterova matka, která se jim montovala do vztahu...

katkavasik2908
15.11.2021 odpad!

Nuda. Už dlouhou dobu jsem nebyla tolik znuděná z knížky, jako je tahle. První díl byl krásný a druhý ušel, ale třetí je úplná zbytečnost. V knize se nic neděje a hlavně Lara Jean vůbec nedospěla je to stále ta naivní, otravná holka, u její osobnosti jsem čekala trošku změnu, ale nic se nestalo. Bohužel mi kniha zkazila celý hezký dojem ze série.

jitka_dankova
21.10.2021 odpad!

(SPOILER) Knihu (celou sérii) jsem zkusila přečíst kvůli čtenářské výzvě, viděla jsem i film. Velmi mne ale zklamala. V knize se nic neděje, je to jen takový strohý scénář pro film. Hlavní hrdinka se chová nedospěle (vůbec ne věk, který je jí tam "přidělen"), naivně, hloupě a trapně. Samé lži a hlouposti. Námět s falešným chozením šel rozhodně zpracovat lépe, vztahy mezi sestrami taky. A to video? Přišlo mi šílené, jak blbě to tam celé řeší. Přeskakovala jsem řádky a stránky, abych to nějak dočetla a pořád čekala, jestli se rozjedou nějaké vnitřní pochody autorky, jestli trochu dospěje a ono nic. Romantická linka v podstatě mizivá, Lara mi tam přišla absolutně nezamilovaná a nic pořádně neprožívala. A konec celé série - každý na jiné vysoké škole a v tom věku a daleko od sebe? Vážně si myslí, že jim bude láska na dálku fungovat? Tohle měla raději ta autorka zpracovat, zajímalo by mne, jak by se s tím poprala. Za mne tedy i konec zklamáním. Nejsem cílovou skupinou, nicméně tato kniha by mne nebavila ani v době věku autorky.

Sixao
25.08.2021 4 z 5

Třetí díl se točí kolem zásadního rozhodnutí, kam po maturitě nastoupit na vysokou školu, od kterého se pak odvíjí další životní směřování. Lara Jean s Peterem mají plán studovat společně UVA, jenže osud zamíchá kartami trochu jinak. Lara řeší dilema, jestli se s Peterem rozejít nebo udržovat vztah na dálku. Stejně jako předchozí díly se kniha čte sama. Je to oddechovka, současně mě ale přiměla zamyslet se nad tím, do jaké míry ovlivňuje naše rozhodování potažmo životní cesty včetně kariéry, když máme vážnou známost už na střední.

Angelika92
19.08.2021 5 z 5

Chvílemi přišlo chování postav výstřední. Chápou Margot, že se nedokázala hned zvyknout na Trinu. Peter mi přišel chvílemi jako nabubřelý pitomec. A otec Lary to chvílemi asi přeháněl. A korunu tomu opravdu dala matka Petera. Ale stejně mi poslední kniha přišla nejlepší. Chvilkami jsem si i pobrečela. Opravdu skvělá, čtivá a dobře napsaná jako předešlé díly.

Kika28
10.08.2021 5 z 5

Skvělá knížka, hodně čtivá a strašně milá. Styl autorčina psaní je skvělý, stejně jako v minulých dílech, autorka prostě umí psát.
Postavy jsou stejně skvělé, možná i o trochu lepší. Lara Jean a Peter jsou strašně sladcí a skvělí. Kitty je prostě Kitty. A Margot, u ní mi trochu vadilo jak se chovala k Trině, ale trochu jsem ji i chápala, ale jinak ji mám ráda. Trochu mi vadilo chování i táty Lary Jean, některé věci bral moc vážně, teda alespoň mě to tak přišlo, ale chápu že má o holky strach. Jediná postava, která mě štvala byla Peterova maminka, která se jim pletla do vztahu. Chápu, že ho má ráda a chce ho chránit, ale je to jejich život a záleží na nich jak si ho zařídí.
Celkově se mi tento díl líbil asi nejvíc i přes některé výhrady k některým postavám.
Musím říct, že to bylo skvělé zakončení celé série, ale klidně bych ocenila i pokračování. Za mě můžu celou tuhle sérii jen a jen doporučit.

Linda007
18.07.2021 5 z 5

Skvělá, Škoda, ze není další díl.

Knihořádky
03.07.2021 2 z 5

Poslední díl Všem klukům byl pro mne zklamáním. Jako u ostatních dílů jsem první viděla film, což dost možná zvýšilo mé očekávání u knihy. Velice mne ale překvapilo, jak moc se kniha od filmu lišila. Děj knihy byl do filmu zasazený trochu napřeskáčku a hodně pasáží bylo ve filmu úplně vymyšlených, ale ve výsledku to hodnotím o hodně víc pozitivně než knihu. Abych to celé shrnula, tak knižně se mi nejvíce líbil 2. díl a filmově asi 3.díl.

VercaV
11.06.2021 2 z 5

Bylo to velmi rychlé a oddechove čtení. Nejsem už úplně ideální věková skupinka, takže mě to tolik nenadchlo. S prominutím ale Lara je opravdu trubka a Peter taktéž. Nelíbilo se mi jeho chování a ani to, že se LJ snaží pokaždé zachovat rozumně, přes to udělá nějakou hloupost. To jejich neustale rozcházeni a zase vrácení se k sobě me opravdu uz nebavilo. Hádky neuměli vyřešit jinak nez rozchodem nebo že spolu nějakou dobu nemluvili. Jen malá Kitty to zachraňovala. Taktéž se mi nelíbilo, jak se k LJ i Margot jejich otec choval, jako by byly malé holky. A ze Lara je stale chovala nak ji nekdo rekl, pořád jen Stormy to dělala takhle, Stormy mi jednou rekla toto atd.