Všední den v pražské ZOO

Všední den v pražské ZOO https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28873/vsedni-den-v-prazske-zoo-28873.jpg 5 25 4

Nahlédnutí do pražské zoologické zahrady, vyprávění ošetřovatelů, informace o zvířatech s velkým množstvím krásných fotografií.

haki34
17.01.2020 5 z 5

knihobudková….jasná volba..kniha je relevantní době, ve které vznikala...sice v úvodu píšou, že je zejména pro děti, jakožti nejčastější návštěvníky, ale myslím (jak píšou i jiní) že spoustu pasáží přelouskají spíše dospělí..
celkově - jasně, hodně věcí se za ta léta v ZOO změnilo..od ubikací až po stravovací systém a také i přístupu ke zvířatům..jedna věc však zůstává - často "srdcařina" ošetřovatelů...za málo peněz hodně muziky a spousta volného času se svými chráněnci kolikrát..

zaujala mě kapitola o výchově mláďat, míchání krmných směsí (naprosto složité a podle mně často podivné :D ale hlavně že to zvířata jedli), a hlavně - že i zoologové se kolikrát museli poučit z vlastních zkušeností a chyb - třeba u medvídků ledních a vápníku ve stravě..často dobře míněné vylepšení právě zvíře zabilo...
nejvíce samozřejmě zaujaly a pobavily konkrétní historky o zvířatech - třeba řádení šimpanzů i orangutanů, historky s tigry..

kniha doplněná také hojným obrázkovým materiálem, akorát opět potažmo době je většina černobílá a třeba popisy "krásně zbarvených kachen" nebo třeba krajty zelené (ta je teda v reálu opravdu nádherně jedovatě zelená) tím úplně ztratí...malá část obrázků je taky barevná...a nechybí i několik kvízů, kde jsem se navzdory věku zapotila..

ZOOmilce potěší..zajímavý náhled do fungování ZOO Praha na přelomu 70-80let..

Hani77
15.01.2020 4 z 5

Některé statisické údaje na začátku knihy mě moc nezajímaly, navíc je kniha přeci jen stará a neaktuální, ale příhody o zvířatech byly velice zajímavé. Celkový dojem dobrý. Jako malá jsem chtěla být ošetřovatelkou zvířat v ZOO, nejlépe u kočkovitých šelem, proto jsem si knihu vybrala do ČV.

Litocha
06.07.2017 4 z 5

Knížka plná zajímavých informací o lákavém tématu, která je určena především dětem a mládeži. Části jednotlivých autorů byly různě náročné. Zatímco u prof. Veselovského se jedná o odborná pojednání, která musí být pro děti poměrně těžce vstřebatelná, "historky z natáčení" na konci dětské čtenáře zaručeně pobaví. Celkově je to zajímavý pohled na to, jak se dělala pražská ZOO. Zajímavé porovnání pak přináší knihy současného ředitele, Miroslava Bobka - čtenář tak může zjistit, co se za těch cca pětatřicet let změnilo, a co se (někdy bohudík a někdy bohužel) naopak nezměnilo.

Peťulka3
04.04.2014 5 z 5

Parádní knížka, ve které se člověk dozví jak začínala Pražská zoo :)

Praha ZOO - zoologické zahrady ZOO Praha

Autoři knihy