Všechny řitě světa i ta má

Všechny řitě světa i ta má https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/205/bmid_vsechny-rite-sveta-i-ta-ma-O27-205.jpg 4 1170 118

Kniha se skládá z 27 povídek, jejímž hlavním hrdinou, jako ve většině Bukowského knížkách, je Henry Chinaski. Henry nežije na výslunní a umožňuje nám zahlédnout Ameriku i z její druhé, stinné stránky. Také tato jeho kniha je o lidech dole a ukazuje nám jejich běžný rutinní život, který se tolik liší od neustále proklamovaného „Amerického snu“.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Pragma

South of No North , 1973

jiri4861
04.02.2024 5 z 5

Za mě super, líbilo se mi, jak povídky gradují. Ze začátku nic moc, ale pak se to rozjelo. Nejvíc se mi líbily povídky Vrazi, Ďábel byl celý žhavý, Jak milují mrtví a konečně Všechny řitě světa i ta má. Bukowski byl prostě pankáč!

jan.para
19.07.2023 2 z 5

Klasická Bukowina, u které se pobavíte, trochu zastydíte a dá Vám to pár myšlenek do života. Jinak nic víc.

ber-tram
27.04.2023 3 z 5

Kdo by neznal Chinaski... Opravdu? Literární předobraz kapely se s tím nijak nepáře, furt pod vlivem a napůl socka, život jako vstupenka bez návratu, snímkovaný v povídkách od plic, leč valem bez pointy. Úroveň od deseti k pěti, ale říz to má slušný! 10/23

dr.horrible
30.03.2023 3 z 5

Ty malej zmrde! Pusť můj hrnec na sraní!

Felsenberg
23.03.2023 2 z 5

Ale jo. Nechutné a občas zajímavé.

padajicidvere
27.01.2023 1 z 5

Autor šokuje svým vlastním způsobem.
Podle mě je Bukowski jako opera - buď ho milujete nebo nenávidíte. Zřejmě jsem si tu lásku vybrala už na La Traviatě.. Snažila jsem se začíst, pochopit, oprostit se od konvencí a řádu jako on, ale prostě NE. Nelíbí se mi tento styl, znásilňování, nadávky, underground..

vendy246
21.01.2023 5 z 5

Super četba. Zábavné. Alkohol, sex, sázky, dluhy, zlodějina a přímočaré pojmenovávání věcí, všechno se to na vás jenom valí. Žádné zásady a pravidla, nic co by se mělo. Jak to, že jsem dosud nic od ChB nečetla?

Natyna3
11.01.2023 3 z 5

,,Co může dělat básník bez bolesti?
Potřebuje ji stejně jako psací stroj."

ava.s
26.12.2022 5 z 5

Charles Bukowski je přesně ten typ autora, který vám buď sedne a budete ho milovat, nebo jeho tvorba půjde úplně mimo vás. Bezpochyby to není čtení pro každého.

Já patřím do té první skupiny.
Líbí se mi ta divnost, surovost....ten pohled na svět, bez zbytečných keců, růžové bubliny.

Kniha je soubor krátkých povídek plných chlastu, ženských a "ztracených"(?) existencí, které mi zhruba dva týdny zpříjemňovaly cestu MHD z práce a do práce. Za mě dobré čtení.

lost.in.books
07.10.2022 2 z 5

Další kousek povinné četby, který mě opravdu neuchvátil. Absurdní, mnohdy zvrácené povídky o outsiderech a vyvržencích společnosti propojené někdy až absurdními náměty a dějem. Neukončené povídky s otevřeným dějem, vulgarismy a mnoho dalšího mě odrazovalo od toho přečíst knihu jedním dechem. Vím, že byl záměr autora schválně do příběhu zakomponovat vyvržence, ale já jsem v tomto díle kouzlo nenašla a nemám chuť si od autora přečíst cokoliv dalšího, jelikož mi to absolutně nic nepředalo. Nevím co jiného bych k této knize dodala. Pokud jste milovníky undergroundu, tak by se vám kniha mohla líbit, ale pro mě to bylo akorát marnění časem. Dvě hvězdičky dávám autorovi za osobitost a originalitu.

Radovan_R
21.08.2022

Knihu jsem si půjčil, protože podle názvu se zdálo, že bude legrace. Ve skutečnosti anotace knihy nekecá - je to kniha o outsiderech. Většina povídek je podivných a jsou jakoby uťaté uprostřed - něco se děje a najednou konec, ačkoliv příběh by měl pokračovat.
Moc mě to nenadchlo, asi to fakt není pro každého.
Nejvíc mě zaujala povídka, která dala knize název, ta zní celkem uvěřitelně.

Habrovan
29.06.2022 5 z 5

Není to čtení pro každého. Kdo má rád absurditu, underground, ten se bude ke knize vracet jako já.

Hotovson
09.05.2022 4 z 5

Nebyla to taková katastrofa, jako když jsem čet (a nedočet) Zápisky starýho prasáka, ale na Poštovní úřad nebo Šunkovej nářez to nemá, ale moh bych říct, že většina těch povídek se mi líbila u některejch jsem se musel i smát. Takže celkově je to povedený, když se člověk smíří s tim, že čte o zoufalcích a ztroskotancích a je to samej chlast a sex.

MatBla
30.04.2022 2 z 5

Dost divné, takové špinavé, ožralé, samí rváči...kniha mě neoslovila,
nevím, jestli ještě někdy sáhnu po Bukowském.

vvikingg
03.03.2022 5 z 5

opět skvělý výběr Chinaského povídek psaných jeho drsným a nezaměnitelným stylem, kniha se jmenuje podle předposlední povídky, kdy autor postoupil operaci hemeroidů a jeho drsné postřehy z nemocnice, povídka Pane přestaňte mi čumět na kozy je nej,,, :-)

Kopta
23.02.2022 4 z 5

Hodně nový zážitek, na který vím, že budu hodně barvitě vzpomínat. Kniha svou upřímností a upřímností začala bavit hned od počátku. A jasně, zase narážím na problém toho, kdy mi příběh nedává nějaké adekvátnější rozuzlení nebo smysluplnou pointu. Ale zde mi to nevadilo, protože Bukowski mě postavil na svou zvráceně prdelní šachovnici a nechal se táhnout po desce. Zatím asi nejvtipnější knížka, jakou jsem kdy četl.

Artep071
26.01.2022 4 z 5

................. svět patří těm co se neposerou .................

Velekněžka
14.01.2022 4 z 5

Před pár lety mi v noci nad knihou poletoval vyzáblý a zmatený Modrý ptáček a slabounce si prozpěvoval, že přilétá ze srdce zraněného, kde dýchat přes den nedokáže. A když duše toho těla odtržena po nocích bloudí sama zoufalá, nabírá tvář citlivého introverta masku všemi rozpoznanou. A ten ptáček, ráno vždy se do toho srdce navrací, neboť tak dohoda zní. Prosil mne, stůj při něm vždy, i když se třebas do všech zadnic světa propadá. Tak tedy činím :-)

tlllk
19.12.2021 3 z 5

Knihe sa nedá uprieť Genius loci starej Ameriky, ale "hovno" na zlatom podnose sa nestane tortou len preto žo to bol kritikov zámer... aj keď nie som úplne fanúšikom takýchto vulgarít, kvitujem tú slobodu slova, myslím že dnes by kniha nemala šancu výjsť, a obávam sa dňa kedy zástancovia "rodovej rovnosti" a iných menšín presadia svoje ústavné právo a začnú takéto diela korigovať ....

špulo
12.12.2021 5 z 5

Tož, na tunajšiu 500vku si ohodnotím niečo z mojich starých lások. V prvej polovici rokov 90-tych bol toť v priľahlých končinách obrovský hlad po knižnej strave. Začalo vychádzať obrovské množstvo kníh žánrov často netušenych a my sme čítali všade a všetko. Trvalo niekoľko rokov, kým sa situácia upokojila. Bukowski je práve jedným z mojich obľúbených spisovateľov toho obdobia. Touto knihou to s ním začalo.
Poviedky zo života alkoholika, ktorý sa so životom nes..l a život s ním tiež. Mestské dobrodružstvá plné chlastu, sexu, špiny a úletov. Sem tam nejaká fabulácia, ale všetko podané so zemitým drajvom z gruntu od podlahy. Občas som videl v tých historkách seba a mojich kamarátov. Táto kniha kolovala medzi nimi a možno - ako pár mojich iných kníh - koluje doteraz. Charles si písal po svojom, po svojom si žil a my sme ho za to milovali. Lebo sme nedokázali mať až tak veci na háku ako on. Preto, keď mi oko k tejto knihe na polici zablúdi - musel som si ju nanovo zohnať - vyvolá mi to úsmev popod nos. A spomienku na sledovanie filmu Barfly s monodabingom na VHS, u nás doma v obývačke, s celou tou našou vtedajšou partičkou. Viete ako ten film skončil? My to nevieme doteraz :D:D:D