Všechny řitě světa i ta má

Všechny řitě světa i ta má https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155755/vsechny-rite-sveta-i-ta-ma-155755.jpg 4 1170 118

Nové vydání zřejmě nejúspěšnější knihy Bukowského znalému čtenáři připomene autorův styl; čtenář, který se setkává s dílem Bukowského poprvé, pohlédne prostřednictvím sedmadvaceti povídek na Spojené státy americké jiným pohledem, než jaký nabízí líbivé hollywoodské filmy, a ve vyprávění plném sexu, alkoholu a vulgarismů objeví citlivého a přemýšlivého autora.... celý text

Literatura světová , Povídky

Vydáno: , Argo

South of No North , 1973

dvorrka
30.08.2013 5 z 5

Podle mě jsou "řitě" esencí toho nejlepšího co u nás od Bukowského vyšlo. Dodnes se k této knize vracím, nějakou povídku si přečtu a směju se jako když jsem to četl poprvé. Pomyslnou šestou hvezdičku dávám Ladislavu Šenkyříkovi za překlad.

Pitbullka
19.08.2013 1 z 5

První kniha, kterou jsem od Bukowskiho četla. Bohužel mě vůbec nezaujala, snad mě jiné knihy od tohoto autora osloví více.

papayka
19.06.2013 2 z 5

Psané zemitým obhroublým slovníkem, někde v polovině knihy už mi ale přišlo vulgarismů až dost - bylo to na úkor příběhů. Vcelku zajímavé čtení, ale není to knížka ke které bych se vrátila.

Skjaninka
09.06.2013 5 z 5

Nepoznám vo svojom okolí veľa ľudí (možno sa nenájde ani jeden), čo by Bukowského čítali. A ak sa o to aj pokúsili, tak sa im nepáčil. A veľa z nich sa diví, čo na ňom vidím?
Ale asi to je v tom, že pred tým, než som siahla po Bukowskeho knihách, tak som si prečítala autobiografiu a tým pádom mi to pomohlo pochopiť jeho tvorbu, v ktorej netreba hľadať výnimočnosť ani žiadne životné múdrosti. Vlastne drtivá väčšina toho čo napísal, je výplod jeho alkoholového opojenia s troškou autobiografických prvkov. Ale aj napriek tomu má niečo do seba.

PomněnkaPrvní
07.05.2013

Toto ale bylo (aspoň pro mě) velké šlápnutí vedle. Pan Bukowski je můj oblíbenec ještě z mladších let (mladších než mladých ;), ale toto jsem opravdu nedala. Myslím si, že povídky mu nesvědčí, víc mi pasují delší díla, kde se může věnovat důkladnějších popisům situací, podrobnějším rozborům charakterů jednotlivých postav atd. Toto na mě dělá dojem, že vydavatel něco rychle chtěl, tak pan Bukowski do sebe obrátil láhev něčeho a něco napsal. Kdo jste na Bukowskiho zvědaví a teprve s ním začínáte, opravdu nesahejte po těchto povídkách. Zvolte třeba román Ženy.

terkycca
12.03.2013

Bukowskiho většinou lidé mají buď opravdu rádi a nebo ho nemusí....řekla bych, že zlatá střední cesta není :-)
pro někoho jsou ty příběhy plné šukání a chlastu nesnesitelné a pro někoho poutavé. Každopádně je to taková nenáročná literatura, do které se zvládne začíst každý, ale ne každý ji umí ocenit. Jeho příběhy jsou svým způsobem stále stejné...přečetla jsem jeho knih několik a za delší dobu už přesně nevím, co ve které bylo...ale ty příběhy mi zůstaly...zárověň mě čtení i trochu vzrušovalo :-) takže Bukowski je můj oblíbený autor :-)

maple34
14.02.2013 5 z 5

Sbírka povídek, ve které zažíváme spoustu příběhů obestřených chlastem, šukáním a tou největší děvkou-životem. Pesimistický pohled na svět pohledem romantika Chinaskiho. Vřele doporučuji na dlouhé zimní večery.

Sajdeman
02.10.2012 1 z 5

Bukowski mne nikdy moc nebral. Řekl jsem si ale, že když ho čte každej, že se do toho musím ještě alespoň jednou dokopat a něco si od něho přečíst a že mu třeba přijdu na chuť.
Tak-že jsem se znovu přesvědčil, že Bukowski vážně není literatura kterou bych chtěl číst.
Ale nikde není psáno, že si ho nepřečtu zase za 5 let ... abych sem mohl napsat že tedy fakt ne :o))))))

Liwilterhage
09.07.2012 2 z 5

Vulgárně napsané knihy mi nevadí, i když je záměrně nevyhledávám, ale občas mám (i u těchto některých povídek) pocit, že slušné vyjadřovaný není na škodu. Avšak v jistých životních situacích...
Jediné co z této sbírky povídek mám - přečetla jsem je. Jen u poslední jsem postřehla, pro mě tolik očekávaný a potřebný, ucelený děj, pointu příběhu.
A tak mi nezbývá nic víc, než zkusit nějaký autorův román...

marcipa
18.06.2012 5 z 5

Bukowského člověk buď obdivuje nebo nenávidí, nic mezi tím. Řadím se k první skupině.. takže u mne žádná objektivita, mám jeho knihy moc ráda

Gareth16
19.04.2012 5 z 5

Tuhle knihu jsem přečetl za odpoledne. :-) Některé povídky byly slabší, ale i tak to je skvělá kniha.

SuzukiZ
25.02.2012 4 z 5

Jeno se autorovi musí ponechat - nebojí se popisovat, ať je to, co je to. Rozhodně to není kniha, po ktere by byl člověk nabitý energií.. Na druhou stranu je to zajímavý pohled do světa Beat Generation.

janacheca
29.09.2011 3 z 5

Upřímné, pravdivé, autor si na nic nehraje. A nebo to umí naprosto dokonale předstírat. Výborná knížka. Doporučuji pro každého ve věku 12+ (dřív by to asi nemělo smysl,alespoň částečně prodělaná puberta podmínkou).

Clash
16.05.2011 5 z 5

Jedna z těch nejlepších sbírek od Bukowského. Každá povídka má své prasácké, vochlastané a špinavé kouzlo, které si buďto zamilujete nebo znechutíte, u mě to je jasné.

ebartlova
06.02.2011 5 z 5

Líbí se mi s jakou bezprostředností Bukowski vypráví své příběhy a zároveň seznamuje čtenáře jak to dříve chodilo v Americe.

swamp
02.02.2011 5 z 5

Skvělá sada povídek autora, který pro sprosté (ale trefné) slovo nejde daleko..

mkurri
30.01.2011 4 z 5

Knížka psaná bez zbytečných kudrlinek pobaví mladou generaci. Ačkoliv ve škole zatracována je lepší než řada školou propagovaných.

Komnenos
30.11.-0001 4 z 5

Surovo podaná realita. Prečítal som od neho Faktótum a toto a myslím, že stačí.