Všechny malé zázraky

Všechny malé zázraky https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225827/bmid_vsechny-male-zazraky-eHU-225827.jpg 4 1501 384

Strhující příběh o hledání a (ne)nalézání, o lidských předsudcích a první lásce. Theodora Finche fascinuje smrt. Violet Markeyová zase žije pro budoucnost – těší se na den, kdy dokončí střední školu a bude moct opustit rodné městečko, které jí připomíná nedávnou tragickou smrt sestry. Když se ti dva potkají na římse školní zvonice, není ale docela jasné, kdo koho vlastně bude zachraňovat. Finch je obyčejný kluk, až na to, že trpí bipolární poruchou. Violet je obyčejná holka, až na to, že Finchovi přijde úplně neobyčejná. Ty dva svede dohromady školní projekt, jehož cílem je objevovat „krásy Indiany“, a oba při tom učiní zajímavé objevy...... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

All the Bright Places , 2015

Eliška13
22.05.2019 4 z 5

Ze začátku jsem knihu často odkládala, protože mě moc nebavila. Ale potom mě příběh úplně pohltil a byla jsem nadšená. Konec jsem opravdu nečekala, nevěřila jsem, že to Finch udělá.

Sofós
18.05.2019 5 z 5

Musím říct, že mé kniha dostala. Finch, trpící bipolární poruchou, byl sice okolím vnímán jako podivín, ve skutečnosti měl ve své jinakosti neskutečné kouzlo. To, jak se snažil svou přítelkyní Violet dostat z jejího hlubokého smutku, bylo zkrátka úžasné. Bylo zajímavé a poučné dozvědět se něco o nemoci, která může být tak devastující. Příběh se mi moc líbil a přiznám se, že nějaká ta slza ukápla...

Aristea
19.04.2019 4 z 5

Tak tohle byla jízda! Lehce předpovídatelná kniha, ale i tak bavila.

!! SPOILER !!
Jejich vztah bych více ocenila, kdyby byli JEN kamarádi.

TessLaskoradova
04.04.2019 5 z 5

Poslední dobou jsem se docela zajímala o bipolární poruchu, takže když jsem v obchodě objevila tohle, měla jsem jasno. Finche jsem milovala po celou dobu. Violet se chovala přesně tak, jak jsem od ní očekávala a ani na konci jsem jí to nevyčítala. Knihu můžu jedině doporučit, ale asi bych si k tomu koupila i balíček kapesníků.

dendishek
02.04.2019 5 z 5

Finch jako padlý anděl zachraňující Ultraviolet před černými myšlenkami a svými kouzelnými nápady ji navrací zpět do sedla - zpět do normálního života bez sestry, ale s chutí jít dál. Kniha mě nadchla natolik, že ji musím mít ve své osobní knihovničce, ať ji můžu kdykoliv otevřít, a vrátit se do bipolárního světa Finche, který svým přemýšlením nezvykle, ale srdečně, vystupoval z davu. Téma knihy - sebevražda - je velké sousto, které se musí hodně krát přežvýkat, aby se dalo polknout, jestli vůbec, a i tak těžký pocit v žaludku zůstane už navěky.

Jsem zvědavá na film (All the bright places), zda mě sebere stejně jako kniha.

V.Vendulii
18.03.2019 4 z 5

Kniha mě hodně zasáhla, dokonce jsem si několik vět vypsala, což dělám málokdy. Během čtení jsem se nenudila, příběh mě moc bavil a Finch byl skvělej. Nicméně jsem nedočetla posledních pár kapitol, protože mě ten závěr zdrtil, naštval a zklamal. :-(

Turtleee
12.03.2019 5 z 5

Tato kniha mě velmi zasáhla. Pocity, které Finch, nebo Violet nesou, jsou neuvěřitelné. Krásný příběh! Je doslova napěchovaný poselstvím pro mladé čtenáře. Tato kniha, by se měla zařadit do povinné četby. Domnívám se, že by pomohla mladým čtenářům nakládat se svými životy!

kristyn3833
22.02.2019 5 z 5

Panebože! Tato kniha nelze ohodnotit jen pár slovy, musela bych zde vypsat celé své srdce a celkové pocity, co ve mne kniha zanechala.
Nejen že začátek je plný vtipů a nasmějete se jako u komediálního filmu, ale ta romantika vás vtáhne tak, že se vám v noci zdá o Finchových nebeských očích a Violetiných poznámkách.
Na doporučení kamarádky jsme knihu začala číst a rozhodně nelituji. Knihu jsem si zamilovala do každého detailu a to já jsem dost náročná čtenářka.
Zaujal mě začátek, prostředek i konec.
Většina mých známých uronila slzu, já bohužel tak moc citově založená nejsem, ale cítila jsem zármutek a náhle mě pohltila i smutná nálada.
Kdykoliv budu mít možnost klidně bych přečetla i znovu.
Takže pokud jste také vášnivý romantici a zároveň vás omrzelo typické klišé knihu doporučuji všemi deseti.
Doufám, že budete sdílet stejný názor při čtení posledních stran a jak u mne tak i vám se kniha zaryje do paměti.

Kizi
19.02.2019 5 z 5

Před pár minutami jsem dočetla knihu a ještě stále mám slzy v očích. Tahle kniha mě svým tématem hluboce zasáhla. Zanechala ve mně hlubokou díru a asi v mém srdci bude dlouho. Děkuji Vám, Jennifer, za knihu, která mi konečně otevřela oči.

OneBas
05.02.2019 3 z 5

Oceňuji autorčinu odvahu otevřít se v této knize a upozorňovat na tak vážná témata, která jsou bohužel stále stigmatizována. Finch byl pro mě zajímavou a neobvyklou postavou, takže jsem jeho část příběhu vždy hned zhltla. Kniha se čte téměř sama, člověk si ani neuvědomuje, jak rychle otáčí stránky. Pěkný příběh s mírným přesahem, u YA literatury jedna z povedených knih.

RájKnihoHolky
25.01.2019 5 z 5

Když jsem si knihu půjčovala, nenapadlo mě, že mě tak zasáhne. Obě postavy mě velmi zaujaly. Hlavně se mi líbila proměna Violet, a také to uvědomění si, že smrtí sestry svět nekončí.
V knize mi vadili školní poradci, k nimž oba hlavní hrdinové docházeli. Od čeho ti školní poradci vůbec jsou, když nepoznají, že se něco děje a že je někde problém?!

pandaterka
02.01.2019 4 z 5

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, ale měla jsem z ní docela depresivní náladu. Čili jo doporučuji ale potom si nachystejte něco veselejšího na spravení nálady.

LEGACY
01.01.2019 4 z 5

"Nemůžu ti ani slíbit, že zůstanu poblíž, ne proto, že bych nechtěl. Je těžký to vysvětlit. Jsem smolař. Jsem porouchanej a nikdo mě nemůže opravit. Snažil jsem se. Pořád se snažím. Nemůžu nikoho milovat, protože by to nebylo fér vůči tomu, kdo by miloval mě. Nikdy bych ti neublížil, ne tak ... " - občas si kladu na srdce otázku jak moc velkou vážnost mám přikládat fikci, která je inspirována tisícemi a tisícemi skutečných případů. Tohle je bezesporu důležitá kniha, nejen pro teenage skupinu, ale i pro jejich rodiče.

janyska13
18.12.2018 3 z 5

Od knihy jsem očekávala malinko víc. Příběh byl zajímavý a originální, ale něco tomu prostě chybělo. Ze začátku jsem se nemohla moc začíst a později se to zase malinko vleklo. Byla dobře popsaná bezmoc psychicky nemocného člověka.

sgjoli
16.12.2018 4 z 5

Tohle byl hodně silný příběh, z něhož mi na řadě míst běhal mráz po zádech. Autorka rozhodně umí psát čtivě, tohle jsem měla přečtené hodně rychle a nedokázala jsem se odtrhnout. Ale asi mi tam "něco" chybělo, co by mne osobně chytilo za srdce a nutilo brečet, jako se to stalo jiným čtenářům. Neumím to pořádně definovat, ale pro mne osobně to nebylo tak úplně TOP, jako to mají jiní. Nevím, asi jsem možná měla příliš velká očekávání. Každopádně se určitě jedná o velmi dobře napsaný příběh s nelehkým tématem a myslím, že se s tím autorka popasovala se ctí. Určitě mohu doporučit.

Eliška12
14.12.2018 3 z 5

Podle mně je to dobrá kniha , ale ne tak dobrá aby mně zaujala a patřila mezi mé oblíbené . Líbila se mi , ale moc mě nezaujala . Přesto obdivuji autorku za to , jak pěkně vyprávěla příběh Finche a Violet . Myslím, že kniha obsahuje pěkné poučení , které může pomoci ostatním teenagerům s bipolární afektivní poruchou . Celkově je to v pohodě kniha o zajímavém tématu .

Mersilynn
07.12.2018 5 z 5

Velmi dlouho jsem nemohla knihu sehnat, takže nakonec první kniha čtená v originále a také první u které jsem brečela..a to tak, že jsem jí musela dočíst až další den. Krásná a zároveň strašná.

BlueTer
22.11.2018 5 z 5

Brečela jsem. Opravdu jsem na konci brečela.
Kniha o dvou lidech, kteří se dají dohromady čirou náhodou, kteří se skoro navzájem zachrání. Kniha se skvěle čte, rychle utíká a vy se modlíte, aby to nedopadlo tak, jak si myslíte, že to dopadne.

Finch je skvělý, že bych se do něj zamilovala i já a co víc, je ztracený. Violet se vyrovnává se smrtí a společně objevují divy Indiany.
Kniha dopadne tak, jak musela. Byla krásná a je to opravdu nádherné čtení.

LucušN.
19.11.2018

Knížka se mi četla pěkně. Jen jsem si přála, aby dopadla jinak.

Ivka14
11.11.2018 3 z 5

Mrzí mě,že jí dávám jen 3*,ale mě to zas tak nenadchlo. Byla to fajn knížka,která není klišé. Zajímavý námět se smutným koncem. Hezké čtení na odpoledne.