Všechny čtyři hvězdičky

Všechny čtyři hvězdičky https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286886/mid_vsechny-ctyri-hvezdicky-egx-286886.jpg 4 39 17

Seznamte se s jedenáctiletou Gladys Gatsbyovou, nejpřísnější restaurační kritičkou! Gladys Gatsbyová má už od sedmi let velkou lásku – vaření. Aby o ni rodiče neměli strach, vařila vždy tajně, když byla doma sama. Teď jí je jedenáct a po nehodě s creme brulée (byl to jen takový malý oheň) má Gladys zákaz vstupu do kuchyně. Je nešťastná, ale brzy si najde novou zábavu. Do literární soutěže, kterou vyhlásily místní noviny, pošle smyšlený životopis restaurační kritičky. Omylem se životopis zatoulá do jiné složky a Gladys přijde dopis s nabídkou napsat opravdovou kritiku…... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

All four stars , 2014

l_Riky_l
24.11.2021 4 z 5

(SPOILER) Tento příběh jsem poprvé četla asi před rokem, kdy jsem měla takovou malou čtenářskou krizi, ale tenhle příběh o Gladys, která miluje vaření, mě z toho lehce vytáhl. Po chvíli čtení se přeměníte v Gladys, která má pořádný průšvih, kvůli kterému se jí úplně změní život. Místo svého milovaného vaření se musí soustředit na “víc věci pro děti”, včetně školy, do které ještě k tomu nastupuje nová učitelka.
Z malé kuchařky se tak stane kritička restaurací, kvůli omylu, který je na jednu stranu trochu neuvěřitelný, ale v podání autorky to nějak splyne a vůbec Vám to nepřijde. Styl psaní je totiž velmi příjemný a knížka krásně plyne. Co bych mohla vytknout je, že myšlenky Gladys nejsou moc rozepsané, ale jinak velmi doporučuji gurmánům i obyčejným strávníkům

Pišta2010
09.08.2021 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek, které jsem kdy četla :-)

Fany09
09.12.2020 5 z 5

Kniha sey mi hrozně moc líbila.

Knihomolka506
02.09.2020 5 z 5

Jestli patříte mezi ty , kteří jsou gurmani, umí si vychutnávat jídlo a rádi experimentují v kuchyni tak je tohle přesně pro Vás! Jedná malá holka, jeden pokus, který skončí katastrofou a jedna slohová práce.. A jak to dopadne?

Adelhyskova
03.04.2020 3 z 5

Moc zajímavý nápad na knihu. Do hlavní postavy (Gladys) se přensete téměř okamžitě.
Jen jedno malé upozornění- je dost možné že z popisu všech těch lahodně vypadajících jídel asi budete mít hlad. : D

KajkaMicinka
10.06.2019

Kniha byla super. Gladys chce být kritičkou jídla. Ráda vaří, ale její rodiče z toho moc nadšení nejsou...

lenkaabooks
26.12.2018 4 z 5

Příběh pro čtenáře od 10 let. A já říkám - super. Ačkoliv dávno dospělá, knihu jsem si užila. Zahlédla jsem ji u čtrnáctileté neteře, která ji prý sedmkrát přečetla na táboře. Jedenáctiletá Gladys má jedinou vášeň a posedlost - vaření. A my ji celou knihu držíme palce a fandíme a obdivujeme a přitom máme příšernou chuť na něco dobrého :-)

lucygreen
21.11.2018 5 z 5

Naprosto senzační kniha, četla jsem ji před docela dlouhou dobou a bylo to něco hodně originálního! V knihovně jsem si to vybrala náhodně, nejspíš podle tematiky jídla :D a byl to pro mě v tu dobu objev.

Adl.j.
05.10.2017 4 z 5

Kniha mě moc zaujala a určitě ji doporučuji všem mladým čtenářům, :-)

superleontynka
04.09.2017 5 z 5

Rozhodně DOPORUČUJI!
Krásně se čte a ani chvilku se nenudíte, postavy jsou skvěle popsané a vaření je skvěle zakomponované. Asi není nic co bych knize vytkla.
Člověku se zdá, že je děj předvídatelný, ale není. Vždy je tam nějaký pop - out, který nečekáte.
Bohužel je knížká krátká a končí celkem rozpurně, takže by člověk nejraději autorku zabil.
Doporučuji si oba dva díly půjčit najednou, já na něj čekala rok :-D!

Dája12
30.06.2017 5 z 5

nejlepší knížka co jsem kdy četla!!!

kajka07
24.06.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila. Byla super.

Nelimilujeknihy
26.02.2017 5 z 5

Super kniha! Určitě bych všem doporučovala, je to hodně čtivé, zábavné i dobrodružné :)

bagel
20.11.2016 4 z 5

Moc jsem Gladys fandila a líbilo se mi, jak vynalézavě dokázala jít za svým snem. A taky jsem měla chuť na všechna ta úžasná jídla!

rm
20.09.2016 5 z 5

Vcelku zábavnou a vtipnou formou příběh o vášni k vaření :-)

Jeanie
26.06.2016 5 z 5

Knížka je určená malým slečnám, ale já si příběh užila i jako dospělák. Moc jsem Gladys fandila a prožívala s ní všechny úspěchy i zklamání.

Knižní střípky
14.05.2016 4 z 5

Pěkná věcička cca pro 10-12-leté slečny, které rády vaří a pečou, Gladys mi byla sympatická, její rodiče poněkud méně, i když na konci si svou reputaci trochu vylepšili, pevně věřím, že začnou s dcerkou trávit více času, Gladys si to určitě zaslouží

Tara Dairman
americká
2016  89%Všechny čtyři hvězdičky
2017  90%Hvězdy letní oblohy

Kniha Všechny čtyři hvězdičky je v