Všechny barvy Země

Všechny barvy Země https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/149045/bmid_vsechny-barvy-zeme-i35-149045.jpg 5 448 88

Loď mezi hvězdami série

Závěrečný díl vesmírné trilogie! Amy a Syn konečně opustili skličující zdi vesmírné lodi Universum. Jsou připravení začít znovu, vybudovat si nový domov – na Zemi Centauri, planetě, ke které musela Amy plout přes celý vesmír. Ale nová Země není rájem, v který doufala. Jsou tu obrovští pterodaktylové, květiny, jejichž vůně vás paralyzuje, a tajuplné ruiny, které skrývají mnohem více, než se na první pohled zdá. A největší tajemství? Že by na této planetě nebyli sami? A pokud chtějí zůstat, budou muset bojovat! -- zdroj: legie.info --... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Shades of Earth , 2013

SáraR.
19.12.2023 5 z 5

Tak tohle bylo úža! Tenhle díl, a asi to nikoho nepřekvapí, se mi líbil úplně nejvíc. Objevování nové planety a odkrývání všech tajemství, mě neskutečně bavilo. Při čtení jsem se nenudila a vesměs pořád nad něčím přemýšlela. S každou kapitolou se všechno komplikovalo a zamotávalo, ale nakonec, jak je u autorky zvykem, se všechno v celkem rychlém sledu událostí vyřešilo. Bylo tam zase pár zvrtaů, které mě opravdu vzali a jiné jsem zase očekávala. Líbilo se mi, jak se vztah mezi Amy a Synem od prvního dílu vyvýjel. Celkově vlastně oba dospěli, když se nad tím člověk zamyslí, tak se z náctiletých teenagerů stali statečným duem a nebáli se za lidi, na kterých jim záleželo položit život. Nemůžu nic jiného než knihu doporučit! ;)

Ermeston009
30.06.2022 5 z 5

Poslední díl série Loď mezi hvězdami je podle mě díl nejpovedenější. Byl tam suspens a začátek kde v podstatě nebylo nic jasné se vyklubalo do konce kde se všechno hezky vysvětlilo. Další věc za kterou autorce klobouk dolů je romantická linka mezi Synem a Amy. Totiž musím uznat že v prvních dílech byl vztah mezi Synem a Amy dost rozpačitý a nejasný. Ovšem v Všechny barvy země jsem se pokaždé přistihla jak se culím jako idiot při každé romantické scénce. Ne, opravdu si myslím že se vztah Amy a Syna v posledním díle krásně rozvinul a mě se díky tomu kniha četla o moc líp (vzhledem k tomu že já si na romantiku potrpím). Páni a ten konec tak tam jsem současně plakala štěstím i žalem.

DericCaster
08.03.2022 5 z 5

Když jsem tento díl série dočetl, přepadl mne smutek nad tím, že je konec... Celá série se mi moc líbila a každou knihu jsem měl přečtenou takřka okamžitě. Závěrečný díl - Všechny barvy země - nebyl výjimkou. Krásně vše zapadlo a bohužel mi přišlo i velmi ralistické. A jen mám naději, že až třeba lidstvo najde cestu do hlubokého vesmíru, nebude už motivováno snahou na tom vydělat a lidstvo si uvědomí, že upřímnost je nejlepší prevencí konfliktů...
P.s.: Během čtení poslední části této trilogie jsem si tak říkal, jestli tuto sérii náhodou nečetl i S. Reintgen. ...ale jistá, nepatrná podobnost s jeho dílem je třeba jen čistě náhodná ;)

vlkove
04.12.2021 4 z 5

HODNOCENÍ SÉRIE: 87 %

Tirisa
08.11.2021 4 z 5

Přidávám hvězdu, protože se konečně začalo něco dít a už mi to nepřišlo tak neslané nemastné. Stále nemůžu říct, že by to byla bůh ví jaká hitparáda, ale trilogii jsem přečetla, takže to nebyl ani žádný propadák. Bohužel vztah mezi Amy a Synem pro mě neměl absolutně žádnou jiskru.

Schary
24.02.2021 4 z 5

Nejlepší z trilogie. Líbilo se mi objevování nového světa a jeho tajemství. Románek mezi Synem a Amy graduje. Nelogické chování a rozhovory hrdinů v tomto díle nebily tak do očí, zato, to vynahradily činy mimozemšťanů. Rozhodně to není nejlepší sci-fi,co znám,ale čtivost knize nelze upřít.

Kyta
09.02.2021 4 z 5

(SPOILER) Třetí díl série "Loď mezi hvězdami" je podle mě nejpovedenější, což je vidět i na hodnocení tady na databázi.

Příběh se postupně zaplétá, graduje a celé se to díky tomu četlo skoro samo. Ano, občas to zadrhávalo a ne vždy se mi do čtení chtělo, ale celkově mě zajímalo, jak se děj bude vyvíjet a jak nakonec vše dopadne. Líbí se mi, jak od začátku není úplně jasné rozzuzlení příběhu a jak ten konec vygraduje. Celý koncept o lidech dosud žijících na lodi, kteří přistanou na neznámé Zemi, je neskutečně zajímavý a pro mnohé poutavý.

Jedna věc, která mi vadí už od prvního dílu a táhne se celou sérií, je romantická linka. Prostě jsem ji autorce nevěřila a to občasné prokládání děje romantickými scénami vypadalo trochu nuceně. Možná si autorka byla vědoma toho, že romantická linka dodává příběhu nový rozměr, ale za mě se jí to nepovedlo. Vztah Amy se Synem mi přijde chladný, bez jiskry a v mých očích takový zanedbaný. Možná že kdyby tam vůbec nebyl, bylo by to lepší. Opravdu mi to kazí celý dojem z trilogie, což je určitě škoda, protože vesmírným fajnšmekrům bych tuto sérii doporučila.

Příběh je opět protkán tajemnem a neznámem, jak už jsme zvyklí z předchozích dílů. Autorka nám předkládala odhalení různých tajemství postupně, nechala nás hádat a nic nebylo tak zřejmé. Také opět nešetřila úmrtími. Potěšilo mě, že se zde neobjevovaly ty známé slangové výrazy v takovém množství jako třeba v prvním díle. Určitě nejsem jediná, které tyto výrazy bily do očí. Samozřejmě je to ale maličkost, kterou zmiňuji jen okrajově. Některé události působily plytce a neuvěřitelně. Nelíbily se mi občasné nesrovnalosti, například mi nejde do hlavy, jak Martin mohl začít důvěřovat člověku, kterého nikdy dřív neviděl nebo fakt, že kapitán lodi dá otestovat nějakou neznámou látku své dceři. Závěr knihy byl napínavý, vůbec žádné předvídatelné a zaběhnuté klišé, jak je často zvykem.

Nové postavy jako plukovník Martin nebo Chris se do příběhu krásně hodily. Martin působil nevyzpytatelně a z toho důvodu také nebezpečně, ovšem jeho jednání dávalo smysl. Chris mě jednoduše bavil; jeho zájem o Amy byl zase takové osvěžení příběhu. Trochu mě mrzelo, že Orion se v příběhu moc neobjevoval, protože potenciál měl.

Každý díl měl něco do sebe a šlo vidět, jak se autorka postupně zlepšovala. Tato vesmírná trilogie se mi celkově líbila a určitě nelituji jejího přečtení.

zandu
16.10.2020 4 z 5

Tak tento díl byl také velmi čtivý. Super. Nakonec se z toho vyklubala velmi podařená trilogie :-)

Monns
08.06.2020 5 z 5

Tak tohle mě hodně překvapilo. Vzhledem k tomu, že první díl jsem skoro ani nedočetla a druhý díl začala číst jenom proto, že už jsem ho měla půjčený, tak jsem hodně překvapená. Už druhý díl byl snesitelný a od tohohle se nešlo odtrhnout. Hlavní postavy přestaly být nesnesitelný a slovo úža se téměř neukázalo, což mě taky hodně potěšilo. Takže jenom škoda, že první dva díly nevypadaly stejně jako tento.

Souteska
23.05.2020 5 z 5

Celá trilogie mě nadchla, podle mě třetí díl je nejlepší.
Kniha je akční, přiměřeně romantická, ale hlavně mě donutila k zamýšlení nad tématy lidská svoboda, zodpovědnost, zlo, maskované zlo, zotročení lidí, u tohoto posledního dílu to platí nejvíce.

Shinju
14.05.2020 5 z 5

Taková škoda, že knižní série nemá více dílů.
Nevědomost bolí, důvěra a pravda je důležitá! Lidé by neměli žít ve lži.

Sarah11
11.04.2020 1 z 5

Paradoxně tento díl považuji za nejlepší ze série, ale pořád je to pro mě obrovský krok vedle. Někdy se zkrátka necháte zlákat nádhernými obálkami, ale příběh stojí za nic, což je bohužel i případ Lodi mezi hvězdami. Každopádně jsem ráda, že ve třetím díle hlavní hrdinka konečně dostala rozum a začala být docela snesitelná, stejně tak její protějšek. Tam ale všechna pozitiva končí.
Nejsem nějaký zapřísáhlý odpůrce milostných trojúhelníků jako většina lidí, troufnu si říct, že ve většině knih s nimi nemám problém, ale tady? Proč? PROČ?! Přišlo mi, jako kdyby autorka jela podle nějaké šablony a násilím tam našroubovala milostný trojúhelník jen proto, aby si mohla odškrtnout, že ho tam dala. Naprosto zbytečně a nesmyslně.
Co se týče uvěřitelnosti a reálnosti, jsem knihám schopná leccos odpustit (co si budeme, stejně nejsem žádný technický expert), ale tady už toho na mě bylo nějak moc. Parta děcek se dostane do tajného vesmírného modulu bez špetky úsilí, jeden z nich během chvíle dokáže přeprogramovat vesmírnou loď, kterou viděl poprvé v životě, dalšímu se s ní povede v pořádku doletět tam a zpět a přitom ještě stihne spoustu věcí, nad kterými vám nezbývá nic než jen kroutit hlavou... A pomyslnou korunu to dostane, když se hlavní hrdinka inhed skamarádí s lidmi, co byli odpovědní za smrt jejích blízkých.
Čekala jsem alespoň, že mě autorka ušetří opětovného oživování postavy, o které si všichni samozřejmě mysleli, že je mrtvá, ale nestalo se. Kdyby to nechala tak, jak to je, vyznělo by to dle mého názoru mnohem lépe.
Bohužel mi to celé přišlo jako příšerná slátanina a za celou sérii jsem nenašla nic, co by mě nutilo číst dál, snad jen to, že už jsem to chtěla mít co nejrychleji za sebou, abych se mohla pustit do něčeho lepšího.

Kacennnka
03.11.2019 4 z 5

Jako závěr série skvěle. Jelikož jsem četla celou sérii v kuse, byla jsem z celého universa trochu unavená a znuděná, ale okolo poloviny knihy mě to zase hrozně chytlo a ten konec teda páni, akorát bych ho chtěla trochu delší a dozvědět se víc.

1Booklover
20.08.2019 5 z 5

Naprosto skvělé vyvrcholení vesmírné trilogie.
Syn s Amy přistanou na planetě, ale už od začátku to nemají jednoduché. Spory mezi lidmi že Země a lodi, podivná stvoření, která útočí na kolonii, mimozemšťani, kteří zabíjí jednoho člověka po druhém....
Moc se mi líbilo propojení s 1. a 2. dílem.
Čeho jsem si všimla, tak že se ve všech třech dílech objevuje stejná ,,zápletka", že někdo někoho zabíjí a vy pomalu zjišťujeme kdo/co to je + odhalujete další a další tajemství a lži.
Takové odhalení nepřítele jsem nečekala. Naprosto mě dojala poslední Synova slova a když kniha skončila, tak jsem si jen říkala: ,,já chci další díl".
Doporučuji i těm, kteří stejně jako já o vesmíru... normálně nečtou.

MarryMikuskova
29.05.2019 5 z 5

Práve som dočítala tento posledný diel z trilógie a ... WHAT THE .... ?!

Už pri prvom diely bolo jasné, že to bude jedna z mojich najobľúbenejších sérii, ale ten koniec? To som naozaj nečakala. Autorka opäť prekonala moje vysoké očakávania. Planéta Centauri bola síce plná rôznych krásnych a zaujímavých vecí, ale i prekvapení a nebezpečenstva, presne ako som dúfala. Hlavne prekvapení. Veľmi veľa prekvapení. Už som si po dvoch knihách mohla zvyknúť na to, že ma autorka takmer pri každej kapitole niečím prekvapí, no nedalo sa. V jednej chvíli čakám jedno, nakoniec sa aj tak stane niečo iné, ešte viac šokujúce. Nech žije nepredvídateľnosť! :D

Vzťah k postavám sa vôbec nezmenil Všetky zbožňujem. Všetky! Aj tie prispôsobivé, aj tie menej prispôsobivé. O to viac ľúto mi bolo, keď jedna po druhej zomierali. No a vytvoriť nejaký milostný trojuholník v poslednom diely trilógie? Vážne? Tak to naozaj veľmi pekne ďakujem. Kto sa má potom vyznať vo svojich citoch?

Čo sa prekladu týka, zaznamenala som v texte o niečo viac chýb, ako v druhej knihe. No popri tom čo všetko sa dialo, som to takmer nevnímala. Príbeh je naozaj úžasný. Prepracovaný do najmenšieho detailu. Úplne ho zbožňujem a odporúčam ho prečítať naozaj každému.

A spomínala som, ako veľmi zbožňujem obálky tejto trilógie? A že som rada, že vydavateľstvo CooBoo pridalo do kníh aj plánik lode Universum? Nie? No, tak teraz to už viete. (No hej, je to pre mňa vzácnosť, pretože ani len ten prvý diel, ktorý vydalo slovenské vydavateľstvo, takúto špecialitku nemalo.)

A teraz sa idem zahrabať niekam do kúta a plakať, že je koniec.

PerfectionistKa
28.04.2019 1 z 5

Já milostný trojúhelníky můžu, když se teda dobře podají a mají nějaký smysl. Tady to bylo dost zbytečný, taky to bylo nakonec úplně jinak (tak proč s tím vůbec začínat?), ALE! Chris měl aspoň normální jméno, takže vlastně díky za něj.
Jako u dalších YA knih, kde je ne moc dobrá ani sympatická hlavní hrdinka, moc nechápu, co na Amy všichni mají. Existuje tolik úžasných hlavních hrdinek, kde chápu, že o ní ti kluci bojují, jenže tohle ten případ rozhodně nebyl a já jsem prostě zarytý fanoušek silných ženských postav. Velké minus.
Půjdu proti proudu: Čekala jsem celou knihu asi jinačí, lepší. Zajímavé a lehce napínavé momenty tam jistě zase byly, ale když si vzpomenu na takový klenot, jako je Stovka, tohle byl slabý odvar postapo vesmírné tématiky. Začala jsem se v tom všem asi ve 3/4 knihy ztrácet a to mě nebavilo. Konec byl v podstatě nijaký a slabý. Nejzajímavějším dílem trilogie byla jednoznačně dvojka, ale ani tu nebudu mít potřebu si kdykoliv v budoucnu znova přečíst.

Hřibče
12.03.2019 5 z 5

Velmi povedené zakončení celé série. Poslední díl se mi zdál o chlup lepší, než 2. díl. Byl velmi napínavý a i když jsem už od půlky tušila, jak to dopadne, tak i přesto musím říct, že závěr knihy byla teda síla. Velmi mě bavilo objevování nového světa a líbilo se mi, jak ho spisovatelka popsala. Vůbec by mi nevadilo, kdyby série měla ještě pokračování, každopádně za mě maximální spokojenost. Už se těším, až si přečtu bonusovou e-novelu. :)

Knihomolka10942
01.03.2019 5 z 5

Opravdu skvostné zakončení série! Knížka si po celou dobu čtení udržela svou napínavost, že jsem se od ní prostě nemohla odtrhnout. tato série je jedna z nejlepších, ne-li nejlepší knižní trilogie kterou jsem si kdy mohla přečíst!:-D

Kasandra109
15.12.2018 4 z 5

Pěkné zakončení série.

Knihomolka10
08.10.2018 4 z 5

Pane jo. Tenhle díl byl nejlepší z celé trilogie. Bylo moc zajímavé, jak objevovali novou planetu a nástrahy s ní spojené. Konec byl vážně moc napínavý a já jsem ráda, že to skončilo tak, jak mělo. Trochu mi tam chyběl nějaký epilog nebo tak něco, abychom se dozvěděli jaký je jejich život, když už se tak nějak zabydleli. Na to, že mi první díl moc nesedl, tak tento, závěrečný, se mi líbil.

vesmír space opera láska boj o přežití kosmické lodě

Beth Revis
americká, 1981