Všetko alebo nič

Všetko alebo nič https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17577/vsetko-alebo-nic-17577.jpg 3 342 95

Všechno série

Otvorený príbeh lásky 21. storočia z pera známej moderátorky a novinárky. Drzo a bez servítky o vzťahoch, ktoré nám valcujú zmysly. Kniha je plná lásky, sexu, humoru a rieši aj bežné problémy vo vzťahoch.

Romány , Pro ženy , Literatura slovenská

Vydáno: , Evitapress

Všetko alebo nič , 2007

Nelasp
23.10.2017 3 z 5

Kupodivu se mi víc líbil film, což se stane málokdy. Kniha nebyla špatná, četla se dobře, ale mám problém s ženskými postavami, které se tváří jako silné a nezávislé a potom nechají chlapa, aby s nima vyorával dle chuti.

teltri
11.09.2017

Tragikomická kniha o tom akí sú dospelí ľudia cvoci.

nicol.s
28.07.2017 3 z 5

V zimě jsem zkoukla film, ke knížce jsem se dostala až teď a díky mé schopnosti zapomenout o čem film do detailů byl, se mi líbila i knižní verze. Příjemné letní čtení na dovolené.

barbora0275
22.07.2017 odpad!

Vykradeny Sex ve meste. Nechapu, proc nekdo nekriticky obdivuje zaprasenou predrazenou Bratislavu a pohrda ostatnimi, dle meho nazoru mnohem prijemnejsimi, km2 Slovenska.
Film je o kousek lepsi, reziserka z nej vykresala, co se dalo, ale zadny zazrak, a zenske postavy jsou spis takove chudinky zmitane muzi, ktere se tvari emancipovane.

trdlo1
01.07.2017 3 z 5

Jako bestseller bych knihu nehodnotila. Dala se přečíst.

Aaloha
19.05.2017 3 z 5

Průměr, čtení na jedno odpoledne, kdo nečetl o nic nepřišel.

PeťkaW.
14.05.2017 1 z 5

Vyjádřením puberťáků za použití třípísmenných vyjádření bych knihu popsala asi takhle - OMG! a WTF? Začátek byl tak zmatený, že jsem ho musela číst 2x a i tak mi věci nedávaly smysl. Kdyby autorka držela od začátku časovou posloupnost, udělala by líp, než takhle skákat od jednoho k druhému. Postavy byly tak nereálné, že jsem jim nevěřila ani slovo. Děj to samé - kupa lásky, sebedestrukce, obviňování, deprese řešená alkoholem, pak zase sluníčko, duha a jednorožci... 320 stránek čtete o heroické, epické, nehynoucí lásce a na 321 (poslední) vám je naservírováno, že to teda jako prostě nevyšlo. Jak se podobné knihy stávají bestsellerem pro mě bude asi věčným otazníkem. Sem tam se v ději objevilo světlejší místo a děj prozářila dobrá hláška nebo zajímavá myšlenka hlavní hrdinky. I její rozhovory s Jakubem byly někdy docela vtipné a dobře mířené, ale jinak... opravdu slabota plná zbytečných vulgarit, naivity, nereálného děje neděje a spoustu dalších záporů.

kristynkal
02.05.2017 2 z 5

Pro mě velké zklamání.... film jsem neviděla a nechápu jak ho podle knihy mohli natočit.... většinu knihy jsme byla zmatená, nechápala jsem některé souvislosti, musela jsem se vracet... a potom se to dlouhooooo táhlo a nic nového, žádný zvrat.... jedním slovem: zklamání

Mahuleno
26.04.2017

Jedna z kategorií Čtenářské výzvy 2017 je "kniha od autora ze sousedícího státu". Tak jsem si řekl, podívám se na slovenskou současnou literaturu - vidím - úspěšná autorka a bestseler - Všechno nebo nic od Evy Urbaníkové. Tak jsem se rozhodl, že to zkusím. Pozdě jsem zaregistroval v anotaci, že je to román pro ženy - no nevadí, řekl jsem si, aspoň zjistím, jaký rozdíl je mezi románem pro muže a románem pro ženy :-). Ačkoliv nějak jsem nezaregistroval, že by některé romány byly uváděny jako "pro muže".
Tak jsem se do toho dal - první kapitola - a hned pecka: rozhovor dvou kamarádek o sexu - slovníkem "holky ze Záběhlic"... bohužel, tento styl první kapitolou zdaleka nekončí, ale začíná. Nicméně jsem se prokousával dál a přiznám se, že chvíli mne docela bavily dialogy Lindy a Jakuba, když jsem přeskakoval některé výrazy, ale kniha se z toho udělat nedá. No, zkoušel jsem jsem to do poloviny knihy a potom už bylo jasné, že to nedám...ztráta času...budu si muset vybrat jiného "autora ze sousedícího státu". Dámy, nevěřím, že to je "román pro ženy"!
Hvězdičkami nehodnotím, nedočetl jsem, ale byla by to max jedna hvězda...okousaná :-)

kanitsuj
04.04.2017 odpad!

Absolutně nerozumím tomu, z jakého důvodu je autorka na Slovensku tak populární. Obsah knížky byl bohužel přímo úměrný lacinému paperbackovému vydání a nejednou jsem měla chuť přestat číst a vrátit knížku do knihovny. Styl psaní, jazyková úroveň i zápletka /pokud se dá vůbec hovořit o nějaké zápletce/ mne absolutně zklamaly svojí primitivností, zbytečnou vulgárností a fatálním podceněním čtenářského vkusu. Pravdou je, že jsem zvyklá na náročné i oddechové kusy, ale toto bylo opravdu velmi hluboko pod nejhlubším průměrem! K tvorbě paní Urbaníkové se už pravděpodobně nikdy nevrátím a pokud někdy zhlédnu film, bude to za velmi dlouhou dobu, neboť v tomto okamžiku na něj nemám nejmenší chuť.

Sobotikova
27.03.2017 3 z 5

U filmu jsem se aspoň nasmála, z knížky jsem byla spíš nešťastná...

Noctua8
27.03.2017 odpad!

K přečtení knihy mě inspiroval film. Ten je fajn. Kniha - to je čirá hrůza. Povrchní, těžko uvěřitelný příběh, co vlastně ani není příběh, protože mu chybí děj, spád, hloubka, cokoliv co by zaujalo. Charaktery postav nejsou charaktery, ale splácanina dívčích snů o princi a kamarádech, o nezávislém životě, ve kterém si chce hrdinka jen užívat bez ohledu na následky - utopie. Spojení vele-úspěšné podnikatelky a sexuálně závislé blbky v jedné osobě, snad ani není prakticky možné. Hlavní hrdinové jsou prototypem lidí, které bych v životě nechtěla nikdy potkat. Připadá mi velice smutné, že tak špatně napsaný příběh, ne příběh - kniha, se mohla stát bestsellerem. Svědčí to o rapidně klesajícím zdravém rozumu a soudnosti čtenářů a o celkové dekadenci společnosti ? Čas na čtení raději věnujte jinému autorovi !!

deshalb
07.03.2017 odpad!

Aj keď je kniha teraz veľmi populárna, mňa nezaujala. Je to totálny brak a obrovská škoda vyhodiť sa takú knihu 7 eur. Náročnejšiemu čitateľovi absolútne nič nedá a ani ho nijako neobohatí.

zuzurana
05.03.2017 4 z 5

zaujal ma štýl písania, veľmi zaujímavý.. po dlhej dobe sa mi stalo, že som sa začítala tak, že som zabudla čo sa deje v mojom okolí... keby kniha nebola prevazne o sexu, dala by som maximalny počet hviezdiciek

prestiggio
02.03.2017

Som asi v polovici a obavam sa ze do konca nepridem. Tiez nechapem wo co gou

slunickoveva
20.02.2017 2 z 5

Řekla bych, že tato kniha je pro ženy, které milovaly dívčí romány a protože z nich odrostly, vrhnou se na tento žánr, tudíž nic pro mě...

RadimWiniarski
18.02.2017 1 z 5

Ke knížce jsem se dostal náhodou, a tak jsem si jednoho krásného večera řekl že ji prubnu. A o čem tadle pecka, které jsem si pořádně všiml až díky filmovému vydání je? On učebnicový příklad totálně vyšinutého násilníka. Ona naivní blbka, která celou knihu polemizuje nad problémem, zdali s ním být, či nebýt. To je oč tu běží. Ve většině případů se nechá jen v klídečku ošustit, takže se z blbky stává ještě katalogová couřička. Do toho nám tu lítá několik dalších vedlejších postav, které však po každé zmínce jaksi vyšumí z hlavy a vy si tak pokládáte během celého čtení otázku, jestli se stane aspoň něco zajímavého, nebo to pojede celou dobu v naprosto stejných kolejích. Výsledek? Je to debilní! Romantický to není ani za mák, už jenom samotné vyjadřování Jakuba mi vhánělo do očí slzy smíchu a upřímně opravdu netuším, čím si kniha na Slovensku získala takovou popularitu. Jednu hvězdu dám za čtivost. Přece jen i když je to totální peachovina, přelouskat se dala prakticky bez přestávek. 20%

svitim
12.02.2017 1 z 5

Prvně jsem viděla film, byl super, knížky bývají lepší než film. Tato ne. Chtěla jsem všechno, dostala jsem nic, doslova. Obdiv mají tvůrci filmu, že z ničeho natočili příjemnou, romantickou komedii.

Audrina
09.02.2017 1 z 5

Nechci se nijak dotknout Slováků, ale jestli tohle byl na Slovensku bestseller....tak už mě snad nepřekvapí vůbec nic.
Kniha je špatná od začátku do konce. Příběh je nesmírně plytký a jednoduchý. Dvě rádoby emancipované a strašně silné ženy se nechají zničit muži a láskou. Navíc je to celé naprosto nelogické. Majitelka antikvariátu a kolorterapistka (co to je sakra za povolání???) si žijí celkem na vysoké noze a jsou nesmírně populární ve svém oboru. Postavy jsou totálně povrchně zpracované, třeba o Jakubovi se za celou dobu nedozví čtenář v podstatě nic. Dialogy jsou blbě napsané a naprosto mimo realitu. Devadesát procent toho, co Linda vypustí z pusy, zní, jako by byla na drogách. Navíc ve většině případů chybí uvozovací věty, takže ani nevíte, kdo zrovna mluví. Občas se navíc úplně nelogicky skáče v ději a trvá vám déle než se zorientujete.
Urbaníková má být jednou z nejlepších současných slovenských autorek, mě ovšem nepřesvědčila.

MarsiL
26.01.2017 1 z 5

Autorku a knížku jsem objevila až po shlédnutí filmu, který měl být na motivy knihy, na scénáři se podílela i sama autorka. Film se mi líbil moc, pohodová odpočinková komedie. Chtěla jsem si hned přečíst knihu, protože kniha bývá většinou lepší, než film, jde víc do hloubky. Dnes jsem ji dočetla a jsem hodně zklamaná. Od začátku jsem měla pocit, že kromě základní dějové linky - ona, on, její kamarádka a kamarád gay a jejich jména je kniha úplně jiná, než film. A horší. Nebavilo mě to číst, autorka skáče z místa na místo, člověk občas tápe, o kterém období svého života hrdinka zrovna vypráví. Málokdy se stane, že film se mi líbí víc než kniha, ale tohle je ten jeden z mála případů. Zkusím se začíst i do jiných knih od autorky...