Všechno nebo nic

Všechno nebo nic https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33165/vsechno-nebo-nic-33165.jpg 3 342 95

Všechno série

Nejprodávanější kniha na Slovensku roku 2007 v českém překladu. Velmi otevřená kniha o tom, co dokáže jeden obyčejný muž udělat s racionálně uvažující ženou. Linda, majitelka prosperujícího bratislavského antikvariátu, je úspěšná, inteligentní žena s velkým smyslem pro humor a touhou po opravdové lásce, ale zároveň frustrovaná z několika nevydařených vztahů. Jednoho (ne)šťastného dne se virtuálně seznámí s Jakubem. Pár dní si píšou na internetu, protelefonují spolu celé hodiny a oba mají pocit, že jsou stvořeni jeden pro druhého. Skutečné setkání jejich cit neoslabí, naopak, Linda prožívá Lásku s velkým L a nepochybuje o tom, že našla muže svých snů. Ale jak je na tom Jakub? Je to i pro něj osudový vztah?... celý text

Romány , Pro ženy , Literatura slovenská

Vydáno: , Motto

Všetko alebo nič , 2007

kočičí anus
16.02.2014 odpad!

Kniha mi byla vnucena, jinak bych o ní nezavadil ani pohledem a vyjádřím se k ní tak, jak jsem ji popsal osobě, která mi ji donutila přečíst. "Bych tu knihu rozdával zadarmo sedlákům, ať si s tím vytírají prdel. Protože to je asi jediná užitečná funkce té knihy."

Děj by se dal zhustit do padesáti stran, zbytek je jenom vata. Nudná, kýčovitá a debilní vata. Rozhovory strašné a šustící papírem, vedlejší postavy otravné, hlavní hrdinka docela napřesdržku. Některým situacím a rozhovorům jsem prostě nevěřil. Děj nikam nepokračuje, negraduje, takřka se tam nic neděje. Nemůžu upřít čtivost, ale jazyk příšerný a sem tam filozofické moudro, které se za pár vteřin vykouří z hlavy. Kdyby kniha nevznikla, o nic bychom nepřišli. A radši bych pozoroval německé fekál porno se zpoceným chlupatým a týden mrtvým řidičem náklaďáku, než si přečetl druhý díl.

Milé dámy, ano já vím, že to není kniha pro muže. Že vy taky nečtete krváky, horory a ať já se vám neseru do vašeho žánru... Jen jsem řekl svůj názor :)

Vzkaz pro ženy, které nečetly: Klidně čtěte, já jsem jenom šovinistické prase bez kousky romantiky, něhy a jiných pí*ovin. Věřím, že se vám to bude líbit.
Vzkaz pro muže, kteří nečetli: Ruce pryč a tomu, kdo vám to doporučil, pěkně poděkujte (sekerou). Popřípadě ten paskvil použijte jako otop. hořet bude krásně.

Aneleh
17.10.2013 3 z 5

Knihy o lásce čtu ráda, tuto jsem však chvílemi i chtěla odložit, pak ale zase přišly trochu více záživné a celkem zajímavé postřehy. Takže ze zajímavosti jak to dopadne jsem dočetla, trochu však znechucená přemírou vulgárních slov. Příběh je však ze života, spousta dívek a žen dává samu sebe a vášnivou lásku muži, který si to nezaslouží.

čohynka
18.08.2013 4 z 5

Knížka mě bavila, těším se na další díly.

renataab
27.07.2013 4 z 5

Knížku v českém překladu jsem přečetla během jednoho dne, velmi dobře se četla od začátku, vztah Lindy a Jakuba mě chytil. Autorka velmi dobře vystihla vášeň, lásku, vše najednou šlo na druhou kolej (dcera, antikvariát, rodina - autorka mohla více propracovat i pohled na vztah z těchto úhlů).... Čekala jsem v závěru trochu více objasnění, konec je hodně psychologický, tudíž hrdinka se pouze domnívá, proč se tak Jakub chová, škoda.

Vendelína
14.07.2013 3 z 5

Četla jsem v českém překladu. Oproti knížce Svět mi je dlužný se mi tato líbila méně. Začátek dobrý, měl spád, byla v tom cítit vášeň, láska a pak... Celkem nuda. Děj byl předvídatelný, opakovaly se tam různé situace nebo naopak skoky, kdy jsem si musela spíš domýšlet. Pokračování čtu ze zvědavosti.
A trochu mi vadily jadrné výrazy.

Mikejla1308
10.07.2013

První knížka, kterou jsem od této autorky četla. Náhodou jsem ji objevila v knihovně a hned jsem se začetla..Zasmála jsem se i lehce zamyslela. Pohodové čtení, perfektně napsané a hodně čtivé. Jedině doporučuji :-)

vivitv
25.06.2013 4 z 5

Mne sa to pacilo! Bolo to svojske, miestami vtipne, take zo zivota... Ide tu o univerzalny pribeh hociktorej zeny, co sa zalubi do muza, ktory si to nezasluzi. Kazdy sa moze stotoznit s nejakou castou pribehu, najde nieco, co je presne o nom a to je na tom zvlastne... Pekne napisane!!!

Janamarie
15.01.2012

Hlavní hrdinka hledá nový vztah, hledá nového muže, který by měl rád i dcerku. Linda vlastně hledá i sama sebe. Příběh dnešní doby je plný tápání, hledání, naslouchání, virtuální komunikace… Autorka popisuje i vnitřní pocity lidí, kteří jsou za PC, na internetu, maily, SMS, virtuální komunikaci, jejich víru i lži… Není nad osobní setkání, ale když jde o lásku, soudnost jde stranou! Linda nachází virtuálního přítele, muže svých snů a prožívá lásku s velkým L. Je to osudový vztah?

Niki
18.12.2011 5 z 5

Lepší než druhý díl!

danuska
17.11.2011 odpad!

Asi najhorsia kniha od Evity. Nudne, nezaujimave, hlavna hrdinka strasne naivna, ten jej osudovy mi bol strasne nesympaticky, predstavovala som si ho takeho spinaveho a neupraveneho, fuj.

WEIL
13.09.2011

Hop anebo trop a ještě s parádičkami.

Ivik774
16.08.2011 5 z 5

Naprosto dokonale napsaný, dlouho jsem nečetla knihu, která by mě ihned pohltila tak krásným a smutným dějem :)

Hanin
14.07.2011 5 z 5

Skvělá kniha, hodně nerada jsem ji vracela do knihovny.

Dorotka5950
28.04.2011 5 z 5

Vynikající kniha a druhý díl je ještě lepší!

Juliatta
27.03.2011 5 z 5

Absolutně to nej... co jsem poslední dobou četla, nešlo přestat ani ve tři ráno, málokdy pouštím slzy ale toto mě "sebralo". Moc doporučuji všechny knížky této autorky!!!