Všechno nebo nic

Nejprodávanější kniha na Slovensku roku 2007 v českém překladu. Velmi otevřená kniha o tom, co dokáže jeden obyčejný muž udělat s racionálně uvažující ženou. Linda, majitelka prosperujícího bratislavského antikvariátu, je úspěšná, inteligentní žena s velkým smyslem pro humor a touhou po opravdové lásce, ale zároveň frustrovaná z několika nevydařených vztahů. Jednoho (ne)šťastného dne se virtuálně seznámí s Jakubem. Pár dní si píšou na internetu, protelefonují spolu celé hodiny a oba mají pocit, že jsou stvořeni jeden pro druhého. Skutečné setkání jejich cit neoslabí, naopak, Linda prožívá Lásku s velkým L a nepochybuje o tom, že našla muže svých snů. Ale jak je na tom Jakub? Je to i pro něj osudový vztah? ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33165/vsechno-nebo-nic-33165.jpg 3.3312

Všechno 1.

Romány, Pro ženy, Literatura slovenská

Vydáno: , Motto

Všetko alebo nič, 2007

Kniha Všechno nebo nic

Radka1727

Naštěstí jsem viděla první film, kdybych četla knihu jako první, tak jsem na film nekoukala a to by byla škoda ......

knihomolka27

(+ SPOILER) Od knihy jsem nic moc neočekávala a i tak jsem nakonec byla zklamaná. Což je škoda, jelikož film hodnotím docela dost klidně.

Co se mi na knize nelíbilo: bohužel je toho dost.
Docela dost se liší od filmu
Jakub a Linda se občas chovají jako psychopati - obzvlášt Jakub
Sex ....dobře, ale proč to tam občas bylo i lehce nechutné, nebo divné, že jsem si říkala jedno velké WTF - např: když Edo SVÝM KAMARÁDKÁM ukazuje, jak muže orálně uspokojit atd.....
Děj byl občas dost chaotický a hodně útržkovitý - postrádal nějaký větší děj - bylo to jenom neustálé nimrání se v duševním rozpoložení hlavní hrdinky a její vztahu nevztahu.

Nepřijde mi moc romantické, když muž říká své přítelkyni pořád kurva, kráva, hovno a že jí zabije.

Nedokážu se v tom vlastně moc vyznat - Miluje teda Jakub Lindu? A kdo je vlastně Jakub? Co má proti vztahům, a proč působí tak divně?

Plusy

Docela čtivé, rychle se to čte, nemusíte u toho přemýšlet, krátké kapitoly - narážky na mé oblíbené knihy

Pokud máte rádi film, tak knihu moc doporučit nemůžu. Film je víc normálnější, zábavnější, zajímavější, romantičtější - no prostě lepší.

mss

Tak nějak... Ještě, že jsem měla jen e-knihu. Film na jedničku, ale kniha... Nebudu zlá, ale kniha se opravdu nepovedla. A to když čtu, tak dokážu tyto dva světy oddělit. Kniha se sice čte rychle, ale děj je zbytečně natahovaný, chvílemi nedopracovaný a konec jakoby narychlo napsaný bez nějakého lepšího rozuzlení. Škoda, potenciál by to rozhodně mělo. Pokračování si chci určitě přečíst, ale musím tomu dát hodně času, než z tohoto rozčarování vystřízlivím.

Jája92

Dle filmu, který se mi celkem zamlouval, jsem očekávala, že i kniha bude pro mě příjemným zpestřením. Bohužel se tak nestalo. Ze začátku se mi Linda i její kamarádka Vanda zdály sympatické, ale postupně se Linda proměnila v ufňukanou chudinku, která podlehla nabubřelému idiotovi. Též mi ve čtení překáželo to, jak Linda dopředu prozrazrovala dopředu, jak to vlastně dopadne. Je to škoda, protože kniha měla velký potenciál...

klaraj093
22.08.2020

Kniha mě bavila.. Viděla jsem i film a byla překvapená, že je každý příběh jinak pojatý a zároveň toho mají emočně tolik společného.. Kniha se mi četla dobře a rychle..

Radka1911
24.04.2020

Jednoduchý a odpočinkový ženský román. Kniha je čtivá.

Nikychlupova
13.02.2020

Příběh byl hezký, bavil mě, takový ze života. Vždy jsi myslíme, že další vztah už bude poslední a ten druhý nás neopustí-a když už ano, tak se nenecháme převalcovat, no... Někdy se můžeme snažit jak chceme, ale to, co do toho dáme se nám nevrátí. Vrhám se na pokračování knihy.

Gibis
12.09.2019

Možná, kdybych knihu četla, bylo by hodnocení o hvězdičku nižší, ale poslouchala jsem jako audioknihu a já prostě zbožňuju slovenštinu a tohle bylo namluvené dokonale.