Všechno nebo nic

Nejprodávanější kniha na Slovensku roku 2007 v českém překladu. Velmi otevřená kniha o tom, co dokáže jeden obyčejný muž udělat s racionálně uvažující ženou. Linda, majitelka prosperujícího bratislavského antikvariátu, je úspěšná, inteligentní žena s velkým smyslem pro humor a touhou po opravdové lásce, ale zároveň frustrovaná z několika nevydařených vztahů. Jednoho (ne)šťastného dne se virtuálně seznámí s Jakubem. Pár dní si píšou na internetu, protelefonují spolu celé hodiny a oba mají pocit, že jsou stvořeni jeden pro druhého. Skutečné setkání jejich cit neoslabí, naopak, Linda prožívá Lásku s velkým L a nepochybuje o tom, že našla muže svých snů. Ale jak je na tom Jakub? Je to i pro něj osudový vztah? ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33165/vsechno-nebo-nic-33165.jpg 3.4330

Všechno (1.)

Všetko alebo nič (2007)

Vydáno:, Motto

medvídě
25.12.2018

Přemýšlela jsem mezi 3-4 hvězdami, ale díky tomu, že jsem se u toho i smála, tak jsem se přiklonila ke 4.
Knihu jsem si chtěla přečíst ze zvědavosti, protože jsem už několikrát viděla filmové zpracování, které se mi i líbí. Co mě ale překvapilo bylo, že s knihou má pramálo společného. Velká část děje je změněna. A musím říci, že film se mi líbil malinko více.

Je to příběh o nevydařené lásce, o realitě. Bohužel, ne vždy se nám podaří držet se jen rozumu a neposlechnout srdce. I když jsem si tolikrát říkala, že Linda by už ten rozum vážně mohla konečně dostat.

Kniha je čtivá, ale rozhodně bych ji nepovažovala za bestseller, možná jen díky lákadlu - natočení filmu se zvedl prodej, jinak bohužel taková odpočinková četba.

snowpinkee
21.12.2018

Proč?
Tohle jsem cetla dvakrat? Proc? Poprve asi pred deseti lety. Tehdy jsem asi jeste nebyla dospela. Film jo, ale kniha? NE velke ne.
Proc toci filmy podle knih, kdyz ve finale, to je naprosto jiny pribeh? Proc?

Ála41
15.12.2018

Knihu jsem si koupila na základě shlédnutí filmu, který se mi moc libil. Kniha také skvělá. Hlavní hrdinka, Linda, je mi hodně sympatická a strašně se mi líbí příběh.... Je to taková sladká odpočinková romantika.... Možná film trošku lepší než kniha.

TamaraKrejčí
05.12.2018

Nechápu?? Já jsem nehodnotila?? Za film všechny hvězdy, knížka byla jiná, líbila se mi, ale méně...

Pasadenka
11.11.2018

Je pro mě docela těžké spojit film s knihou. Až po následném dohledání, mě to doplo. Knížka není vysloveně špatná. Hůře se mi dá spojit s realitou, ale to bude tím, že nežiji ve vyšší třídě. :D A teďka malinko vážněji. Celkem mě příběh bavil, i když čpěl takovou podivnou patinou životní moudrosti zastřené sebelítosti, naivity a citového karambolu. Ženské postavy byly docela fajn. Mužské zas docela ploché. Chiméra v podobě Jakuba, která byla až groteskní úplně popouzela k tomu, aby hlavní hrdinka dostala přes emocionální čumák. A možná jen proto, že vykreslení šíleně hluboké lásky, která má člověka odrovnat bylo tak chabé.

Na druhou stranu, i když Evu Urbaníkovou moc nemusím – přiznávám, četlo se to dobře.

kattyzhor
29.10.2018

Knížku jsem si přečetla po shlédnutí filmu, který je moje srdeční záležitost. Knížka se mi líbila ale ve srovnání s filmem mi vadilo, že spoustu věcí bylo na přeskáčku nebo mi v knížce některé filmové pasáže chyběly.

AnetHol
18.10.2018

Abych byla upřímná, tak se mi poprvé stalo, že mi kniha přišla o dost horší než samotný film. Film jsem viděla první a nejednou (čti nejméně 5x) :D A zamilovala jsem se do něho :) Na knihu jsem narazila při výběru knihy do čtenářské výzvy a byla jsem nadšená, ale po jejím přečtení...musím uznat, že je to bída. Ale jako oddechovka se to dá zvládnout :)

dancadragneel
04.09.2018

Musím říct, že po filmu jsem čekala víc... Kniha je naproti filmu nic moc, což se divím... Ale jako oddechová četba poslouží dobře... Jenom ke konci už to bylo o ničem.

koczanska
31.07.2018

Asi první knížka, u které mi přijde jedno, jestli film vidím jako první. U obou "duševní" obohacení = 0. Asi ani nebudu mít sílu na pokračování.

Ajula
26.07.2018

Knihu jsem kdysi dávno četla a vůbec si ji nespojila s filmem, až teď když jsem si ji vzala podruhé právě kvůli filmu...čekala jsem super knihu, protože film je moje srdcovka, u knížky tak tomu bohužel není. Postavy mi byly chvílemi dost protivné a to přeskakování děje...ale pokračování si i tak přečtu, když už jej mám doma...možná kdyby nebyl film, nepřipadala by mi kniha až tak špatná, ale takhle se nemůžu vyhnout srovnání...

martiline
22.07.2018

Půl knihy jsem se snažila "našašírovat" do děje, kdy bude mít něco společného s filmem, který se mi tak moc líbil. Až potom jsem se nechala unášet docela jiným (ale i tak příjemným) románkem.
Hlavně popis konce lásky mne dostal. Už jsem zapomněla, jak to může bolet, jak i inteligentní "baba" dokáže dělat neinteligentní činy, jen aby se ještě víc zranila a konečně její srdce pochopilo ... :-)
Krásné, ač smutné, vím. Autorka to tak barvitě popsala, že snad musela v době psaní toto prožívat nebo psala následně po. A nebo má (na rozdíl ode mne) tak skvělou paměť na bolest.

MichaelaFilip
16.07.2018

Mám raději knižní tvorbu než filmovou, ale u této knihy musím říct, že film byl lepší.

Lenoulinka
14.06.2018

Knížky od autorky mi přijdou na jedno brdo... Hrdinka a vztah...

koki.veru
29.05.2018

Do knížky jsem se vrhla jen kvůli čtenářské výzvě. Připadalo mi to jako takový příběh psaný tak, jak to zrovna spisovatelku napadlo. Četlo se to sice dobře, ale nic mi tahle kniha nedala. Film byl tisíckrát lepší :)

Tyrkysová
19.05.2018

Celý příběh je vlastně takové vyprávění o životě, které netvoří moc pospolitý příběh. Ze začátku ani nejde chronologicky, takže je trošku složitější se v něm zorientovat. Některé pasáže jsou téměř bez děje, jiné se snaží o filozofičtější téma, "životní moudra", dramatičtější momenty nebo romantická vyznání. Jako celek ale působí hrozně ploše.
Nechci psát vyloženě negativně, protože chápu, že se podobný styl knih může někomu líbit, ale moc pozitiv se z mého pohledu najít nedá. Řekněme tedy jen, že jde o hodně nenáročné čtení, ideální, pokud si chcete chvilku snít své vzdušné zámky :)

Anna 13
14.05.2018

Zklamání...

Do stejnojmenného filmu jsem se zamilovala. Je naladěný pozitivním viděním světa, hrají v něm dokonalí umělci a sledovat příběh Lindy a Vandy je neuvěřitelná zábava a potěšení. Ani nevím, kolikrát jsem ho již viděla...

Proto jsem se těšila, že příběh prožiju i literárně. Ale zklamalo mě, že se tvůrci filmu opravdu jen inspirovali tímto příběhem, neboť jsou to dva odlišné pohledy na Lindu i Vandu. To by mi ani až tak moc nevadilo, zvykla jsem si na to. Celé se to však moc nikam nehýbalo a postavy, které mi ve filmu tak přilnuly k srdci, byly v knize otravné a pohrdala jsem jimi.

Autorka však rozhodně píše zajímavě a někdy vyplodí až excelentní myšlenky. :) Nesedl mi jen příběh... Jinak autorčin styl psaní hodnotím kladně.

Raději se koukněte na film! :D

Aleh
10.04.2018

Film jsem neviděla, nemohu tedy srovnávat knižní a filmovou verzi příběhu. Někteří uživatelé jsou velmi přísní ve svých komentářích. Jen podotýkám, že autorka není žádná začátečnice a má za sebou již pěknou řádku vydaných knih, které se úspěšně prodávají na Slovensku i v Česku. Píše o životě a realitě všedních dnů.Není to žádná vymyšlená červená knihovna. No holt skutečný život už někdy takový je! já se spíše zamýšlím nad tím, jak moc je složité (zvlášťě v dnešní době), najít si opravdu skutečného partnera na celý život.

TheMelorry
03.03.2018

Od knihy jsem čekala něco jiného. Počítala jsem s romantický, přesto inteligentním příběhem, kterého jsem se nedočkala. Moc mi nesedl styl vyprávění a ani hlavní hrdinka. Námět je dobrý, ale za mě by chtěl více rozpracovat. Jedná se sice o rychle přečtenou, přesto béčkovou knihu.

Moncele
03.03.2018

Dočetla jsem právě před chvílí... Pak jsem si přečetla skoro všechny zde uvedené komentáře, některé jsem ohodnotila palcem nahoru, protože mi mluví z duše. Taky jsem jako první viděla film, a okouzlil mě. Taky mám pocit, že to není žádná high literatura, ale chápu, že svou otevřeností před 10 lety mohla kniha vyvolat na Slovensku senzaci, i když mi taky vadilo přeskakování v čase. Dám si i to pokračování a konečné hodnocení příběhu si nechám po jejím přečtení. Snad jen jedna poznámka: i silná žena potřebuje pohlazení, podporu a lásku. Holt někdy natrefí na ne zrovna vhodného partnera, i když ze začátku to vypadá na LÁSKU nebeskou... A pak už záleží jen na tom, zda se ozve rozum...

ila.z
20.02.2018

Skvělá kniha, autorka píše moc pěkně.

therka
15.02.2018odpad!

Knihu jsem si vybrala do Čtenářské výzvy 2018, kniha od slovenského autora. Nebavila mě, všechny postavy mi strašně lezly na nervy, jazyk se mi nelíbil a celkově byla kniha o ničem. Dočetla jsem ji jen proto, že byla krátká a doufala jsem, že když je to takový bestseller, podle kterého se dokonce natočil film, stane se něco zajímavého a nakonec to třeba nebude celkově až tak špatné. Nic zajímavého se ale nestalo, postavy mě vytáčely čím dál tím víc a oddechla jsem si, když jsem knihu dočetla. Od autorky už určitě žádnou další knihu číst nebudu. Knihu nikomu číst nedoporučuji, jedině že by se třeba někdo chtěl za něco potrestat, pro ten účel by se tato kniha možná použít dala, přečíst tuhle knihu je celkem sebemrskačské a je to totální ztráta času, pokud člověk vyloženě nevyhledává něco čím by se unudil nebo vytočil ztrátou času s nesympatickými postavami a příběhem o ničem.

novina
04.02.2018

Příjemná oddychovka pro nenáročného čtenáře. Viděla jsem i film Všechno anebo nic a možná že to bylo hereckým obsazením, ale filmový příběh mě zaujal víc.

lifeoptimist
22.01.2018

.......na to, že to měla být kniha roku, nevím už kterého, mě to teda zase tolik neoslovilo. Pro někoho asi super, ale mě to přišlo občas docela tragedie, občas lehké porno..... není to můj šálek kávy

marcolka
17.01.2018

Kniha není špatná, je to taková oddechovka, místy vtipná, místy smutná. Ale určitě mě tak nenadchla jako film. Spíš mě překvapilo, že se film jeho knižní předloze ani moc nepodobá. Musím vyzdvihnout ve filmu skvěle zahranou povahu Jakuba, úplně jako podle předlohy.

jana4086
10.01.2018

Perfektní jako vše od E.Urbanikové

alcahanca
07.01.2018

No, co k tomu napsat.... Film patří k mým oblíbeným a tak jsem si chtěla přečíst i knihu. Ale kniha mě zklamala. Četla se dobře a rychle, ale ke konci jsem se přistihla, že mě Linda neuvěřitelně štve, jak pořád horuje pro Jakuba. Nedokážu si představit, že bych byla takto zblázněná do chlapa, který by se choval jako Jakub. A čekala jsem asi něco jiného, podobného filmu. Takže za mě sotva 3 hvězdy.

lidunka1
16.11.2017

Nejprve jsem četla knížku Měj mě rád a ta se mi líbila. Ale tohle byl opravdu bulvár, který psal jen o sexu. Knížka se mi nelíbila a byla sem zklamaná. Další už číst nebudu, ztráta času.

LuciíŠvarc
04.11.2017

Nejdříve jsem viděla film, potom až četla knihu. V tomto případě se mi více líbil film, i když dost připomíná Sex ve městě. Kniha se četla dobře, ale měla jsem tendenci srovnávat knihu s filmem a to mi moc nesedělo.

Zanynka
24.10.2017

čistá, nefalšovaná hrůza. Blbější knížku jsem ještě nikdy nečetla. Bratři Slováci Bestseller roku 2007 ? Si děláte kozy ne?
Spisovatelka vykradla co se dalo, slátala to dohromady a mrskla na papír. Výsledek slátanina, dialogy ze kterých vám budou stát chlupy na ruce a nenáviďet budete všechny postavy knihy.
A když hlavní hrdinka Linda vyhraje cenu podnikatel roku, píše články do časopisu , zpívá tak nádherně že by vyhrála superstar a k tomu je strašně strašně chytrá , hraje na klavír a recituje jak zasloužilá umělkyně v duchu jsem si říkala to víš že jo ty p***....

Nelasp
23.10.2017

Kupodivu se mi víc líbil film, což se stane málokdy. Kniha nebyla špatná, četla se dobře, ale mám problém s ženskými postavami, které se tváří jako silné a nezávislé a potom nechají chlapa, aby s nima vyorával dle chuti.