Všechno, úplně všechno

Všechno, úplně všechno https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269796/bmid_vsechno-uplne-vsechno-c4b-269796.jpg 4 772 208

Tato originální prvotina vypráví o dívce, která je doslova a do písmene alergická na celý svět. Je zavřená doma, nikam nesmí a skoro nikdo nesmí k ní. Když se ale do sousedního domu přistěhuje nová rodina a s ní i kluk jménem Olly, začíná se odvíjet komplikovaná „lovestory“, která obrátí naruby všechno, úplně všechno, co osmnáctiletá Madeline dosud znala. Neotřelý milostný příběh je zajímavý i svým zpracováním – obsahuje Madelininy deníkové záznamy, poznámky, tabulky, seznamy či ilustrace. Ahoj. Jmenuji se Madeline Whittierová a jsem nemocná. Moje nemoc je vzácná a málo známá. Jsem totiž alergická na celý svět. Vůbec nevycházím z domu, nebyla jsem venku celých sedmnáct let. Jediní lidé, které vídám, jsou moje máma a ošetřovatelka Karla. Ale pak se jednoho dne u sousedního domu objevilo stěhovací auto. Vykoukla jsem z okna a uviděla ho. Byl vysoký, štíhlý a celý v černém – černé triko, černé džíny, černé tenisky a černá pletená čepice, která mu zakrývala vlasy. Zachytil můj pohled a upřeně se na mě zadíval. Já jeho upřený pohled opětovala. Jmenuje se Olly. Možná že nemůžeme předvídat budoucnost, ale některé věci přesto předpovědět můžeme. Například to, že se do Ollyho zamiluju, je jisté. A téměř jisté taky je, že to bude katastrofa. Příběh o bezmezné radosti i nekonečném smutku, které zažíváme, když prorazíme stěny své ulity a kvůli lásce uděláme něco úplně bláznivého (a smrtelně nebezpečného). Práva na překlad byla ještě před vydáním knihy prodána do patnácti zemí.... celý text

Literatura světová Romány Dívčí romány
Vydáno: ekniha , Jota

Everything, Everything , 2015

Dela90
07.03.2024 5 z 5

WOW. Tuhle knihu jsem posílala do světa jako jednu z mých prvních štafet a díky poznámek jsem si ji opravdu velmi užila. Příběh je rozhodně psán pro mladší ročníky. Lovestory s dramatem, která Vás vtáhne do děje a nepustí až do poslední strany. A vy, budete dýchat za každou další stranu.

Kromě silného příběhu, v knížce najdete i krásné grafické zpracování.

“Nemůžeme mít vždycky všechno, co chceme.

Madeline je 18-ti letá dívka, která trpí nemocí SCID = alergická na celý svět. Ne, není to ironie, ale fakt. Žije v domě se svou matkou a ošetřovatelkou a nesmí ani na krok z domu, vše musí být sterilní, nemá kamarády. Je sama. Do doby, dokud se do vedlejšího domu přistěhuje rodina a ona začne s tou rodinou “žít ačkoliv jen přes sklo. Pozná Ollyho a najednou je pro ni všechno jiné.

A chce víc, protože jak jí řekla její ošetřovatelka: ŽIVOT JE DAR.

Abych byla upřímná vůbec by mě takové rozuzlení nenapadlo, nebýt jedné poznámky. Pak mi to začalo šrotovat v hlavě a světe div se, opravdu!

Fandila jsem Madeline, ke které se její vlastní matka zachovala hrozně. Přála jsem jí, aby byla skutečně šťastná. Konec jsem čekala trošku víc rozepsaný, nicméně po tom všem, v něm byl vytoužený happyend.

Knížka byla v roce 2017 zfilmována a já si film musím rozhodně brzy pustit.

Děkuju všem holkám za trefné poznámky.

Hodnocení: 5*

lucisa.n
04.01.2024 2 z 5

Madeline slaví čerstvé osmnáctiny, doma, se svou matkou. Je totiž velmi nemocná, trpí nemocí zvanou SCID - formou těžké kombinované imunodeficience. To znamená, že jí může ublížit a zabít téměř vše. Maddy je tzv. alergická na celý svět. A proto už téměř 18 let neopouští jejich dům. Ani k nim kromě její matky a pečovatelky nikdo další nesmí. A pokud ano, je to výjimka a daný člověk musí projít dekontaminační komorou. A tak je to téměř se vším, co se do domu dostane. Maddy ráda čte, vzdělává se, ale také ráda pozoruje okolí. Alespoň z okna. A to zejména ve chvíli, kdy se do sousedního domu nastěhuje nová rodina. I s klukem Ollym, který vypadá jako její vrstevník. A jejich první kontakt proběhne jak jinak, než přes okno.

Že tohle bude kniha, ve které hlavní hrdinku budeme litovat, to jsem čekala. Nečekala jsem ale, že hlavní zápletku odhadnu už na str. 37. Takže ve výsledku se žádné překvapení nekonalo. Určitě se jedná primárně o knihu určenou pro mladší čtenáře, ale jistě si ji může přečíst kdokoliv, kdo na ni má zrovna chuť. Je potřeba ale počítat, že hlavními postavami jsou náctiletí a podle toho to taky vypadá. Některé jejich dialogy jsem absolutně nechápala. Jejich platonické chování bylo až úsměvné. Velkým pozitivem jsou určitě krátké kapitoly, některé i na několik řádků a různé malůvky nebo tabulky. Při čtení knihou v podstatě letíte. Za konec jsem ráda, ale čekala jsem ho ještě více rozvinutý. Takto zůstalo ještě pár dalších otázek.
Ke knize je natočený i film. Neviděla jsem, ale v tomto případě ho možná zvážím. Třeba mi odpoví na zbývající otázky a bude se mi líbit více, než kniha. Knihu doporučuji náctiletým a nebo NEzdravotníkům - vy se tak nebudete zamýšlet nad příběhem.

Nathally
08.11.2023 5 z 5

Úžasná knížka, naprosto odpočinková, stránky ubíhaly sami od sebe a ihned mě to vtáhlo do děje. Strašně moc se mi líbila a po přečtení jsem se musela podívat i na film, který jsem si také zamilovala. Olly a Maddy jsou úžasný pár a jsem ráda, že to byl happyend, protože ti dva k sobě prostě patří.

DejSemTuKnihu
26.07.2023 4 z 5

Hodně čtivá standalone knížka, kterou jsem měla přečtenou hned. Postavy jsem si docela oblíbila, ale ono nebylo ani moc času jim úplně propadnout, spíš jsem je brala jako normální postavy, které mě nijak zvlášť ničím neohromily. Fajn změnou byly ilustrace, které doprovázely celou knihu. Konec byl pro mě velkým překvapením. Ne že by to byl otevřený konec, ale jsou tam i jisté věci, které si člověk po přečtení může domyslet.

MAU256
06.07.2023 4 z 5

Karla mě pustí: "Buď statečná. A nezapomeň: život je dar," zopakuje ještě a zvedne kufřík.

Bože, tak to byla emociální smršť, s touto knihou naleznete v sobě naprosto všechny emoce. A konec? Odzbrojující.

Olly konečně vytahuje ruce z kapes, vytáhne knížku z poličky a začte se do ní. Usmívá se a lehce se pohupuje na špičkách. Vycházím ze svého úkrytu a jdu uličkou směrem k němu. Za ten úsměv, který mi věnuje, opravdu stojí žít.

Vlci.Sestra
28.12.2022 5 z 5

Málokdy se mi stane, že u nějaké knížky prožiju všechny své emoce a vůbec ne všechny najednou, ale přesně tohle se stalo. Spolu s Maddy jsem prožívala nejen její smutek, radost, lásku a hořkost, ale i touhu a naději v lepší život. Vůbec samotná Maddy mi přirostla k srdci.
Ten konec jsem vůbec nečekala. Nejraději bych řekla, že jsem u něj brečela, ale já jsem brečela u tolika částí, že to ani nestojí za řeč.
Všechno, úplně všechno bych zařadila mezi 5 nejlepších knih, které jsem přečetla tento rok. Je to úplně jiný úhel pohledu na svět.

Kristy.Seb
11.11.2022 4 z 5

Co je důležité, je ocim neviditelné.

Každý den vstaneš a něco nového se naučíš. Každý den si najdeš něco, díky čemu můžeš být šťastná.

Život je těžký. Každý si svou cestu ale najde.

Chtění vede jen k dalšímu chtění. Touha nezná konce.

Můžeš udělat všechno správně, ale tvůj život se stejně posere.

Někdy člověk dělá věci z dobrých důvodů, jindy ze špatných a někdy se to prostě nedá poznat.

Člověk snad ani nežije, když něčeho nelituje.

Když vás nikdo nevidí, neexistujete.

Budoucnost nelze předpovědět. Člověk nemůže ltedpovedet ani minulost. Čas se pohybuje oběma směry - dozadu a dopředu - a to co se stane tady a teď, změní oba.

Život znamená mnohem víc než jen být naživu.

Velmi zajímavý příběh.

EvikU.
27.10.2022 5 z 5

Nádherná kniha. Několikrát mi vstoupili slzy do očí. Bylo mi Maddy neskutečně líto. Nedovedla jsem si představit, jak těžký život musela mít. Líto mi bylo i mámy Maddy.

Maddy se seznámí se sousedem Ollym,píší si hlavně maily. Maddy je nemocná, nemůže se s nikým stýkat i školu dělá on-line. Nakonec se z přátelství vyklube láska. Děsně dojemný příběh.

Stránky běžely jedna za druhou. Hezky doplněné Ilustracemi. Občas odkaz na čtení nebo nějakou knihu.

A jelikož nechci spoilerovat, konec mě doslova rozsekal. Masakr. Líto mi jich bylo všech. Došlo i na slzy v očích. Dojemný krásný příběh.

Fortuna7
15.08.2022 5 z 5

Krása. Jednoduše krása. Nejprve bych chtěla pochválit čtivost knihy, za což můžou krátké kapitoly a ilustrace a já měla knihu přečtenou jedním dechem. Dále musím zmínit postavy, které mi přirostly k srdci a během děje se hodně posunuly. Opravdu nádherná kniha a já si dokonce myslím, že jedna z nejlepších za tento rok.

Nikky000
08.04.2022 2 z 5

Příběh o první lásce která není tak jednoduchá jak by se mohlo zdát.Nic nového nečekejte, knize chybí energie, emoce a vlastně i trochu více té romantiky..Pokud se na knihu dobře naladíte, můžete to být dobré čtení na pár volných chvilek.

ydnac
24.03.2022 3 z 5

ČTENÍ NA ODPOLEDNE

Jednoduchý příběh o dívce Madeline, která je 17 let zavřená jen doma, má alergii na svět.
Jednoho dne se přistěhuje do vedlejšího domu rodina s pohledným chlapcem a Mady poprvé zažije i lásku.
Všechno ovšem není takové jak to vypadá...
Závěr jsem nečekala a docela mě zaskočil.
Námět je hodně zajímavý, ale myslím, že by se dal lépe a více rozvést.
Krátká jednohubka, podle mě nenadchne a neurazí.

Ermeston009
31.01.2022 4 z 5

Wow no nebylo to špatné koncept zajímavý ale příběh ani postavy se mě nedostaly pod kůži takže jak jsem řekla nebylo to špatné ale na top 3 to není

martiline
06.12.2021 5 z 5

Kdyby mi někdo dal nástin toho, o čem kniha je ... těžko uvěřím, že bych ji vůbec četla. Mladá holka (když já se blížím k padesátce) ... ještě nějakým způsobem nemocná ... no, prostě, ani zařadit se nedá do romantiky, do zápletky, do krimi ... do ničeho.
Ale ... svým způsobem mne kniha s příběhem okouzlila, něčím mne těšila, moc hezky se mi četla a já se na ni i těšila.
Prostě sama ze sebe jsem překvapená. :-)

gg3
08.10.2021 3 z 5

Romantický příběh jako každý jiný. Rychle se to četlo, ke konci to bylo i docela zajímavé, ale znovu bych si to nepřečetla.

Malíček
14.07.2021 3 z 5

Knihu jsem četla v originále a byla to opravdu jednohubka. Děj hezky plynul a styl psaní mi sednul.
Vzhledem k tomu, že jsem viděla i film, se ale v tomto případě musím postavit spíše na stranu filmového zpracování. To mi přišlo více propracované, detailnější. Zvraty se v knize staly vždy během pár stránek (jestli vůbec). Postrádala jsem také více emotivních částí, hlavní postava -Maddy- byla jako z ledu. Olly mi na druhou stranu přišel moc milý, a i když romantická linka se mi zdála být spíše v pozadí, tak jsem si ji užila.
Celkově knihu asi spíš doporučuji, ale myslím, že jsou na trhu i lépe zpracované příběhy s lékařskou problematikou určenou pro mladé dospělé. :)

Ticiana
26.05.2021 4 z 5

Knihu jsem precetla za par hodin. Nemohla jsem se odtrhnout, jednoduchy styl psani a dej rychle ubihal. Hlavni zvrat jsem ale hodne rychle uhodla. I presto byla kniha velice mila, krasne zpracovana (trochu jako Akta Illuminae) a se skvelymi hrdinami. Urcite se kouknu i na film.

kyticka152
16.05.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila. Musím přiznat, že jsem první viděla film, a až potom si knihu přečetla. Tak nějak jsem už věděla, jak bude děj pokračovat. Musím ocenit rozuzlení zápletky, která podle mě byla originální. Bavilo mě porovnávat situace, které se ve filmu neobjevily a zase naopak. Líbily se mi chaty mezi hlavními hrdiny, četly se velmi rychle, a ty obrázky... Úplná topka! Je to takové milé odpočinkové čtení. Knihu doporučuji k přečtení!

Damonka12
10.04.2021 4 z 5

Kniha mě velmi pozitivně překvapila. Originální forma a ten závěr wow, nikdy bych to neodhadla. Určitě stojí za přečtení. Trochu nudnější rozhovory mezi hrdiny.

tadobra
09.04.2021 5 z 5

cetla jsem v anglictine. kniha ma hodne jednoducha slovicka, takze doporucuju pokud se ctenim v aj zacinate:)
jinak ani nevim, jak jsem se dostala na konec. potrebovala jsem si odpocinout u nejake dobre knizky, a tahle to splnila paradne.
bylo to ctivy, styl psani nebyl takovej ten jednoduchej- ano, byla tam jednoducha slova ale celkovy kontext byl super.
moc se mi to libilo, posledni dobou mam stesti akorat na samy spatny knizky, ale tahle je vyjimkou. plus vas ceka takove prekvapko na konci knihy:)

knihomolkaMist
30.03.2021 4 z 5

Když jsem ji četla poprvé, vůbec mě to nebavilo. Teď jsem se do toho tak trochu donutila a bylo to skvělé! Děj je naprosto odpočinkový se skvělými ilustracemi. Četlo se to neskutečně dobře a rychle.

zfilmováno první láska romantika alergie

Nicola Yoon
americká, 1972
2015  82%Všechno, úplně všechno
2018  75%Slunce je také hvězda
2021  66%Blackout
2021  81%Môj prvý tanec

Kniha Všechno, úplně všechno je v

Přečtených1 020x