Všechno, úplně všechno

Všechno, úplně všechno https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261309/bmid_vsechno-uplne-vsechno-FBW-261309.jpg 4 771 208

Tato originální prvotina vypráví o dívce, která je doslova a do písmene alergická na celý svět. Je zavřená doma, nikam nesmí a skoro nikdo nesmí k ní. Když se ale do sousedního domu přistěhuje nová rodina a s ní i kluk jménem Olly, začíná se odvíjet komplikovaná „lovestory“, která obrátí naruby všechno, úplně všechno, co osmnáctiletá Madeline dosud znala. Neotřelý milostný příběh je zajímavý i svým zpracováním – obsahuje Madelininy deníkové záznamy, poznámky, tabulky, seznamy či ilustrace. Ahoj. Jmenuji se Madeline Whittierová a jsem nemocná. Moje nemoc je vzácná a málo známá. Jsem totiž alergická na celý svět. Vůbec nevycházím z domu, nebyla jsem venku celých sedmnáct let. Jediní lidé, které vídám, jsou moje máma a ošetřovatelka Carla. Ale pak se jednoho dne u vedlejšího domu objevilo stěhovací auto. Vykoukla jsem z okna a uviděla ho. Byl vysoký, štíhlý a celý v černém – černé triko, černé džíny, černé tenisky a černá pletená čepice, která mu zakrývala vlasy. Zachytil můj pohled a upřeně se na mě zadíval. Já jeho upřený pohled opětovala. Jmenuje se Olly. Možná že nemůžeme předvídat budoucnost, ale některé věci přesto předpovědět můžeme. Například to, že se do Ollyho zamiluju, je jisté. A téměř jisté taky je, že to bude katastrofa. Příběh o bezmezné radosti i nekonečném smutku, které zažíváme, když prorazíme stěny své ulity a kvůli lásce uděláme něco úplně bláznivého (a smrtelně nebezpečného). (Dotisk 2017 s novou obálkou)... celý text

Literatura světová , Romány , Dívčí romány

Vydáno: , Jota

Everything, Everything , 2015

DiDi123456789
11.04.2017 5 z 5

Život znamená mnohem víc než jen být naživu.
Strašně se mi líbí, že tohle je pointa celé téhle knížky. Je sice docela jednoduše napsaná, ale když si člověk všímá všech těch citátů a mouder, může mu celý děj dát opravdu hodně. Přirovnala bych to právě k tolikrát zmiňovanému Malému princi, kterého musíte pochopit. Stejné je to i s touhle knížkou, pokud jí pochopíte, do příběhu se zamilujete.
Námět originální, postavy sympatické, ani odtrhnout jsem se nemohla!

Channach
02.04.2017 4 z 5

Knihu jsem přečetla v průběhu jednoho prosluněného odpoledne na terase. Příběh je kratší, navíc doplněn mnoha graficky upravenými stránkami, a ještě ke všemu se opravdu dobře čte. Dala bych 4,5 *, kdybych mohla. Celou recenzi naleznete v záložkách.

NikaMirka
02.04.2017 5 z 5

Zpracování knihy...za pět hvězd. Krátké kapitoly, kresby, doplňky v podobě komentářů a recenzí. Mě to nadchlo.
Nadchla mě i nemoc o které jsem zatím moc nevěděla, díky této knize jsem si o ní něco našla a díky tomu jsem si domyslela, že všechno nebude tak jak se zdá. Konec jsem ale oplakala. Kolik dětí trpí kvůli rodičům, a to nejen protože je rodiče týrají, ale také proto, že je rodiče až přespříliš milují a nechtějí je ztratit. Co je horší??
Pět hvězd dávám, ale i za to, že jsem na straně 247 objevila myšlenku, kterou jsem chtěla znát už léta, a ta zní:
Minulost se opakuje tím, že neustále opakujeme stejné chyby.
Těším se na film.

Odehnalka
18.03.2017 2 z 5

Nalákal mě trailer na filmové zpracování knihy. Ale tedy nevím... Do dvou minut vlastně dali celý film, takže jestli si někdy vzpomenu, na film se možná časem podívám.
Po knize už určitě znovu nesáhnu, je to taková jednohubka a to doslova, protože to máte přečtené za pár dní. Čekala jsem více. Bylo to uspěchané, konec tak nějak nedokončený.
Chtěla jsem něco oddechového, a to jsem dostala. Ale asi je to spíš pro náctileté...

AriaLissa
17.03.2017 5 z 5

Knihu jsem dnes dočetla a opravdu se mi líbila. Možná jsem očekávala trochu něco jiného, ovšem kniha se mi líbila, četla se rychle a svižně. Určitě půjdu na film. :-D

PS: Jsem jediná, komu to připomíná hodně, hodně moderní verzi Lociky?

Anne Leyyd
16.03.2017 4 z 5

Tedy... wow. V první řadě mě velmi zaujala anotace a sotva jsem knihu otevřela, měla jsem na tváři úsměv od ucha k uchu, protože to zpracování je prostě kouzelně úžasné. Moc a moc se mi líbilo!

Samotný příběh byl zajímavý, dobře napsaný, sympatické postavy Maddy a Ollyho. A i přesto, že jsem uhodla (opravdu přesně), jak to dopadne, tak mi to nevadilo a kniha se mi moc líbila. Dávám sice "jen" 4,5 hvězdy, protože mi v tom ještě něco chybělo (nevím co, ovšem něco ano), ale přesto vám tento příběh doporučuji všemi deseti.

Člověk si při jeho četbě zase může znovu uvědomovat, jaké má štěstí a jak bychom si měli vážit i tak zdánlivě obyčejných věcí jako třeba toho, že se můžeme jít projít ven, jít si nakoupit nebo si prostě dát to, na co máme právě chuť.

Moc a moc se těším na film! :-)

natalie2171
16.03.2017 5 z 5

Konečně znovu pěkná, milá knížka, kterou sice přečtete rychleji, než si stihnete uspořádat myšlenky, ale knížečka mi dala hodně i přes to, že dlouhá nebyla.

Začátek byl super, hrozně rychle mě to chytlo a asi nikdy nezapomenu na Bábovku, která chtěla spáchat sebevraždu. Těžko by mi někdo věřil, že čtu knížku o nemocné dívce, která si díky jiné osobě chtěla svět užít.

I přes konec, který byl trošku nedokončený, to bylo úžasné čtení. Ale to považuji jako součást těchto knih. Velmi, velmi doporučuji!

Allka
16.03.2017 5 z 5

Doslova zhltnuto za dva dny. Ačkoliv konec byl trochu předvídatelný (jsou v podstatě jen tři možnosti, jak to celé může dopadnout, a jedna z nich se naplnila), vůbec mi to nevadilo. Madeline je úžasná a do Ollyho by se zamilovala každá holka :) Až mě mrzí, že jsem četbu tak dlouho odkládala :)

frukeška
08.03.2017 5 z 5

Bezva, bezva!
Těším se na film :)

ivca3710
26.02.2017 5 z 5

Kdyby mi někdo řekl, že to bude tak briliantní kniha tak do toho bez přemýšlení jdu! Náměty s nemoci mám ráda a nutí mě to si víc vážit toho, co mám. Ne, že bych si toho už teď nevážila! :D Na knihu jsem došla tak, že jsem viděla polovinu traileru a já úplně zůstala čučet a brečela jsem skoro štěstím, že je i kniha. Takže na film ihned půjdu :). Strašně se těším. Tahle kniha byla až moc přeúžasná a obálka taky! Knihu jsem začala číst v pátek 24.2. 14:30 - dočteno sobota 25.2. 23:58(asi).

Heyhey
21.02.2017 5 z 5

Silný příběh.

Bella1
17.02.2017 5 z 5

Moc pěkná knížka a člověk si díky ní uvědomí jaké má štěstí, že na tom zdravotně není jako hlavní hrdinka. Knížku jsem přečetla za víkend a myslím že se k ní ještě vrátím.

Luca84
10.02.2017 5 z 5

Moc pěkný příběh, který dokáže překvapit a ukáže, že nic není takové jako se na první pohled zdá. Mám ráda momenty překvapení a taky knížky, které mě přinutí přemýšlet. Příběh Maddy mě chytil za srdce.

Minde123
05.02.2017 3 z 5

Je to dobrá volba pro začátečníky se čtením v angličtině. Rozuměla jsem téměř všemu, i když to celou dobu jistil slovník v mobilu, ale jinak to asi za začátku nejde. (hlavně, když jste detailista) :D

Co se obsahu týče - námět hodně nadějný. Zápletka klasicky "youngadultová". Zpracované je to celkem dobře. Hlavní postavy jsou sympatické, i když musím říct, že Maddy mě ke konci trochu štvala. Na začátku mi byla jako člověk mnohem bližší. Děj příjemně graduje. Nebyly tam hluchá místa. I když se přiznávám, že prostředek knihy mě trochu naštval... autorka asi chtěla trochu prostoru pro vzájemné vylévání citů hlavních hrdinů... ale tak chápu proč. Konec mě mile překvapil. Ze začátku by mě to vůbec nenapadlo, pak jsem to trochu začínala tušit. Za vyústění příběhu má u mě autorka plusové body. Jinak úplný závěr mě už tolik nenadchl.
Knihu bych zhodnotila jako lehce nadprůměrnou YA. Ve svém žánru je to určitě jedna z těch lepších. (Jo a ty ilustrace celkový dojem ještě vylepšily) Ale už mi to v mých 16 ti letech (docela brzo no.. ) připadá až moc naivní. Nicméně příjemné na oddych. Něco mezi 3 a 4 hvězdičkami. ( i když dávám 3).

v.july
01.02.2017 3 z 5

Zajímavý příběh, čtivý, skvělý konec.

netty
26.01.2017 3 z 5

Čekala jsem víc. Je to jedna z těch knih, které si přečtete a uložíte do knihovny s vědomím, že už jí nejspíš nikdy nevyndáte. Asi to stojí za přečtení, protože příběh je to víceménně netradiční, ale psaný s notnou dávkou nadsázky. Při čtení jsem si pokládala otázku "Jak je to možné?" až příliš často.

Edona
25.01.2017 3 z 5

Musím říct, že jsem čekala něco víc. Madeline i Olly mi byli moc sympatičtí, ale styl psaní mě nevzal. Je to taková jednohubka, přečtete to za chvíli a.. to je vše. Neprobudilo to ve mě žádné emoce. Bylo tam až moc náhod najednou, rychlý vývoj vztahu ničemu nepřidal. Nedokázala jsem se pořádně začíst, knihu jsem prostě JEN přečetla. Za mě zklamání. A asi to taky bude jedna z těch mála knih, kdy se mi více bude líbit filmové zpracování, protože podle traileru už teď můžu říct, že to bude PECKA.
Taky nesmím opomenout grafické zpracování, všechny tabulky, chaty a malůvky, byly příjemným zpestřením. Ale i tak, nebylo to ono...
Knihu doporučím mladším čtenářům a romantickým duším, protože těm se určitě bude líbit.

Véča
28.12.2016 5 z 5

Vyjděme ven a nadechněme se. Zkrátka jen proto, že můžeme.

bookmania
27.12.2016 5 z 5

Všechno,úplně všechno se změnilo po přečtení této knihy. No dobře. Nebudu přehánět. Ale tato kniha byla fakt úžasná a rozhodně stojí za přečtení. Já ji přečetla za 3 hodiny a chtěla jsem číst dál i po skončení knihy. Olly mi byl velmi sympatický a tak stejně i hlavní hrdinka. Zápletka byla přímo famózní a nemoc téhle dívky komplikovala všechno- potě úplně všechno. Skvělé!!!!

salamandrina
27.11.2016 3 z 5

Četla jsem v originále, abych si procvičila angličtinu. Na tyto účely vhodné.
Co se týká kvality, tak je to prostě romantický příběh pro teenagery typu Hvězdy nám nepřály. Dalo by se to napsat zajímavěji a vytřískat víc poloh z docela nadějné základní zápletky, ale takhle to je jen oddychové čtení zfouknuté za den.

zfilmováno první láska romantika alergie

Nicola Yoon
americká, 1972
2015  82%Všechno, úplně všechno
2018  75%Slunce je také hvězda
2021  66%Blackout
2021  81%Môj prvý tanec

Kniha Všechno, úplně všechno je v

Přečtených1 019x