Stalo se mi všechno

Stalo se mi všechno https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23228/bmid_stalo-se-mi-vsechno-GAs-23228.jpg 4 278 58

Všechno série

< 3. díl

Nejprodávanější slovenská kniha loňského roku Dnes opustím svého muže. A naše sedmiletá dvojčata. A psa Maxima a celých dvě stě třicet metrů čtverečních obytné plochy v našem domě, který stojí sedm kilometrů za Bratislavou. Ani jeden z nich to netuší. Sedí u stolu, snídají, můj muž čte noviny, které jsem koupila během rychlé procházky s Maximem, je dokonale oblečený, učesaný a zhruba každé tři minuty zvedne oči směrem k chlapcům a řekne: „Jezte!“ Zamykám. Házím klíč do schránky. Původně jsem ho chtěla utopit v bazénu, ale nač prázdná gesta. Sedám do auta, které ještě musím odevzdat v redakci. Tak jsem to dokázala. Dokázala, kurva.... celý text

Romány , Pro ženy , Literatura slovenská

Vydáno: , Motto

Stalo sa mi všetko , 2008

Leniiis
17.11.2014 4 z 5

Super knížka!!!:) Někdo píše o vulgarismech..já si teda sama osobně žádných ani nevšimla, takže nevím..:-D

nikkifinn
13.11.2014 5 z 5

Tuhle knihu jsem objevila zhruba před třemi lety a slibovala si, že ji musím koupit. Strašně mě lákala. Ale vždy jsem nakonec dala přednost jiné od stejné autorky. Konečně jsem se dočkala. Skoro všechno jsem již od ní přečetla, takže nebylo zbytí a pustila se do čtení. Eva Urbaníková mne v žádném případě nezklamala, naopak si myslím, že tohle byla třešnička na dortu. Top všeho, co jsem zatím četla. Skvělý příběh, který ve vás probudí spoustu emocí a často jen tak zíráte do prostoru, protože se snažíte představit sami sebe na jejím místě s pokusem uvědomit si, jak byste se zachovali vy, kdybyste se dostali do stejné situace. Hlavní hrdince Kataríně se opravdu stalo snad úplně všechno, měla jsem ráda i její dvě kamarádky, skrz které autorka dodávala příběhu spoustu nádherných i pravdivě krutých myšlenek. Občas mám pocit, že si autorka prošla životy snad všech svých hrdinek, protože umí nitro každé z nich tak neskutečně podat. Nevadilo mi na téhle knize nic. Ani vulgarismy, na které si někteří čtenáři ve svých recenzích posteskli. Naopak. Když se vám hroutí život, těžko si ulevíte slovem "sakriš". Výborná kniho, Evo. Ještě dlouho po dočtení jsem měla v hlavě jak nasráno a některé dialogy a myšlenky jsme spolu s přítelem rozebírali a snažili se uvědomit, co vše se může stát, kdyby nás tohle jednou potkalo. Ty drobnosti, které si člověk hned neuvědomuje a přitom tvoří celek šťastného života.
PS: Chci pokračování :-)

princesse
25.09.2014 4 z 5

Moje druhá kniha od této autorky. Takové dovolenkové čtení. Zkrátka "něco" ze života. Rozhodně se kniha dobře čte, má spád. Příběh šílený, hrozné, že je něčeho takového otec schopen. Jeho argumenty a "výkřiky" do tmy mě teda téměř odrovnaly. Doufám, že nic takového nikdy nezažiji.

Beni
12.07.2014 3 z 5

První kniha, kterou jsem od této autorky četla, takže nemohu srovnat s jinými díly od této autorky. Měla jsem co dělat, abych ve vlaku udržela slzy. Jinak, dle mého, zbytečně moc vulgarismů.

Blanka78
07.05.2014

Ale ju šlo to, má ale lepší knihy, tahle byla tak průměrná

Dataline
06.02.2014

Přečetla jsem, byla jsem zklamaná, čekala jsem více. Na vulgarismy u této autorky jsem si docela zvykla.

Mikejla1308
18.01.2014

Tuto spisovatelku mám velmi ráda :-) Knížku jsem sice dočetla, ale velmi mě zklamala...

kika 13
11.11.2013 3 z 5

No nevím mě to zklamalo.

Vendelína
02.08.2013 3 z 5

Byla jsem zklamaná a znechucená. Kniha je prošpikovaná vulgarismy, skandály a zoufalstvím. Po přečtení jsem neměla daleko k depce.
Líbilo se mi snad jen to, jak Katarína bojovala o svého manžela, který ji zahýbal. Bohužel to ale vyřešila velmi nešetrně. Ta žena snad v sobě neměla mateřskou lásku... nebo snad ano...???
Smutné, ale místy přehnané vyprávění o nelehkém životě jedné zvláštní ženy. A tak si říkám: Kam ten svět spěje???

Radkab.
14.06.2013 4 z 5

Knížka se mi hodně líbila, akorát v ní bylo na můj vkus moc vulgarismů.

babyboar
11.03.2013 4 z 5

Byla jsem velmi zvědavá na to, jaké knihy jsou na Slovensku bestsellerem, neboď musím přiznat, že jsem slovenskou literaturou naprosto nepolíbená. Nehci škatulkovat, ale první nálepka, která mě během čtení Urabníkové napadla, bylo "slovenská Monyová". Název skutečně vystihuje obsah knihy, příběh je silný především pro čtenáře, kteří mají zkušenost s nevěrou (ať z jedné či druhé strany). Možná by stálo za to více rozvinout úvodní část o životě hrdinky či věnovat více prostoru vedlejším postavám. Líbila se mi forma restrospektivy ve vyprávění a otevřený (dobrý či špatný?) konec.

sluninka
05.03.2013

Měla jsem knihu půjčenou z knihovny. OKAMŽITĚ jsem si jí šla koupit do obchodu. Musím ji mít! Moc se mi líbila!

kulajda
03.03.2013

Eva Urbaníková píše skvěle.

kuti
17.06.2012 4 z 5

Jen je mi líto, že slovenské knihy překládáme do češtiny... :-( To jsme to dopracovali. Dobrá kniha. Musím říct, že mě chytla, dokázala jsem se do ní vžít a vůbec se nedivím hlavní hrdince, že udělala co udělala.

asam
09.06.2012 3 z 5

Snad na dovolenou k vodě, ale jinak ztráta času.

Adina77
15.02.2012 5 z 5

Kniha se čte sama, lehké zajímavé čtení. Nemohla jsem se od ní utrhnout. Je v ní špetka humoru, pěkná myšlenka a líbí se mi, že je psaná v 1. osobě.

Niki
06.02.2012 5 z 5

Tuto knihu považuji za její nejlepší!

WEIL
13.08.2011

Zní to pořádně nabubřele. Nikdo nemůže tvrdit, že všechno zná, že vše zažil, neb jsme jen lidští jedinci, nic víc.

Eva Urbaníková
slovenská, 1976
2009  71%Stalo se mi všechno
2012  82%Sushi v dushi
2007  64%Všetko alebo nič
2009  74%Všetko alebo nič - príbeh pokračuje
2010  71%Svet mi je dlžný

Kniha Stalo se mi všechno je v