Stalo sa mi všetko

Stalo sa mi všetko https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17579/stalo-sa-mi-vsetko-17579.jpg 4 278 58

Všechno série

< 3. díl

Druhý titul Evity Urbaníkovej - autorky bestselleru Všetko alebo nič - Stalo sa mi všetko. Knižka z prostredia bulvárneho týždenníka, plná "moderných" vzťahov, trpkej lásky, absurdných zákonov.

dom.ini
05.08.2017 4 z 5

Moc dobře napsaná knížka, která se četla skoro sama. Velmi zajímavé mi připadalo propojení s příběhem knihy Všechno nebo nic (já jsem viděla jen film a možná si díky této knížce zkusím přečíst právě i knížku Všechno nebo nic). Ale musím se přiznat, že hlavní hrdince jsem tedy v některých situacích opravdu vůbec nerozuměla, nechápala jsem její rozhodnutí a neuměla se s ní ztotožnit. Ale kdo ví, jak bych se sama zachovala. Za přečtení ale knížka určitě stojí,

Miru
03.08.2017 3 z 5

Bolestivý, čtivý román....ale...co ty chyby, překlepy v záměnách jmen? Hlavní "hrdinky" mi svými sedánky připomínaly Sex ve městě a celá knížka na mě působila, jak kdybych četla Báru Nesvadbovou. Takže asi tak.

Katerinasmoliko
29.01.2017 5 z 5

Strašně výborná knížka! Hodně ze zivota, reálná. Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla, ale potom nadsenost.
Muzu jen doporučit!

26Mirka
13.09.2016 4 z 5

Knížka má zajímavé bolestivé téma ze života, kdyby byla jinak zpracovaná ,byla by skvěla, neoslovil mě styl psaní autorky, oproti předchozím knížkám ,co jsem již četla, na tuhle jsem se moc těšila, to bylo trošku zklamání, nejvíce ten konec, ten jako maminka nikdy nepochopím....nakonec dávám čtyři hvězdičky.

zdekr
11.07.2016 4 z 5

Jako ze života - trocu z mého života - akorát bych nikdy od dětí neodešla....

oskli
06.07.2016 3 z 5

Tak to mě fakt nanadchlo. Autorka je chválena ze všech stran, ale mě to přišlo tak nějak o ničem. Hlavní hrdinka mi sympatická moc nebyla, neseděly mi ani dialogy, ani styl vyprávění, příběh mi nepřipadal uvěřitelný. Přečetla jsem to spíš silou vůle.

majík1
04.07.2016 5 z 5

Moc pěkná kniha a doporučuji

hanka616
21.03.2016 4 z 5

Kniha mi přišla opravdu smutná, ale líbila se mi. Jen jsem nepochopila to její řešení celé situace.

amanek
07.01.2016 3 z 5

Mě se knížka líbila až tak od půlky. Na začátku jsem její život nechápala, když měla děti byla mi bližší. Ale její řešení nechápu. Též by mě zajímalo, co bylo dál.

Šánka
17.12.2015 4 z 5

Dobře napsaný román pro ženy. Příběh Katky a jejího manželství byl pro mě tak věrohodný, až je mně z něj nějak smutno. A i když bych takového egoistického blba vedle sebe nesnesla, ten závěr s dětmi bych nedokázala. Na druhé straně jadrnější, místy i humorné a trefné vyjadřování Katčiných skvělých kamarádek mě pobavilo a sedlo.
Kniha k zamyšlení, co ještě vydržet, a kde si říct už dost !

cleopatra11
03.11.2015 3 z 5

Nevím, proč se této knize říká bestseller roku 2015..jsou tam dobré ženské hefty, popis psychostavu hlavní hrdinky..nejvíc mě sral manžel - nesnáším egoisty...dočetla jsem, ale nenadchla mě, čekala jsem víc..

Jajina555
09.10.2015

Skvělá kniha, ze života, ale chování Katariny na konci mi přišlo divné, určitě bych vzala děti sebou.

Helena Lacková
07.10.2015 5 z 5

Po přečtení epilogu jsem čekala jiný vávoj příběhu, ale i tak mě kniha překvapila. Na začátku vztahu si báječně rozuměli a vzali se. Po svatbě se začali honit za bohatstvím, až měli všechno zjistili, že spolu neumí ani mlčet. ONA si našla kamarádky ONsi našel milenku, ONA se to dozví a chce zachránit co už umřelo, stratí důstojnost ON se odstěhuje, pak nastěhuje, ukáže ji jak si ji neváží a ONA odejde a vše opustí tak jak to dělají chlapi.

červ.hruška
07.10.2015 3 z 5

První setkání s autorkou a rozpačité pocity. Od bestselleru jsem čekala víc. Začátek byl zajímavý. Při popisu toho, co se stalo předtím, jsem se musela nutit to vůbec dočíst.

kneslova
20.09.2015 4 z 5

Tahle paní prostě dobře píše, ač nejsem fanynkou knížek pro ženy, je to už třetí kniha od ní co čtu a nebude poslední,,

Mišulenka
21.08.2015 5 z 5

Pecka! Měla jsem pocit, jako by to vyprávěla některá z mých kamarádek. Připomínalo mi to i moje přemýšlení. Nedělo se v podstatě nic, co by se nestalo jiným, jen když se to děje právě dotyčné osobě, divně to bolí.

Paní Eva zabrousila na tenký led o spokojeném soužití muže a ženy, prezentovala ústy Lindy a Vandy dost odvážné teorie, ukázala nám, čtenářům, Katarínu jako silnou ženu, která má city, ale neumí s nimi pořádně pracovat, protože nemá dost zkušeností. Myslím, že manželství s tím hovadem ji poučí dost.
Byla jsem nadšená stylem, jakým je příběh psán, protože byl místy drsný, místy naivní, místy milý a místy ohavný.
Tleskám femi-románu a dávám pět hvězdiček.

A přikládám pár citací...
... "Jsou zvyklí na tabulkový život. Tabulkové chování, tabulkové výsledky, tabulkový růst zisku, ženy s tabulkovými postavami. Kdo by se potom těšil do živelného prostředí batolat, kde nic nefunguje jako včera, kde nemáš záruku, že zítřek bude takový, jak si ho naplánuješ, protože může přijít horečka, a kde je i žena nevyzpytatelná, nezařaditelná a má jisté nároky? Nároky, které nesplní žádná asistentka ani kurýr, nikdo. Takové normální, rodina, chápeš?"...

... "Být mužem je diagnóza. Narodí se a neví, kde je sever," řekla Vanda. "Měli by s rodným listem fasovat i kompas."...

... "Moje milá, netušíš, jaké kombinatoriky je žena schopná, když si jde dobře, ale opravdu dobře zašukat."...

... "Víš, naši tátové byli stejní, a když mohli, tak si zašoustali. Jenže v drtivé většině případů věděli, kde je sever, vrátili se domů k ženě a k dětem, a ani je nenapadlo navazovat paralelní vztahy."
"Můj táta..."
"Tvůj táta byl předskokanem těchhle zasraných egoistů."
Přikývla jsem. Zase. Co jiného jsem měla dělat?
"Potkají slepici, co brečí, když vypráví o svém mizerném dětství, zapomenou na to, že svým dětem chystají stejné peklo, z jakého chtějí zachraňovat tu chudinku..."...

Mayaotzin
15.07.2015 4 z 5

Četla se mi dobře. Manžel mi teda zvedal vyloženě tlak a vůbec jsem nepochopila, proč to vyřešila zrovna takhle... ten konec mě prostě naštval, vulgarity jsem zaznamenala asi tři, takže by byla plná bych rozhodně neřekla.

Val
13.07.2015 5 z 5

Upřímně, kniha mi docela drásala nervy.Tedy kniha jako taková samozřejmě ne, ale manžel hlavní hrdinky. Takové hnusné egoistické hovado, aby jeden pohledal. Ono se těžko radí, ale jedno vím jistě - já bych sbalila děti a kufry a celý ten jeho barák ať si strčí za klobouk. Hrdinka to vyřešila po svém. Tak já bych to nezvládla, ale je to její volba. Každopádně kamarádky Linda a Vanda byly super. Taky by mě docela zajímalo, jak to bylo s Katkou dál..... Mohlo by být pokračování .....

Coucouha
25.02.2015 5 z 5

Stalo se mi všechno byla moje druhá kniha, kterou jsem od E. Urbaníkové přečetla a v mnohém předčila tu první (Sex a iné city). Před spaním jsem si chtěla přečíst jen pár stránek a skončila jsem s ní ve 3 ráno, protože jsem ji jednoduše nemohla odložit :-). I když hlavní hrdinka místy jednala úplně jinak, než by mě napadlo a než bych jednala já, protože s takovou chlapskou povahou už jsem se setkala, tak to byla prostě skvělá kniha. Není divu, že je na Slovensku bestseller!

adorjas
02.12.2014 2 z 5

Knihu som prečítala, pretože som mala mylnú predstavu, že bude pokračovaním ciest hrdiniek z prvého dielu. Žiaľ, tie sa tam vyskytovali len sporadicky...