Všechno špatně aneb Vládni, Británie!

Všechno špatně aneb Vládni, Británie! https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/266626/bmid_vsechno-spatne-aneb-vladni-britanie-266626.jpg 3 14 3

Vesmírný ostrov High Haven je nebezpečné místo. Co tedy Sophie Farthingová dělá o půlnoci v tamějším přístavu a proč mluví s tím zlověstným urozeným pánem se železnou čelistí? Z kterého konce Sluneční soustavy sem připlul ve své majestátní jachtě? A proč se směje, když se před ním Sophie zmíní o své nebožce matce? Potom si s ním chtěla jen ještě jednou promluvit. Nechtěla se vkrást na loď jako černý pasažér – určitě ne na loď, která mu nepatří. Teď musí absolvovat neplánovanou cestu daleko od domova, do libosadů na Měsíci, do špíny a špeluněk ve středu Londýna, proplout nebezpečným Mořem asteroidů a proletět krutými kaňony Marsu, kde se rudá obloha rozléhá hladovým křikem Andělů. A přitom ji zásadní zvěsti očekávají na jednom zmrzlém Jupiterově měsíci...... celý text

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Laser-books (Laser)

Harm's Way , 1993

Hall3006
Hall3006
30.10.2022 4 z 5

Ani jsem nečekal že to bude tak podobné Arabelle z Marsu. Je tu jasná inspirace i když tato kniha je mnohem komplexnější jak do děje tak navštívených planet. Moc pěkný kousek sailpunku.

yellow713
yellow713
28.09.2022 3 z 5

I přesto, že kniha celkově není jedna z nejlepších, získala si mě a uchvátila způsobem jakým je napsaná, volbou slov tak, že jsem se dokázala potopit hluboko do hlubin příběhu a vše vidět krásně živě a cítit emoce, honící se hlavami postav.

Terva
Terva
17.05.2022 2 z 5

„Anděl
vás vždycky
nechá
na holičkách.“

Asi po dvaceti možná třiceti stránkách čtení tohoto příběhu jsem si řekl „všechno je špatně“. Zaujala mě jen úvodní pasáž, která je jakoby vystřižená z Londýna roku 1888, kdy řádil Jack Rozparovač. Otočil jsem na zadní stranu knihy a opět si přečetl chválu na tento příběh. Tohle že je ten „zlomový bod ve světě science fiction?“ Pro mě tedy rozhodně ne.

Malá ochutnávka:
Myslící tvorové se tomuto místu zcela vyhýbají. Na Io se nelíbí dokonce ani Hradům, kteří hýří na Callistu a hazardují na Ganymedu. Od chvíle, kdy na tom to měsíci zavlála anglická vlajka, tu nebyla postavena žádná města, žádné osamělé observatoře ani trestanecká kolonie. Na celém tělese je pouze jedna jediná budova....

V příběhu je strašně moc zbytečných pasáží, zdlouhavých dialogů, které zdánlivě vedou k cíli, ale obcházejí vše takovou dálku, že než se dostanete k nějaké pointě, tak jste unaveni, znuděni a …. no prostě mě to vůbec nebavilo. Navíc mi to pan spisovatel sám pokazil, a čtenářům asi také, protože já jsem čtenář, když čtenáře někde kolem strany 210 vypravěčka (jedna z postav této knihy) příběhu osloví. Doslova řekne: „...nicméně jeho oči – vážený čtenáři či čtenářko, jak bych vám je jenom mohla přiblížit?“ A tím to u mě pohřbil úplně.

Citát: Nic není ponecháno náhodě.

space opera steampunk

Autorovy knížky

Colin Greenland
anglická, 1954
2015  69%Všechno špatně aneb Vládni, Británie!

Kniha Všechno špatně aneb Vládni, Británie! je v