Všechno nejlepší, Anno

Všechno nejlepší, Anno https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451924/bmid_vsechno-nejlepsi-anno-44v-451924.jpg 4 384 115

Osmadvacetiletá Anna žije život, který by jí mohl leckdo závidět. Bydlí v krásném bytě s úžasným přítelem, jehož firma je na vzestupu, a tak se Anna může plně soustředit na péči o domácnost. Jejich vztah je bez poskvrny a je jen otázkou času, kdy Radim před Annou poklekne a požádá ji o ruku – a Anniny blížící se narozeniny by mohly být tím dnem, zvlášť když je Radim poslední dobou takový tajnůstkář Jenomže namísto zásnubního prstenu se Anně dostane k narozeninám zjištění, že není jedinou ženou v životě svého milého a mladá dívka je najednou postavena do situace, kterou dlouho nepoznala: musí se o sebe postarat úplně sama. Rychlý sled událostí ji zavede do Velké Británie, aby zde začala úplně novou kariéru, a ne, není to ve velké londýnské právnické firmě, jak si myslí otec s matkou. Na zapadlém anglickém venkově jsou klientelou coby novopečené au-pair dvě nezvladatelné dospívající dívky, pár stejně nezvladatelných smradlavých psů, hejno slepic a zuřivý kohout, který nebohou dívku zjevně nenávidí... celý text

zbožňuju_knihy
12.08.2022 5 z 5

Knihu jsem začala číst včera ráno s tím, že první stránky jsou malé peklíčko. Anička na přes hubu a na zaklepání, aby se probrala. Něco na knížce mně ale přišlo čtivé a najednou jsem zjistila, že je odpoledne a já stále čtu :-D. A pak už byl večer a z knížky zbývalo tak málo, že jsem ji prostě musela dočíst. Několikrát mě knížka rozesmála, rozhovor s tátou mě dokonce dojal. Hezká oddychovka a ta Anglie? Nádhera. Počítám, příští kniha by mohla být Itálie :-)

poter
10.08.2022 5 z 5

Mně se to líbilo moc,pohodové poslouchání(audiokniha)

Lka
02.08.2022 4 z 5

Audiokniha :
Tak tohle bylo přesně na pobavení a odreagování. Mě se to líbilo...

Celaena_S
29.07.2022 1 z 5

Tohle dočíst fakt bolelo. Anna mě neskutečně sr*ala, pardon za ten výraz, ale jinak to nejde. :D
Příběh mi přišel nudný a nezajímavý, u scén, které měly byt vtipné, jsem se taky nesmála. Anna byla rozmazlená, ufňukaná, hysterická, prostě hrozná postava a za mě už tak průměrný příběh úplně zabila. Vedlejší postavy se povedly autorce vykreslit o dost lépe.
Bohužel, tohle opravdu nebylo nic pro mě a knížka hned šla z domu.

Jurfinka
22.07.2022 2 z 5

Nic moc...

kacenka075
21.07.2022 1 z 5

Ufff. Dočteno, ale spíš ze zásady. Bohužel kniha patří do kategorie "škoda papíru", jak to výstižně vyjádřila moje desetiletá neteř. Příště se pokusím nenaletět nadšeným knižním blogerkám a podcastům.
Kniha je psaná velmi nevyzrále, obsahově i textově. Chápu, že dějové zvraty mají sloužit pro pobavení čtenářek a neskrývají nic hlubokomyslného. Nedomyšlené situace, kdy autorka prostě hodila na papír, co ji zrovna napadlo. V textu jsou chyby, spousta opakujících se slov, neumělé konstrukce. Prošla kniha vůbec redakcí??

kudrdlinka
17.07.2022 4 z 5

Jako oddychovka dobrý, i když jsem o generaci starší. Nejvíc jsem se bavila, když Anna přijela do Anglie, kde jak doufám, našla sama sebe . Poslouchala jsem jako audio.

Mabie
13.07.2022 3 z 5

Potřebovala jsem něco pro zasmání, tak jsem zvolila tuto knihu. No…
Anně táhne na třicet a je to rozmazlená sebestředná hysterka “napřesdržku”, které partner zahýbá. Ona to zjistí a uteče do Anglie dělat au-pair.
Asi do poloviny je kniha utahaná, rozvleklá, hlavní hrdinka fakt nesympatická, pak se to trochu zlepší a začíná to být občas i vtipné. Určitě bych to ale nenazvala humoristickým románem, spíš nenáročnou oddechovkou u které se sem tam pousmějete a asi třikrát za celou knihu se opravdu rozesmějete. Jediný, kdo se mi opravdu líbil, byl John, patnáctiletý geniální Číňan.
Celkově je to čtení s malým nahlédnutím do rodin s au-pair, takže to nebylo tak úplně špatné, ale za pár měsíců už nebudu tušit o čem kniha vůbec byla.

katka.oo
08.07.2022 4 z 5

Mám volno, tak dočítám knížky, které mi už doma chvíli ležely a tato byla jednou z nich, a musím říct, že to nebylo zas tak špatné, ke čtení mě nalákala i hezká, velmi povedená obálka. Anna byla ze začátku hodněkrát na pár facek, ale nakonec všechno dobře dopadlo, konec fajn, příběh pěkný a já jsem spokojená, odpočinková trochu sladká oddechovka mezi mými oblíbenými detektivkami a thrillery.

Domčik
19.06.2022 4 z 5

Jee, tohle bylo skvělé. Přesně takovou odpočinkovou a zábavnou knihu jsem potřebovala. Sarkasmus Anny se mi neskutečně líbil a knize dodal smrnc. Pokud se chce člověk pobavit, ideální, doporučuji.

KatkaHutyrová
15.05.2022 3 z 5

Bohužel - čekala jsem trochu více. Začátek byl pro mě svěží a čtivý, těšila jsem se na každou stránku. Pak to ale ustrnulo na mrtvém bodě a do čtení jsem se musela nutit. I konec jsem popravdě čekala jiný...

Nicméně - nechci být na tuhle knížku zbytečně přísná. Pokud hledáte nějakou milou, nenáročnou oddechovku (nebo pokud přemýšlíte o tom, že zkusíte štěstí jako au-pair), tak směle do toho. Knížka určitě není špatná a svého čtenáře si bez problémů najde.

Hlavní hrdinka mi navzdory všemu byla velice sympatická.

lenkaabooks
01.05.2022 3 z 5

Anně je 29 a je na proplesknutí. Rozmazlená hysterka, která dostane kopačky a uteče do Anglie dělat au-pair. A to bylo asi to nejlepší co se jí mohlo přihodit. Anna je nucena dospět a srovnat si priority. Pohodové, vtipné čtení.

dasha0306
20.04.2022 5 z 5

Mnohem lepší román, než prvotina Letuška z Economy, který je autobiografický z doby, kdy byla autorka letuškou v Dubaji, ovšem tohle je skvělá odpočinková četba, velmi příjemně překvapila a náhled do práce au-pair je dostatečný. Dějové linky jsou možná předvídatelné, ale i tak jsem se dočkala několika překvapení. Moc doporučuji na nějaký pohodový víkend.

Kudík
02.04.2022 4 z 5

Ze začátku je Anna přímo ukázkovým příkladem nepraktické, sobecké a rychle se urážející nány, ale bezmála na prahu třicítky dostane celkem zabrat. Myslím si, že jí nic lepšího potkat nemohlo, protože dostat šanci osamostatnit se a dospět bylo už na čase, jen to mohlo přijít vhodnější formou. Její "přítel" stál taky za to, ale asi to byla jistá forma karmy. Každopádně se mi pozvolný vývoj Anny zamlouval, i když nejlepší a za mě nejvtipnější postava byl John. :) Celkově se jednalo o příjemné čtení s nahlédnutím do rodin využívajících au pair, kde se k dětem dostanete jen minimálně. Autorku ani její blog jsem dosud neznala, ale u této knihy mě zaujala obálka (přebal) a anotace. Určitě si ráda přečtu i její další tvorbu.

Margaritta1987
26.03.2022 5 z 5

Knížku jsem četla ušima. Vybrat Adélu Kubačákovou aby knížku nečetla, byla skvělý nápad. Někdy jsem nad Annou kroutila hlavou, několikrát se nahlas zasmála a jednou ukapla i slza.

kristyna3919
06.03.2022 5 z 5

Knížka se četla dobře. Já Annu docela chápala, pro mě to je sympatická postava. V některých částech knihy jsem se od srdce zasmála, což se mi u moc knížek nestává. Za mě pohodové, odpočinkové čtení.

KatkaLas
27.02.2022

Hlavní hrdinka se chovala iracionálně, ale to vůbec nevadilo. Do knihy, jejího ladění i děje to tak nějak zapadalo. Četlo se mi to dobře.

Verika
16.02.2022 3 z 5

Kniha mě zaujala obálkou i anotací. Hlavní hrdinka Anna mě štvala ze začátku svých chováním, ale nakonec jsem ji fandila. Během čtení knihy jsem se několikrát od srdce zasmála.

MiskaMa
14.02.2022 3 z 5

Knížka se mi četla dobře a do čtení jsem se nemusela nijak nutit, ale asi mám jiný druh humoru, protože mi nepřišla nějak vtipná a hlavní hrdinka byla ze začátku taky pěkně na facku. Je to taková oddechovka na víkend, kdy si u ní odpočinete, ale že by to ve mě něco zanechalo, tak to asi nee. Obálka je povedená.

Hugoline
12.02.2022 4 z 5

Ideální kniha na letní dovolenou. Zasmějete se, odpočinete si.