Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku

Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51884/bmid_vsechno-co-v-zivote-opravdu-potrebu-OJw-51884.jpg 3 8 1

Každou situaci, do níž se v životě dostanete, už před vámi musel někdo řešit - ať jde o seskok z letadla se zpožděným otevřením padáku, působení narkotik či třeba velkou finanční prohru v pokeru. Z této základní životní pravdy vychází Marinacciův neobvyklý průvodce do nejrůznějších životních karambolech i běžných lidských problémech. Vtipnou, bezprostřední formou vám poradí, jak si vybírat přátele či milenku, jak získat autoritu u podřízených a obdiv u nadřízených, jak se naučit překonávat i ty nepřekonatelné překážky, jak si v krizi zachovat chladnou hlavu a nikdy neztrácet humor - a spoustu dalších velice užitečných věcí. A že si jako modelový příklad občas vybírá Star Trek a jeho neohroženou posádku, je jen zákonité: kde jinde než ve vesmíru můžete řešit tak zásadní etické otázky, jako je pochopení smyslu života a naší role v něm?... celý text

Literatura světová , Humor

Vydáno: , Ivo Železný

All I really need to know I learned from watching Star Trek

jiri.janak
23.09.2014 2 z 5

Ikdyž se autor zjevně inspiroval u Robert Fulghuma a jeho "Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce", tato Star Treková verze zdaleka nedosahuje zábavnosti originálu. Některé části jsou vtipné, některé se snaží být inspirující, ale většina z nich mi přišla nudná - jako kdyby se autor jen snažil zvětšit rozsah knížky.

Obecně je knížka ok, snadno k přečtení za jeden večer, ale spíš vás přiměje zamyslet se, co jste si ze Star Treku vzali vy, než by vám něco dala.

Autorovy knížky

1996  50%Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku

Kniha Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku je v