Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce

Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135071/vsechno-co-opravdu-potrebuju-znat-jsem-se-naucil-v-materske-skol-135071.jpg 4 2131 280

Autor se nápaditým, zábavným a srozumitelným způsobem zamýšlí nad vztahy mezi lidmi, nad smyslem a způsobem života, náboženstvím, otázkou domova a podobně. Oslovuje v čtenáři jeho lepší já, nalézá radost v maličkostech a klade důraz na potřebu tolerance a pochopení. Kniha vyšla poprvé v roce 1988 v USA a hned po vydání měla u čtenářů velký úspěch. Po patnácti letech se autor ke knize vrátil, aktualizoval jí a doplnil o pětadvacet nových příběhů.... celý text

Literatura světová Fejetony, eseje
Vydáno: , Argo

All I Really Need to Know I Learned in Kindergarten , 1988

petruuuna
05.08.2018 5 z 5

Díky této knížce se dokážete na chvíli zastavit a zamyslet se. Velice inspirativní.

lucik2773
05.08.2018 4 z 5

Od této knihy jsem ani nečekala, že bude tak dobrá. Četla se mi lehce a rychle. Určitě si od tohoto autora přečtu další knihy.

Dakarianna
05.08.2018 4 z 5

Je to takové milé zamyšlení nad naprosto běžnými okamžiky života. Je pravda, že se mi do ní zezačátku nechtělo, ale knížka je tenounká (akorát do školní tašky nebo do autobusu) a hlavně mě zaujaly pozitivní hodnocení. Jsem ráda, že jsem si vyzkoušela i jiný žánr a rozšířila obzory. Líbila se mi různorodost příběhů – od pampelišek, které nemají být ničeny, přes pana Washingtona, který má trochu zvláštní smysl pro humor a zahradu jako golfové hřiště, až po příběh o Matce Tereze. Tato sbírka myšlenek se skvěle čte, pobaví, dokonce donutí člověka zamyslet se.

oladnb
14.07.2018 5 z 5

Moc hezke, k zamysleni a uniku od bezneho stresu. Nejvice jsem si zapamatovala uvahu o leceni duse Bethovenem, pampeliskach a Smeti :). Doporucuji precist!

jarmuk
11.07.2018 4 z 5

má pravdu předsedo

zanetkov77
30.05.2018 5 z 5

Velmi milé čtení, které mnohdy zahřeje u srdce a dojme, mnohdy přiměje k úsměvu a hlavně k zamyšlení. Jedna krátká úvaha nebo příběh vám dá podnět k přemýšlení, k jinému pohledu na spoustu věcí. A kromě toho mám neskutečně ráda přístup k víře a Bohu právě takový, jako má Fulghum sám. Tak neskutečně milý, upřímný a hlavně tak přirozený, že i nevěřícímu připadá v každém jednom příběhu víra tak jasná a prostá, že by to bez ní ani nešlo.

Myslím, že je to knížka, ke které se ještě mnohokrát vrátím a nad kterou se ještě mnohokrát zamyslím.

los
07.05.2018 1 z 5

ukamenujte mne, ale mně celý Fulghum přijde hrozně plytký

MichelleS
28.04.2018 3 z 5

Pohlazení po duši. Srozumitelnou formou podané jednoduché pravdy, které kolem sebe vidíme. To, co si za peníze nekoupíme a dává nám naději, že aspoň někde (třeba v naší kuchyni) je svět v pořádku. A taky mám ráda pampelišky (a sedmikrásky).

Marla
02.04.2018 5 z 5

Mořské panny existují. Pan Fulghum jednu držel za ruku.
Bavorské hodiny s kukačkou z Jižní Koreji se musí sestavit dohromady.
Cokoliv nestojí za práci, nestojí za to dělat dobře.
Špína v zákoutích a škvírách pokoje je kosmický kompost.
Pampelišky nejsou plevel, ale krásné květiny/krom toho se z nich dá udělat salát, sirup a kafe/.
A tohle všechno je čistočistá svatá pravda.

venora
24.03.2018 5 z 5

příjemné fejetony plné laskavého humoru a postřehů z běžného života

Póžislava
26.02.2018 4 z 5

Krásné, mladistvé, dětské, lehké, humorné, nostalgické :)

Petass
15.02.2018 5 z 5

Fulghum je moje láska. Jeho fejetony jsou plné situací, které se nám dějí denně. Když jsem to četla poprvé, hrozně mě překvapilo, jak moc mám společného s někým o tolik starším a navíc... žijícím v té vzdálené konzumní americe. Jeho pohled na svět je mi velmi blízký. Miluji tuhle knihu a už mnohokrát jsem ji přečetla. Jednou jsem řekla manželově sestře, že až budu mít vlastní dům, "školkové desatero" mi bude viset v kuchyni. Když jsme se s mužem brali, tak mi ho zarámované darovala :) Kdybychom se jím všichni řídili, bylo by na světě líp...

Plážovýbarman
05.02.2018 5 z 5

Každý příběh v knize má něco do sebe. Člověk se na základní věci dokáže dívat z odlišné perspektivy, čemuž napomáhá tato kniha. Jen nechapave pohledy lidí v metru, když se začne člověk smát nahlas při čtení nejsou úplně nejlepší.

Babsy
30.01.2018 5 z 5

Tehdy, když jsem jí četla ve mně snad každý příběh něco zanechal. Kniha je plná smíchu, citu, rozumu, poučení, pokory, vzpomínek, nostalgie.. to by bylo na dlouho, každý si v ní najde to své!! Vracím se k ní často a velmi ráda a ikdyž jí čtu snad posté, vždy si najdu něco, co mě opět uchvátí nebo i posté od srdce rozesměje. Myslím, že tato kniha je MUST HAVE. Pan Fulghum je moje srdcovka.

bruntal
10.01.2018 5 z 5

Některé "příběhy" jsou tak neuvěřitelně silné, že se nedají číst bez zvlhnutých očí.

slunicko1958
22.12.2017 5 z 5

Nádhera. Čtu a přemýšlím. Často se k ní vracím. Doporučuji mladým a těší mě, že chápou...

RosMeggie
13.12.2017 5 z 5

Kniha se mi opravdu moc líbila.. Přečetla jsem si jí díky doporučení mého bývalého učitele angličtiny a já mu za to moc děkuji.. Každý si v ní najde své oblíbené části.. možná tam najde sebe.. nebo se jen bude koukat a bavit se.. brečet a smát se.. Nejvíce se mi líbí povídky o lásce.. o Rusku a Nikolaju Pestrecovi, o Charlesi Boyerovi, krabici od bot a spousta dalších.. :)

Rose

Chesterton
13.12.2017 3 z 5

Pro mne taková americká klasika. A nemyslím to špatně. Oni jsou zkrátka jiní. Koupila jsem a přečetla hned po prvním českém vydání - po sametu:) Z něčeho jsem byla nadšená a něco mi přišlo prázdné. Kdyby byl pan Fulghum méně populární, možná by mu to prospělo. S odstupem jsem pár povídek poslouchala a v podání pana Moravce neměly chybu.

dendishek
08.12.2017 3 z 5

Tohoto autora jsem si vybrala, protože ho všichni kolem mě stále chválili. Asi jsem ale věkově nedozrála do jeho příběhů. Bavili mě totiž jen některé. Možná je to tím, že nemám s fejetony moc zkušeností. Hodnotím neutrálně a zkusím se k autorovi vrátit třeba za 10 let.

martin8738
06.12.2017 5 z 5

Tak jsem narazil tady na tuhle knížku a vzpoměl jsem si, že jí někde doma mám. Nedočtenou. A také si pamatuji, že alespoň ta malá část, kterou jsem četl, mě hrozně bavila. Nechápu, co odvedlo mou pozornost od dočtení té knihy :-) No, našel jsem ji úplně na kraji knihovny, schovanou za mnohem zvučnějšími jmény spisovatelů, kteří napsali mnohem "větší" knihy. A tak jsem tu mou odloženou záležitost vzal do dlaní, sedl si na postel a začetl se a zjistil jsem, že ta kniha je vlastně taky velká. Jen se člověk musí umět zastavit :-)
Je to výborná kniha. Výborná.