Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce

Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135071/vsechno-co-opravdu-potrebuju-znat-jsem-se-naucil-v-materske-skol-135071.jpg 4 2131 280

Autor se nápaditým, zábavným a srozumitelným způsobem zamýšlí nad vztahy mezi lidmi, nad smyslem a způsobem života, náboženstvím, otázkou domova a podobně. Oslovuje v čtenáři jeho lepší já, nalézá radost v maličkostech a klade důraz na potřebu tolerance a pochopení. Kniha vyšla poprvé v roce 1988 v USA a hned po vydání měla u čtenářů velký úspěch. Po patnácti letech se autor ke knize vrátil, aktualizoval jí a doplnil o pětadvacet nových příběhů.... celý text

Literatura světová Fejetony, eseje
Vydáno: , Argo

All I Really Need to Know I Learned in Kindergarten , 1988

Paluska
14.06.2019 4 z 5

Tuhle knížku si musím určitě přečíst ještě jednou :-)

Bauriska
27.05.2019 4 z 5

Fulghumova nejznámější kniha, ale pro mě ne nejlepší. Nechvělo se mi srdce jako při knize Možná, možná ne nebo Opravdová láska. Ale i tak, Fulghum je prostě jednička.

baru_h
05.04.2019 5 z 5

Tohle je má prvotina od Fulghuma, kterou jsem právě přečetla. Rozhodně, ale ne poslední.
Tato útlá knížka je krásně odpočinkově - filozoficko - motivační. Krásné neobyčejné rozpravy nad obyčejnými věcmi. Od teď má tato kniha právoplatné místo na mém seznamu knih, které si přečíst, když mi není hej. Opravdu mě mile potěšila a jak psala už uživatelka SmallLucia, kniha se nedá přečíst na posezení, právě pro své kouzlo.

knihcitko
04.04.2019 5 z 5

Lehký, rozmanitý mix, který pobaví a uklidní. Odpočinkové čtení. Několikrát jsem se přistihl, že "ten Robert má vlastně pravdu". Ačkoliv si to nepřipustíte, po přečtení se zamyslíte i nad nejobyčenějšími věcmi.

Venny345
24.03.2019 4 z 5

To byla tak milá knížka. Jednotlivé krátké příběhy mě přiměly zamyslet se nad maličkostmi, které denně přehlížím. Díky panu Fulghumovi jsem se naučila nad věcmi přemýšlet jinak, hlavně více pozitivně. A to je právě poselství této knížky, alespoň podle mě. :)

SmallLucia
19.03.2019 4 z 5

Krásná kniha, která se nedá přečíst na posezení. Jednotlivé kapitoly jsem musela chvilku vstřebat a měly opravdu krásná poselství. Děkuji pane Fulghume, hodně jsem si toho u Vašich řádků uvědomila.

JenKateřina
18.03.2019

Moc krásná kniha. Úplně hladí po duši řekla bych. Plno pasáží mám v knize podrženo.

medlovice
17.03.2019 4 z 5

Knížka, která se čte s úsměvem. Není to nic strhujícího a není potřeba ji číst na jeden zátah. Příběhy ze života , s úsměvnými i trpkými tony , někdy až s náznakem světabolu, jindy krásné , hřejivé vzpomínky.

maze
03.02.2019 4 z 5

Přiznávám, že zhruba první polovina knihy mě až tak moc nezaujala, dokonce jsem si říkal, čím to, že je tak oblíbená a odložil jsem ji. Ale po nějaké době jsem se k ní opět vrátil a začetl se do druhé poloviny a ta mě zaujala mnohem víc, nejsou to jen poskládané historky, je mnohem víc o životě a přemýšlení nad nim a v mnoha okamžicích umí chytit za srdce. A to za přečtení stojí.

Lukyn96
29.01.2019 4 z 5

Laskavá kniha, která je místy vtipná i vybízí k zamyšlení. Moje nejoblíbenější kapitoly jsou ta o mořské panně, o hře na schovávanou, o školce, o listí a o matce Tereze.

Hani77
18.01.2019 3 z 5

Na tuto knihu jsem se chystala od maturity, ale povedlo se až o 10 let později. Bohužel to pro mě bylo trochu zklamání: velice mě zaujal název a slyšela/četla jsem samé dobré recenze, ale kniha mě nezaujala natolik, abych jí dala více hvězdiček.

Wendysek
14.01.2019 5 z 5

Krásný humor.

Shindo
08.01.2019 3 z 5

Bolo to milé, hrejivé, úprimné, no po tom, akú chválu som na autora počul som aj ja čakal omnoho viac.

davidcyril
03.01.2019 5 z 5

Kniha, která pohladí na duši. Krásné příběhy ze života k zamyšlení. Dostal jsem ji pod stromeček

Felsenberg
21.12.2018 4 z 5

Krásné. A laskavé.

Pampalini
11.12.2018 4 z 5

Pohľad na bežné situácie, ktorých je život plný a ktoré si často ani neuvedomujeme. Každá chvíľa má význam, niekedy stačí len spomaliť a nevnímať svet sediac pri okne v TGV. Možno chýba viac prekvapivých momentov. Páči sa mi nadčasovosť - aj dnes by mnohí mali zložiť skúšku z princípov demokracie znova...

BlackFun
09.12.2018 3 z 5

Velmi zajímavá kniha, u které jsem zjistila, že má aktuální nálada a psychický stav ovlivňuje můj pohled na obsah knihy. Při četbě v tramvaji při cestě do práce mi obsah přišel velmi zajímavý (občas mě dostala do takové lehčí filozofické nálady) a při cestě z práce jsem se nad některými fejetony mračila a v duchu si říkala, jaké to nejsou slátaniny. Kniha určitě stojí za přečtení :)

Lessana
04.12.2018 1 z 5

Pre mňa dosť veľké sklamanie. Od takého ospevovaného autora som čakala podstatne viac. Jeho fejtóny mi prichodili plytké, bez hĺbky a životného poznania. V podstate ako suché, málokedy vtipné opisy a konštatovania zážitkov alebo elementárnych právd, ktoré má v sebe každý, iba podaktorí na to zabudli... Kto má rád "vyšší level" literatúry, autorov, ktorí rozumejú životu, zmysluplné fejtóny s ozajstným humorom, nech siahne po dielach Petra Karvaša, prípadne po poviedkach a esejach Dušana Mitanu.

Andi
25.08.2018 4 z 5

Oddechovka - přečtená za chvilku. ♥ Pokud si chcete semtam přečíst taky něco pěkného, bez krve, bez napětí, bez slz ... ale naopak s úsměvem na rtech, tahle knížka je pro vás to pravé ořechové. Obyčejná kniha ze života, přesto zajímavá a humorná.

Alexander1918
14.08.2018 5 z 5

Tož opravdu jsem si nemyslel, že v tenoučké knížečce (vlastně na jedné sešitové stránce), kterou jsem si vzal na cestu vlakem, se dá najít tak silný literární zážitek aneb "Tohle je určeno vám, Nikolaji Pestrecove, ať se ocitnete kdekoliv, za to, že jste vtiskl hluboký smysl slibům, které jsou stejné na celém světě, že jste nádherně posvětil závazek, který je stejný ve všech řečech..."