Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce

Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135071/vsechno-co-opravdu-potrebuju-znat-jsem-se-naucil-v-materske-skol-135071.jpg 4 2131 280

Autor se nápaditým, zábavným a srozumitelným způsobem zamýšlí nad vztahy mezi lidmi, nad smyslem a způsobem života, náboženstvím, otázkou domova a podobně. Oslovuje v čtenáři jeho lepší já, nalézá radost v maličkostech a klade důraz na potřebu tolerance a pochopení. Kniha vyšla poprvé v roce 1988 v USA a hned po vydání měla u čtenářů velký úspěch. Po patnácti letech se autor ke knize vrátil, aktualizoval jí a doplnil o pětadvacet nových příběhů.... celý text

Literatura světová Fejetony, eseje
Vydáno: , Argo

All I Really Need to Know I Learned in Kindergarten , 1988

-bad-mad-wolf-
11.04.2015 5 z 5

Robert Fulghum. Člověk s mnoha životními zkušenostmi a neskrývaně pozitivním náhledem na všechno vůkol, byť si to typický čecháček škarohlíd a pseudopožitkář těžko přebere v palici. Dobře mu tak. Mateřská školka je Fulghumovým nejzásadnějším dílem a snadno z ní předvídat budoucí vztah k autorovi - pokud se nelíbila, nemá sebemenší cenu od něj číst cokoliv jiného. Laskavě lidské, hřejivě povzbuzující.

NiNo
27.02.2015 1 z 5

Ne, ne a ne. Tahle kniha mi přišla jak z jiné planety a autor jako z jiné galaxie. Nemám nic proti pozitivismu, ale tohle bylo zkrátka moc.

Petruse21
16.02.2015 2 z 5

Ne-e nevzalo mě to, přijde mi to přeceněné

Peti
03.01.2015

Tato kniha plná povídek se mi velice líbila, jednotlivé příběhy byly úsměvné, některé filosofické, některé nutily k zamyšlení. Rozhodně doporučuji.

Pavlačinka
12.12.2014 2 z 5

Některé příběhy a myšlenky autora jsou úžasné a donutí člověka zastavit a popřemýšlet o tom...

vakkets
08.11.2014 4 z 5

Krátké texty, velmi dobře napsané, dobré pointy, nutí k zamyšlení.

Biba1974
02.11.2014 5 z 5

Keď by mi táto kniha aj nedala nič iné, nikdy nezabudnem pánu Fulghumovi to, že nie som od istej doby schopná pozerať na kukučkové hodiny s vážnou tvárou. Ja pred sebou furt vidím to, jak on tam štrachá sekáčkom na ľad a čínskou tyčinkou a snaží sa vyprostiť toho nebohého vtáka... ))))))))

trnucha
07.10.2014 5 z 5

Skvělá oddechovka, trochu vtipu, trochu filozofie, trochu obyčejného života ...

buschka
06.10.2014 5 z 5

Moje první od Fulghuma, úsměvné čtení, každý se tu najde
....někdy je na světě docela fajn, co? To teda ano a ještě jednou ano. MOC.
Brknej, brácho, ať ta muzika šlape.

AdélkaÁďa
15.08.2014 5 z 5

"Jsme smetí z hvězd."

hlina
28.07.2014 5 z 5

Tak jsem ji opět otevřela. Už ani nevím pokolikáté. Vracím se k ní velmi často. Moudrý pán ten Fulghum.

zuza.floderova
19.07.2014 5 z 5

Dobrá kniha, velice dobrá, proč je tak dobrá souhlasím se vším co se tu už řeklo. Místy zajímavé a dobré na přemýšlení, ale někdy zase jsem si řekla, jej tady to trochu ujelo.

dubakm
20.06.2014 4 z 5

„Čím jsem starší, tím méně si všímám, co lidé říkají, myslí si a v co doufají. Všímám si toho, co dělají, jak žijí a o co usilují.“
Milé povídky o běžných věcech kolem nás, pravdu si v nich musí najít každý sám.

Lenka4
06.06.2014 3 z 5

Vcelku obyčejné příběhy ze života, trochu filosofování, mírně vtipné. V porovnání s knihami podobného žánru (povídky se zážitky vlastními či vyposlechnutými, vzpomínky na příhody z dětství nebo studií, různé veselé či smutné historky ze života) od jiných amerických autorů, které u nás vycházejí, jde o průměr, a to i v literárním zpracování. Nejzajímavější otázka: "Je život před smrtí?".

Larsen
07.04.2014 5 z 5

Je tam několik povídek, které se dají označit jako perly, třeba ta o ruském vojákovi, jenž přišel o ženu v Angole, nebo vyprávění o "imaginárním" dědečkovi. Kvůli tomu, to stojí za přečtení.

Verrrunka
07.04.2014 5 z 5

Báječné a vtipné čtení. Hledání zajímavostí v obyčejných věcech. Čtení, které člověka uklidní a pohladí na duši.

rfa
03.04.2014 4 z 5

Tolik pravdy při detailním pohledu na obyčejné každodenní věci okolo nás.

DejnaDee
05.03.2014 5 z 5

Naprosto úchvatné čtení. Krásné, podnětné, dojímavé a k zamyšlení. Svou lehkostí a pohodou, úsměvným pohledem na život pohladí po duši.

Maguša
02.03.2014 5 z 5

Pan Fulghum má dokonalou schopnost chňapnout čtenáře a nepustit ho, a dát mu do hlavy takový ten pocit, že na světě nejsou jenom svině, ale i dobří lidé :)

Veronty
26.02.2014 5 z 5

Krásné, milé a inspirující dílo. Kaluže, Larry Walters, Startovací kabely a milý samaritán, Mořská panna, Pastelky.. dokonalé!