Vše sladké

V nové kuchařce Ivety Fabešové najdete recepty na dezerty, které tvoří základy cukrařiny. Od naprosto jednoduchých až po ty, co vyžadují kus umu. Všechny jsou ale volené tak, abyste je zvládli v pohodlí vašich domácích kuchyní. Výběrem receptů myslí Iveta na všechny. Od malých koláčů z lineckého těsta, které můžete plnit podle vlastní fantazie, přes věnečky, sušenky, rolády, madlenky, ovocné želé, turecký med a karamelky pro děti, čokoládové a vanilkové krémy, marmelády, velké koláče pro celou rodinu, bábovky z mléčné čokolády, biskupský chlebíček, pekanový koláč až po závěrečnou kapitolu s dorty pro ty, kdo mají čas si hrát. Snahou knihy je přinést do vašich domácností kus poctivé cukrařiny, která pracuje s kvalitními ingrediencemi a postupy a chápe, že vše potřebuje svůj čas. Kromě receptů Iveta nechává nahlédnout do svého osobního života, protože za každým příběhem stojí obyčejný člověk, který má své sny, přání a trápení. Dozvíte se příběh, který popisuje životní cestu za splněným snem. Příběh, který stál a stále stojí nemalé úsilí a na jehož konci stojí kavárny s poctivými zákusky, za kterými se lidé sjíždějí ze všech koutů republiky. Dokument ale také reflektuje, že za každým snem stojí tvrdá práce a odhodlání, a jak Iveta sama tvrdí: „V životě neexistují žádné jistoty. Každé ráno jdeme znovu a znovu s kůží na trh a pevně doufám, že nikdy nepodlezeme ty pomyslné hranice, které jsme sami sobě nastavili. To je gastronomie. Nikdy nekončící příběh. A právě to na ní nenávidím a miluji zároveň.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453050/big_vse-sladke-cHQ-453050.jpg 4.89
Kuchařky

Vydáno: , Sevruga

Kniha Vše sladké

Prospero
30.10.2021

Tak tuhle kuchařku mi neměl nikdo dávat do ruky. :D Snažím se sladkému vyhýbat už jenom proto, že mám 106 kilo, naštěstí se jedná o tuk jen minimálně, ale stoupat dál nechci.. Přesto, když se nudím, tak vařím a peču. A tahle kuchařka je zpracováním i obsahem asi ta nejlepší cukrářská kniha, co jsem kdy držel v ruce. Naučil jsem se hodně.

A pokud jde o můj nejoblíbenější dezert.. vrchol cukrařiny je pro mě určitě Kremeš. Miluji ho a žral bych ho plech po plechu..

mala.bloncka
28.01.2021

Skvělá kuchařka! Nádherné fotografie receptů. Ivetka to opravdu umí.. A například Míša dort byl výborný!! :)