Vše o čaji pro čajomily

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tato kniha vychází od roku 2000 již v pěti vydáních. Stejně jako předchozí, má i toto, zcela přepracované vydání, pomoci vybrat dobrý čaj z nepřeberného množství nabídky na trhu, dobře jej uchovávat, připravit a konečně i s potěšením vypít. Čtenář zde najde téměř 300 barevných fotografií jednotlivých typických čajů a jejich srovnání v přehledném uspořádání. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/49_/49414/vse-o-caji-pro-cajomily-49414.jpg 4.554
Žánr
Literatura naučná, Hobby, Kuchařky
Vydáno · Granit
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Vše o čaji pro čajomily

Přidat komentář
Shindo
04.12.2017

Kniha, ktorú som si ešte v staršom vydaní kúpil pred pár rokmi v dnes už neexistujúcom kníhkupectve a ktorá bola takým pomyselným začiatkom mojej čajovej cesty. Výborne spracovaná, vidno, že Karel už má čo - to odpité. Porovnanie jednotlivých čajov, kontakty na niektorých predajcov, hromada fotografií a fundované komentáre od človeka, ktorý čaj nielen pije ale ním aj žije.

rabor
09.11.2016

Vypil jsem už nějakých pár tisíc litrú čaje, nikdy bych se ale asi neoznačil za čajomilce, protože bych tím ostatní čajomilce nejspíše urazil. Někdy ve mně podobné zkušené knihy naplněné čajomilným fanatismem vyvolávají pocit barbarizace a diference mezi autorem a mnou jako čtenářem. Podobně jako když by se knihu zkušeného someliéra pojednávající o buketu archivních vín pokoušel číst bezdomovec chlastající iron. Toto, ale vúbec není ten případ. Autor je sympatický a k odlišnostem konzumace čaje má docela smířlivý přístup. Přes bezpodmínečnou lásku k čaji si udržuje zdravý nadhled a příjemnou subjektivitu. Není těžké rozpoznat, že preferuje černé (červené, chcete-li, nebijte mě) čaje (zvláště "ujíždí" na muskatelovým aroma), darjeeling, keemun a sem tam nějaké polofermentované záležitosti z Formosy. V knize mi tato osobní zaujatost nevadila ani přesto, že lehce preferuji čaje zelené. Líbila se mi i určitá obratnost s jakou do knihy propašoval občasný vtip a kritický pohled ve výrocích typu "Pu Ehr páchne jako múj sklep,…, je to odvar z plesnivých, vyvařených kostelních židlí" a neomezoval se jen na suchopárné výroky (v případě Pu Erhu) typu, chuť je trochu ehm zemitá. Drobnou výtku bych ale měl, čaje z Vietnamu a Gruzie by si zasloužily větší pozornost než pár řádkú na konci knihy a autor by si ohledně těchto oblastí měl trochu doplnit čajové vzdělání.

gonga
24.10.2016

Čajová bible v českém jazyce. Nejen velice poučná a čajeznalá, ale i vtipná a zábavná. Autorovi patří veliký dík za toto pojednání, ježto v češtině není druhé takové. Pravda, sem tam se v ní najdou chyby, ale co by člověk na počátku tisíciletí mohl chtít.

Rawen616
10.03.2016

Velmi dobrá kniha pokud chcete proniknout do tajů čaje. Napsána s humorným nadhledem. Autorovi se skutečně nedá upřít láska k čaji. Vhodný dárek k nějakému čajovému setu.

Mountainer
13.02.2013

Základní "povinná" česky psaná literatura pro čajomilce. Přehledně napsaná knížka, kde se v kostce dozvíte vše důležité o kvalitním sypaném čaji a k tomu i spoustu zajímavostí. V první části se dočtete o historii, výrobě, nákupu a hodnocení kvality čaje. Dále zjistíte, jak čaj správně připravovat a skladovat. Ve druhé části knihy se velmi podrobně dočtete o hlavních produkčních zemích, kvalitních plantážích, druzích čaje i jednotlivých vybraných čajích. Na konci knihy najdete další doporučenou literaturu a odkazy na prověřené prodejce čajů.Kniha je kombinací populárně-naučné literatury a průvodce světem čaje. Není třeba ji číst kompletně, spíše bych ji doporučil čajomilcům mít v knihovně pro případ, kdy se budou chtít ověřit nebo dohledat nějakou informaci nebo kdy se budou chtít poradit před nákupem dobrého čaje.

Evus
30.10.2012

Výborná kniha provázející čajomily světem čaje. Stále ji beru do ruky, abych se podívala, jakými způsoby lze mé oblíbené čaje připravovat. Jediné, co mi trošku kazí dojem, je místy velmi subjektivní postoj autora - čaje, které mu nechutnají, jsou podle něj automaticky špatné.

Daecius
22.08.2012

Kniha dobře uvede do světa čaje. Mně v začátcích čajování dala velice mnoho a myslím si, že se podstatně zasloužila o čajový boom v ČR v 90. letech. Informace, zejména o čínských čajích, sice místy dosti zmatené a chybné, ale nemůžu jinak než 5*, mám k ní srdeční vztah a spoustu hezkých vzpomínek.

spdb
23.05.2012

Skvělá kniha psána s nadhledem a lehkým humorem. Barevné fotky čajů, způsoby přípravy, historie čaje. Všem čajomilům vřele doporučuji.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Podpořte ji svým hlasem v Ceně českého internetu (nominována je v každé druhé kategorii)

Štítky

čaj čaj - historie čaj - příprava

Autor a jeho další knihy

Karel Valter
česká, 1946

Podobné knihy

všech 12 podobných

Kniha Vše o čaji pro čajomily je v

Právě čtených3x
Přečtených76x
Doporučených6x
Knihotéce80x
Chystám se číst21x
Chci si koupit16x