Vše kromě svého života

Vše kromě svého života https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27799/mid_vse-krome-sveho-zivota-2Fr-27799.jpg 4 11 4

Románová reportáž, která se snaží „přiblížit čtenáři některé zajímavosti ze světa automobilového závodění a ze života jednoho člověka, který v tomto světě žil“. Vznikla ve spolupráci automobilového závodníka Stirlinga Mosse (který je uváděn jako autor a který v mottu knihy říká: „Velmi mnoho jsem získal při automobilovém závodění, ale také jsem mu mnoho dal. Cítím, že jsem mu dal vše, kromě života.“) a reportéra K. W. Purdyho. Připojen jmenný seznam automobilových závodníků a na záložce charakteristiky 13 nejlepších od r. 1923 do r. 1958.... celý text

Literatura naučná , Sport

Vydáno: , Mladá fronta

All But My Life: Stirling Moss Face to Face with Ken W. Purdy , 1963

RoBertino27
RoBertino27
15.03.2021 4 z 5

Poněkud zapomenutá kniha "věčného korunního prince" Stirlinga Mosse, čtyřnásobného vicemistra světa. Více než popis závodění se jedná o výpověď pilota, jehož kariéru ukončila těžká nehoda v nemistrovském závodě na trati Goodwood (1962), po ní už nebyl schopen stejných výkonů a se špičkovým sportem se rozloučil. Netradiční řešení, ovšem kdo nechce pouze sbírat výsledky a jména vítězů, určitě po této publikaci sáhne.

Auto999
Auto999
03.08.2017 4 z 5

Kniha, která je spíše než popisem kariéry S. Mossem jeho oslavou a chválou. Ale zajímavý je i popis jeho bydlení (neskutečně technicky vymakaný dům) v roce 1960. Popisuje svoje pocity ze závodění které je pro něj vším.

Avgusta
Avgusta
21.02.2016 5 z 5

skvělá kniha

irena23
irena23
23.12.2015 5 z 5

Tu knihu jsem četla před mnoha lety (ještě "zamlada") a rozšířila mi obzor v tom smyslu, že jsem úplně propadla závodům Formule 1 (jako divák samozřejmě). Díky té knížce a Mossově výpovědi jsem pochopila, proč to závodníci dělají, proč riskují, proč si "nemůžou pomoct". Dodnes mám ty jezdce a jejich mentalitu ráda.

automobilový sport automobiloví závodníci Formule 1, závody F1

Autorovy knížky

Stirling Moss
britská, 1929 - 2020
1967  85%Vše kromě svého života

Kniha Vše kromě svého života je v