Vše, co jsme milovali

Vše, co jsme milovali https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140163/bmid_vse-co-jsme-milovali-xjK-140163.jpg 4 112 26

Příběh románu Vše, co jsme milovali, se rozprostírá přes několik desetiletí i kontinentů. Vypovídá o síle lásky, která dokáže překonat i ty nejhorší nástrahy. Roger Dykmans žije s bratrem Hansem, který tajně pracuje proti nacistům. Rogera přitom stále více přitahuje Hansova židovská manželka Magda. Jeho sílící okouzlení ale zpřetrhá krutý zásah osudu, když na Magdu a její dcerku Annu dopadne podobně jako na ostatní Židy nemilosrdná nacistická pěst. Gestapo pak předloží Rogerovi ďábelský návrh: pokud jim sežene informace o Hansových operacích, propustí mladou ženu s dítětem na svobodu. Roger tak náhle čelí neřešitelnému dilematu. Má zradit bratra, aby zachránil ženu, již oba milují? Kniha Pam Jenoff, nositelky literárních cen Quill Award, Book Sense, a autorky z nejužší nominace na cenu Sophie Brody Award, je strhujícím podobenstvím lásky a zrady.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Víkend

The things we cherished , 2010

Barbanka
15.02.2015 4 z 5

Pěkná kniha, která se velmi dobře čte.

Xterka
10.07.2014 5 z 5

Krásný, poutavě napsaný příběh, od kterého jsem se nemohla odtrhnout.

Marika Vanova
16.05.2013 4 z 5

Od knihy jsem čekala něco trochu jiného, ale nezklamala mě - čtivá, pěkná a líbila se mi ta pointa o hodinách, která se táhne celou knihou jako tenká červená nit.

bookcase
20.03.2013 4 z 5

Trochu jiné čtení než první dvě autorčiny knížky, ale nezklamalo mě. Prolínání historie a současnosti, čtivý styl - líbilo se mi to.

evasamankova
03.03.2013 4 z 5

Velice čtivě napsaný román. Děj se táhne téměř celým stoletím. Všichni, kteří mají rádi hádanky a skládačky, a také lásku, zradu, odpuštění, si určitě přijdou na své.

Tejule
16.02.2013 4 z 5

Tato kniha mě velmi překvapila. Je to úplně něco jiného, než na co jsme od této autory zvyklí. Možná i proto se mi nelíbila tolik jako ty dvě předchozí. Je tam větší množství příběhů a chvíli trvá než si v tom člověk udělá pořádek. Situace se odehrávají v přítomnosti (rok 2009) a vrací se do minulosti. Určitě stojí za přečtení, ale nezaujala mě tolik.