Vražedné tajomstvá

Vražedné tajomstvá https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342328/bmid_vrazedne-tajomstva-MKQ-342328.jpg 4 142 17

Do malej dedinky v Guatemale prichádza doktorka Temperance Brennanová so svojím tímom forenzných špecialistov, aby v rámci vládneho programu pomohla odhaliť a identifikovať ostatky obetí masakru, ktorý mal zostať zabudnutý. Odkrývanie masového hrobu však naruší nečakaný útok na dvoch členov jej tímu. Krátko nato ju miestny detektív požiada o pomoc s identifikáciou zvyškov ľudského tela nájdených v septiku. Guatemalská polícia sa domnieva, že by mohli súvisieť s vyšetrovaním zmiznutia štyroch mladých dievčat z prominentných rodín. Tempe ochotne spolupracuje a pátranie ju privedie až k tajomstvám ľudí, čo sa v túžbe po moci a po peniazoch neštítia ničoho.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Slovart (SK)

Grave Secrets , 2002

aliza
19.06.2023 3 z 5

Moje první kniha od autorky. Nebylo to špatné, ale zpočátku jsem se nemohla moc začíst. Pro mne takový průměr, ale určitě zkusím její další knihy.

ArwenAragorn
07.03.2022 4 z 5

80%
Moc dobrá detektivka. Tentokrát je Tempe v Guatemale. Tento díl je čtivý, napínavý, promyšlený a docela poučný. Kromě mrtvých ve studni z guatemalské vesnice Chupan Ya, což je moc smutné, jsou tady další vraždy. A Tempe je u toho, však jí jde zase o život. A samozřejmě jsem byla napjatá, jak se to bude vyvíjet s Ryanem.
Doporučuji.

georginaa
15.08.2021 3 z 5

Kdo by neznal výtečný seriál s Kůstkou "Sběratelé kostí". Chtěla jsem si přečíst některý díl a můžu s klidem říct, že seriál tentokrát se mi líbil daleko víc. Nevím zda sáhnu ještě po nějakém dílu této série.

aralka
01.09.2019 4 z 5

Dobrá detektivka, kde si především cením dost dopodrobna popisovaných vědeckých postupů při rozkrývání trestné činnosti, ať už se to týká kostí, tkání, DNA, zubů, různých zvláštností ras atd. to je pro mě moc zajímavé ...a je to jakási přidaná hodnota k obyčejné detektivce..

items
25.10.2018 5 z 5

Výborná kniha. Prvá od tejto autorky, určite skúsim ďalšiu. Oceňujem, že príbeh nebol lacný, hlavná postava má hĺbku.

Aymira
22.08.2018 3 z 5

Tentokrát nás děj knihy zavádí do Guatemaly, kde Tempe pomáhá s odkrýváním masových hrobů z dob nedávno minulých. Shodou okolností je požádána o pomoc při pátrání po údajném sériovém vrahovi, který v hlavním městě zabíjí mladé dívky. Atmosféra Latinské Ameriky je v knize dobře popsána. Příběh se výborně zamotal, navíc samotná Tempe se ocitá mezi dvěma muži a její libido je v neustálém pokušení. Závěr byl svižný, akorát opět podle již zažitého vzoru z předchozích dílů se Tempe jako na potvoru dostala do situace, kdy na ni mají všichni spadeno a ona se nemůže nikomu dovolat.

Forest66
21.05.2018 5 z 5

Jako vždycky, nezklamala. Vtipné, napínavé a rozuzlení opět pěkně nečekané, jak se ostatně dalo očekávat :)

moudivlacek
04.01.2018 3 z 5

No, tenhle příběh sice byl také dobrý, ale minulé se mi líbily více. Zde musíte hodně dávat pozor, abyste věděli, co se kde zrovna vyšetřuje, jestli jste v Guatemale či Kanadě. Nevím, prostě mě to tak nezaujalo, přesto v sérii budu pokračovat dále.

Aaron Lewis
28.07.2015 4 z 5

Přišlo mi to šíleně krátké. Akorát jsem se začetla a šup, byl konec. Největší překvapení pro mě je, že Temperance začíná být o malinko snesitelnější.

ovpana
24.06.2015 5 z 5

Moc hezký příběh z netradičního prostředí, knize nechybí napětí a čtivost ,francouzské názvy ji příjemně zpestřují.

Mergirus
28.01.2015 3 z 5

Mám ráda Sběratele kostí s Kůstkou. Na autorku Reichsovou jsem přišla právě v titulcích onoho seriálu. A právě kvůli tomu seriálu mi nějak "nesedí" hrdinka této knihy. Navíc mi vadí francouzské názvy, které se nepřekládají. Neumím si pod nimi nic představit, přeskakuju je a občas mi uniká smysl děje. Ale ještě to zkusím s další knihou. Třeba někde najdu první díl a bude to lepší.

michimuller
15.01.2015 5 z 5

Guatemala. Masový hrob ve staré studni, dějová linie na podkladech skutečných událostí. To nejsou jen detektivní romány vycucané z prstu, to je příběh vystavěný na historii. Moc povedený příběh, netradiční prostředí, světová spolupráce, popisy místního prostředí i poměrů, prostě dokonalá detektivka. Už se těším na další.

lusila
21.11.2013 2 z 5

Seriál Kosti ma nejako nenadchol, no aj tak som dala šancu knihe. Musím povedať, že námet ma zaujal, na zadnej obálke je napísané: S Reichsovej knihami prebdiete celú noc. Ja som však mala opačný problém, tá kniha ma uspávala.

gilt
30.09.2013 4 z 5

Docela mě nudily pasáže s popisem krajiny a hlavně mi připadalo zdlouhavé to popisování historie. Ale je to nutné k pochopení děje.
Jinak se mi samozřejmě knížka líbila. Reichsová nikdy nezklame. Jaký je další díl?

Nikar
22.08.2013 5 z 5

Dobrá kniha, zajímavý námět, i když pro mě smutný. Avšak musíme si uvědomit, že to klidně může být v době dnešních zvěrstev reálné. Myslím, že toto je jedna z těch lepší knih Dr. Brennanové a její autorky.

Monika Pau
11.06.2012 5 z 5

No přeci Ryan...v dalším díle je to vysvětleno:-)

Andrys
30.11.-0001 4 z 5

Celkem dobrá kniha, jen by mě zajímalo, kdo Tempe nakonec vyzvedl...

Kathy Reichs
americká, 1950