Plážová chatka

Plážová chatka https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395482/bmid_plazova-chatka-5aK-395482.jpg 3 107 36

Vraždy ve Falsterbo série

Časně zrána, ještě před otevíračkou, si můžete bezplatně zahrát na golfovém hřišti města Falsterbo. Staří přátelé Egon a Ragnar nejsou skrblíci, ale proč za něco platit, když nemusíte? Společně se sestrami Elisabeth a Märthou se jednoho slunečného letního rána proplíží dovnitř. Zdá se, že před sebou mají krásný den, ale jejich hru nečekaně přeruší hrozné zjištění, když v písku na druhé jamce objeví tělo předsedy golfového klubu Svena Silfverstolpa. Nastane panika, a Egon s Ragnarem udělají všechno pro to, aby svou účast zakryli. Tělo naloží do golfového auta, a odvezou jej ke klubovně. Nic však neproběhne podle plánu, a tak se spustí řetězec událostí, který není možné zastavit. Když začne vraždu vyšetřovat policie, záhy zjistí, že rekreační areál se doslova hemží lidmi, kteří měli motiv ke vraždě ješitného, vlivného a protivného Silfverstolpa. Peníze, láska i dávná tajemství stojí v cestě k vyřešení případu slunečného Falsterba, kde se realita mísí s iluzí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Omega

Badhytten , 2015

Šajler
27.04.2021 2 z 5

Příběh mě moc nezaujal, chvílemi jsem měla problém se začíst. Některá místa pro mě byla zdlouhavá a tzv hluchá.

Magrata15
17.04.2021 5 z 5

U téhle knihy jsem si skvěle odpočala a dobře se pobavila.
Jako detektivní příběh to bylo fajn, ale spíš jsem to vnímala jako komedii.
Určitě doporučuju k přečtení. A ráda si od dvojice autorů přečtu další knihu.

pogmanka
11.04.2021 3 z 5

Líbil se mi humor použitý v knížce, a zejména jsem si oblíbila starší hrdiny, kteří byli prostě skvělí. Je sice pravda, že na začátku jsem se nějakou dobu nemohla začíst, ale jako oddechovka na pár večerů, to bylo prima.

Janík511
02.04.2021

Odloženo po 50ti stránkách. Prostě mě to nebavilo a vracet se ke knize nemám v úmyslu.

tami1
04.01.2021 3 z 5

Vražda, podvod a parta všetečných seniorů, kteří vše solidně zamotají.
Oddechové letní čtení s trochou humoru.

Majdalenka
02.08.2020 3 z 5

Neurazí nenadchne.. Styl humoru se mi líbil. Střídání myšlenkových pochodů jednotlivých postav byl zajímavý ale občas jsem se ztrácela..

jasmína
21.07.2020 3 z 5

Relax dobrý, ale čekala jsem trošku víc, asi mi tento styl humoru moc nesedí......

Makyt
05.07.2020 4 z 5

Letní oddychovka s vtipnými scénkami hlavně aktivních seniorů. Egon a jeho pečení. :-) toho bych chtěla mít doma... i když ne, asi ne... protože nejen on připravovali svému okolí náročné scény. 2 dědoušci, kterým bylo líto mrtvoly, "řidička" Martha, snadno zkorumpovaný policajt... oddechovka na 4 letní odpoledne.

lucakuca
05.04.2020 5 z 5

Jestli máte (měli, znáte, …) kolem sebe aktivního rentiéra 80+, tak se máte na co těšit! Vtipné, pohodové, čtivé. Nakonec Japonec, kdo je vrah byla taková třešnička na dortu oddychu a s polevou humoru.
"Byl to tedy pořádný macek, ale nemívají losové rohy?" Řekl konečně Ragnar. Egon se nahnul nad zvíře a hlas mu přeskakoval, když prohlásil: "Ach můj bože. Tohle přece není žádný los. zastřelil jsem koně!"

SusanStoHelit
04.04.2020 3 z 5

Nenadchne, neurazí, občas se člověk i zasměje. Nicméně jsem ráda, že jsem ji sehnala v akci a nedala za ni plnou cenu. Je to taková letní jednoduchá oddechovka. Škoda, že ta parta potřeštěných důchodců nedostala ještě více prostoru. Třeba v dalších dílech, pokud u nás vyjdou. Šanci jim určitě ještě dám.

Ivana252
31.12.2019 5 z 5

Moc příjemné čtení, vtipné, čtivé.

gm6219
08.09.2019 4 z 5

Velmi zajímavá humorně napsaná detektivka, která určitě neurazí. Kniha je čtivá, ačkoli dlouhá, avšak vcelku jednoduše napsaná. Místy jsou i humorné pasáže, při ktrých se člověk i zasměje. Zkrátka dobrý typ na pohodové čtení.

jana79
19.07.2019 3 z 5

Moc zajimave psana detektivka. Knizka je sice trosku silnejsi,ale stalo za to ji nosit sebou a přečíst. Hezky se četla,zajímavé rozuuzleni,proste pohoda na letni prazdniny. Muzu doporucit.

katerina5544
09.05.2019 4 z 5

Fajn detektivka, pohodová, čte se dobře.

kaffa
29.03.2019 3 z 5

opravdu letní román, četlo se to snadno, nenáročně a některé situace byly opravdu úsměvné, prostě když si potřebujete oddechnout, vyčistit hlavu něčím nenáročným, tak je to dobrá volba....
nicméně jedna hvězda dolů za občasnou zkratkovitost v ději.... který se rázem přesunul někam dál, aniž by to bylo nějak graficky odlišeno - přemýšlím, jestli je to překladem nebo jim totálně chyběl redaktor, což na mě tak nějak působí z celé knihy, bohužel....

mikika
18.03.2019 4 z 5

úsměvná detektivka z golfového prostředí, kde vám jedině jména napoví, že jde o sever - jinak je tam léto, všichni srkají zmrzku a nikomu se nechce pracovat. Do toho staříci páchají výtržnosti a jejich synovec to s hrůzou v očích musí zahlazovat. docela legrace, taková pohodovka.