Mrtví v Badger’s Drift

Mrtví v Badger’s Drift https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23405/bmid_mrtvi-v-badger-s-drift-qnK-23405.jpg 4 117 33

Vraždy v Midsomeru série

Detektivní román, čtenáři oblíbené a literární kritikou vysoce ceněné britské autorky Caroline Grahamové, se tentokrát odehrává v tiché anglické vesnici jménem Badger´s Drift. Ovšem poklidná atmosféra místa, jehož název by se dal volně přeložit jako „Jezevčí závěj“, je pouze zdánlivá – pod skořápkou vyrovnaných a přátelských mezilidských vztahů se totiž skrývá cosi podivného a nebezpečného. Když jednoho dne zemře postarší slečna Emily Simpsonová při nevinné procházce v lese, uchýlí se venkovský lékař k nejjednoduššímu vysvětlení, jímž je přirozená smrt. Lucy Bellringerová, dobrá přítelkyně zemřelé, má však o oprávněnosti takového tvrzení pochybnosti. Proto požádá šéfinspektora Barnabyho, aby smrt slečny Simpsonové prozkoumal. Od chvíle, kdy se Barnaby a jeho pomocník seržant Troy ujmou případu, se život vesnice definitivně změní. Staré rivality, dávné lásky a nenávisti, ale i nové skandály se začínají vynořovat jeden za druhým. A nakonec dojde k událostem, které oba detektivy přimějí, aby své pátrání zintenzivnili a urychlili…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

The Killings at Badger´s Drift , 1987

aginecka
16.10.2018 4 z 5

Souhlasím, že oproti televizní podobě je kniha poněkud sušší. Humor chyběl hlavně na začátku, když ale přistoupíte na odlišný styl papírového Barnabyho, není to špatná detektivka.

Julietta01
11.10.2018 5 z 5

Audiokniha úžasně načtena panem Vladislavem Benešem.

Fillipa
28.09.2018 3 z 5

Možná bych byla spokojenější, kdybych neznala seriálovou podobu. První série (další neznám) byla úžasná - nádherné prostředí na anglickém venkově, který máme samozřejmě zidealizovaný i z příběhů A.Ch. A spousta jemného humoru, který v knize bohužel chybí. V tomto typu detektivek - jak psáno níže - ze staré školy, jsem ho čekala.

85098211
15.07.2018 5 z 5

Skvostná detektivka, psaná ještě jakoby stylem staré školy. i když se odehrává až v osmdesátých letech 20. století. Navíc tyto příběhy z anglického venkova miluji nejpozději od dob Agathy Christie ;-). A i tato autorka opravdu umí atmosféru včetně postav skvěle vykreslit a čtenáři přiblížit tak, jak to dělávala její předchůdkyně. Nezbývá tedy než dát plný počet :-).

Naias
01.04.2018

Autorka vie dobre vykresliť prostredie, ľudí a budovať nepríliš útulnú atmosféru. Túto detektívku som si užila, ale nevychutnala, nebolo to moje gusto, necítila som tam to, čo u kráľovnej zločinu. Agatha Christie popíše nenávisť, zlobu, sebectvo, bezohľadnosť, pohŕdanie a chamtivosť tak, že to napriek všetkému napokon pôsobí ako idyla, konanie postáv Caroline Graham vzbudzuje hnus a odpor. A pritom jej stačí málo, len pár slov, nerozpitváva to ako severskí autori, nerochní sa v tom. No pocit starého dobrého Anglicka je fuč a nastupuje realita. To je dôvod, prečo som knihu nehodnotila. Nijak zvlášť mi nesadla, ale neberiem to ako zápor, pretože je vec môjho vkusu, že mám rada selankovo ladené detektívky, nie chyba autorky.

Peršanka
21.08.2016 5 z 5

Mnohem lepší než Agatha, vtipnější, propracovanější postavy. V Badger´s Drift je to samej úchyl...

spackova.p
27.06.2016 3 z 5

Pro mě trochu jiný styl detektivky. Seriál spíš nemám ráda, ale knížka se mi líbila, a musím říct, že jsem do konce netušila, jak to dopadne.

woodward
28.01.2016 1 z 5

Caroline Grahamová je jednou ze zástupu zoufalých obdivovatelek nesmrtelné paní Agathy. Obdivují Agathu Christie, protože jako autorka detektivek byla skvělá. Zoufalé jsou proto, že psát tak dobře jako ona neumějí a nikdy to umět nebudou.
Caroline Grahamová své detektivky zahajuje náhledem do venkovského života; zaplaví čtenáře spoustou běžných každodenností a banálních řečí - očividně proto, že podobný úvod mívají i mnohé detektivní příběhy velikého vzoru, paní A. Jenže zatímco Hercule Poirot nebo slečna Marplová tuhle snůšku nezáživných informací beze zbytku využijí k logické konstrukci - či spíš rekonstrukci toho, co se událo a k odhalení pachatele, příběhy Caroline Grahamové jsou s logikou na štíru a oplývají balastem, který při pátrání po vrahovi nemá nejmenší důležitost.
Příběhy o šéfinspektoru Barnabym jsou výjimkou potvrzující pravidlo: Televizní seriál natočený podle předloh C. Grahamové svou kvalitou předstihl literární předlohu o mnoho koňských délek, což se stává opravdu málokdy. Dávám jednu hvězdu za to, že tahle nešťastná literární série dala vzniknout vcelku povedenému dílu televiznímu.

Magrata Mauritz
28.03.2014 5 z 5

Velice dobrá detektivka v klasickém anglickém duchu. Jediné co mě mrzelo, byl fakt, že celý děj jsem již znala ze seriálu. Ovšem ani to mi nezabránilo v tom, abych se při čtení skvěle bavila.

Verunka289
15.01.2014 5 z 5

Skvělá anglická detektivka! Moc ráda sleduju seriál, ale knížka pro mě byla mnohem lepší!

Keddie
19.09.2013 5 z 5

Byl jsem velmi příjemně překvapen. Jako milovník Hercule Poirota se mi tato detektivka velice líbila. Čtenář má dostatek času přemýšlet o vrahovi a stejně na to nepřijde. Doporučuji.

LG73
06.06.2013 3 z 5

Skvělá anglická detektivka....člověk se při čtení rozhodně nenudí

149.149
09.07.2012 5 z 5

Miluju ten seriál, takže knížka se četla v podstatě sama :-D