Vraždy právníků

Vraždy právníků https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31382/vrazdy-pravniku-31382.jpg 4 18 8

Joe Sixsmith série

Joe Sixsmith, přední lutonský soukromý detektiv, stojí samozřejmě na straně práva, problém však je, že právo mu vždy neoplácí stejnou mincí. Vánoce jsou svátky klidu a míru, ne však pro Joea. Je nucen obrátit se na snobskou právní kancelář o pomoc při vyřizování pojistného sporu, zde je však verbálně i fyzicky napaden společníky firmy. Když pak někdo začne právníky vraždit, ocitá se Joe vysoko na seznamu podezřelých. Reginald Hill, duchovní otec sehrané detektivní dvojice Dalziela a Pascoea, vytvořil novou postavu detektiva tmavé pleti, který se společně se svým černým kocourem Běloušem snaží potírat nepravosti v anglickém městečku Luton. Autor zde nechává naplno rozehrát svůj smysl pro humor a ironii a splétá napínavé dějové linie až do překvapivého závěru.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Brána

Killing the Lawyers , 1997

katerina5544
katerina5544
31.07.2019 5 z 5

Kniha mě bavila, oblíbila jsem si hlavní postavy, je vtipná a oddechová. Škoda, že nejsou vydané všechny díly série.

broskev28
broskev28
06.01.2019 4 z 5

Přidávám se ke všem souhlasným komentářům! Hlavní hrdina vlastně ani není hrdina a je si toho dobře vědom, přesto mu my čtenáři fandíme a věříme. O Běloušovi ani nemluvím - měli jsme 15 let kočku a tudíž vím své. Vtipných hlášek jsou tady přehršle, ale téměř na každé stránce najdete taky moudré rady tetičky Mirabelle.
Mě osobně zaujala následující, velmi dlouhá a poučná věta:
Když konečně skončil bezpečně upíchnutý jako průmyslový námezdní otrok, zdálo se, že stráví zbytek života v onom ozbrojeném příměří, které by si Marťan na jednodenním fakultativním výletu do Anglie mohl splést s integrací do společnosti.

veveronka
veveronka
03.06.2018 1 z 5

Kniha se mi nelíbila a musela jsem se dost nutit,abych to dočetla

Majdule
Majdule
05.03.2017 4 z 5

Tahle detektivka s drsným názvem opravdu potěší. Zejména humorem, neboť se drží slavné tradice anglických humoristických románů plných smíchu tak suchého, že šustí. Já jsem se dokonce několikrát přistihla, že se směji nahlas. Samotná detektivní linie je standardní v tom dobrém slova smyslu, okruh podezřelých omezený a náhoda, která nakonec detektiva nasměruje k cíli je uvěřitelná. Ostatně právě detektiv je vedle humoru hlavní devizou příběhu, důvodem proč skutečně stojí za to si tuhle detektivku přečíst. Joe je postava mimořádná a opravdu výjimečná, byť její mimikry jsou velmi nenápadné, ba všední. Nenechte se zmást, tenhle malý černoch s přísnou tetičkou a svérázným kocourem patří k těm nejvíc osvěžujícím hrdinům, které anglická detektivka stvořila. Shrnuto, podtrženo, anglická detektivní škola ve výborné formě a moderních kulisách.

MartinaSladkova
MartinaSladkova
07.02.2017 2 z 5

Mně ten Sixsmith přišel tak nesymaptický a hloupý, že mi doopravdy dělalo problém se začíst.Nicméně mě konec překvapil a proto zkuším další ze série.

soukroma
soukroma
15.07.2016 5 z 5

Opravdu osvěžující moderní britská detektivka: neotřelé soukromé očko, vědomé si svých nedostatků, pohlíží na svět velice realisticky, ale přitom vidí ve všem určité zrnko životního humoru, z čehož pramení nepřeberné trefné hlášky (něco jako současný černý lutonský Marlow). Škoda jen, že černý kocour Bělouš měl výrazně upozaděnou roli v celé knize, což si jistě nezasloužil ani on ani čtenáři...

SBH
SBH
15.02.2016 4 z 5

Opravdu jsem si smlsla. Joe je k sežrání, Bělouš k zabití, život a lidské povahy komplikované, polibky žhavé a vtipné hlášky k popukání. Autor se drží obvyklého schématu, kdy předpokládané řešení není správné, ale to odpovídá pravidlům žánru. Beryl by měla dostávat podíl na zisku, ale možná to tak je (v naturáliích :-)).

Merlinit
Merlinit
28.03.2015 5 z 5

Moc příjemná knížka! Spíš společenský román, příjemná konverzačka, než klasická detektivka, i když detektivní zápletku čtenář pochopitelně nepřehlédne. Joe Sixsmith je zkrátka mým novým hrdinou, i když Bělouš se možná jevil být zásadovější...ještě to budu muset promyslet.