Ve špatné společnosti

Ve špatné společnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504694/bmid_ve-spatne-spolecnosti-WzB-504694.jpg 4 17 7

Vraždy na Sandhamnu série

Další devátý samostatný příběh této série nazvaný Ve špatné společnosti vyšetřuje kriminální inspektor Thomas Andreasson a právnička Nora Lindeová Mladá matka Mina žije v neustálém strachu. Už řadu let ji týrá její manžel Andreis, kterého si před lety vzala z velké lásky. Po čase se ale jeho chování začalo měnit. Andreis je poznamenám válečnými událostmi v Bosně, odkud jako malý chlapec spolu s matkou a mladším bratrem za otřesných okolností uprchl. Je neobyčejně schopný a podnikavý, ale k prosazení svých cílů a získání bohatství se neštítí použít jakýchkoliv prostředků. Po posledním brutálním napadení se ho Mina i s jejich malým dítětem rozhodne opustit a před soudem svědčit proti němu. S pomocí policie a státní zástupkyně se pak ukrývá na neznámém místě. Jenže neexistuje žádný úkryt před mužem tak mocným a nemilosrdným, jako je Andreis. Za každou cenu chce dostat Minu zpět a je připraven rozdrtit každého, kdo mu stojí v cestě. Neváhá použít násilí, při němž zemře několik jejích blízkých …... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Víkend

I fel sällskap , 2018

TeaPeter
24.10.2023

Tohle nebylo téma pro mě. Nedokázal jsem se začíst. Nechávám bez hvězdiček.

Izu
02.10.2023 5 z 5

Výborné a napínavé, jako vždy.Postava Miny mě ale příšerně rozčilovala a nenašla sem pro ni příliš pochopení.Prolínání s válkou v Bosně bylo povedené.

Janaves
19.05.2023 5 z 5

Napínavý příběh, prolíná se vyprávění ze současnosti a minulosti. Čtivé, velmi pěkné.

Tída
30.03.2023 4 z 5

Další dobrý díl série ze Sandhammu. Téma domácího násilí kombinovaného s osudy Bosňanů ve války v bývalé Jugoslávii je dobře zpracované a naprosto uvěřitelné. Jako všechny knihy od autorky je to čtivé, děj postupně ke strhujícímu závěru.

Gabriela456
19.03.2023 4 z 5

Další zajímavý díl, i když na můj vkus až moc drsný. Napínavé až dokonce. Obdivuji každého, kdo se nebojí bojovat proti tyranovi a najde na boj sílu.

alnahu
22.01.2023 5 z 5

Další příběh série vraždy na Sandhammu.Tentokrát docela drsný příběh, psaný ve dvou časových rovinách.V té první současné si přečteme o ženě-matce,která musí stále prchat se svým malým synkem,před agresivním manželem.V té druhé nás autorka zavede do Bosny roku 1993,kde vyrůstal její manžel v době válečných nepokojů a to se pak,když dospěl podepsalo na jeho chování-oba děje se vzájemně proplétají.Již jsem přečetla od této švédské autorky několik knih a všechny byly zajímavé a čtivé.

zazvorka
12.11.2022 4 z 5

Sérii ze Sandhamnu čtu ráda, tento díl mi ale hodně nesedl. Nemyslím tím, že by byl napsán hůře než předešlé. Je však velmi depresivní. Hlavní hrdinkou je týraná žena. Její manžel, tyran a zločinec pochází z Bosny a jeho minulost odkrývají pasáže, popisující vliv války na Balkáně na jeho dětství a rodinu. Zápletka je ponurá sama o sobě, v současnosti však působí ještě tíživěji.

Viveca Sten
švédská, 1959
2017  84%Dítě útesů
2013  75%Tiché vody
2014  85%Bez viny
2013  84%Ve vyšších kruzích
2015  79%Dnes v noci zemřeš

Kniha Ve špatné společnosti je v