Dnes v noci zemřeš

Dnes v noci zemřeš https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/257791/bmid_dnes-v-noci-zemres-257791.jpg 4 64 20

Vraždy na Sandhamnu série

Čtvrtý díl ze série kriminálních románů Vraždy na Sandhamnu o kriminálním inspektorovi Thomasi Andreassonovi a právničce Noře LIndeové Když byli kriminální inspektor Thomas Andreasson a jeho kolegyně Nora Lindeová povoláni k případu údajné sebevraždy mladého studenta Marcuse, narazili na podezřelé nesrovnalosti, a proto případ začali vyšetřovat jako vraždu. Zjistili, že případ souvisí s událostmi před mnoha lety, kdy do izolovaného světa vojenské základny přijel mladý nováček Poul Björk, aby tu strávil patnáct měsíců služby. Mladík stál v hierarchii zaměstnanců základny úplně nejníž, od nadřízených se mu dostávalo jen ústrků. Brzy pochopil, že se stal obětí nefalšované šikany, jeho týráni se neustále stupňovalo. Pak si ho jednou v noci nechal předvést opilý velitel. S krutým zábleskem v očích mladíkovi sdělil: „Dnes v noci zemřeš!“ Marcus se zřejmě dostal na stopu nejen tomuto případu, a proto musel zemřít…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Víkend

I natt är du död , 2011

zazvorka
zazvorka
27.11.2021 5 z 5

Opět dobré detektivní čtení. A opět jsem se něco nového dozvěděla - tentokrát jsou do příběhu včleněny reálie z výcviku elitní vojenské jednotky. Spokojenost!

Šárka345
Šárka345
05.10.2021 5 z 5

Moc pěkně se to čte, kdo by se nechtěl na šéry podívat :0)))

Eliškam
Eliškam
25.03.2021 3 z 5

(SPOILER) Za mě zatím nejslabší díl. Několikrát jsem knížku odložila a přečetla jinou, než jsem se dohrabala ke konci.
Navíc některé věci zůstaly nevyjasněné. Jak mohl vrah vědět, jak zemřel Andersson? Jak mohl vědět, že vraždě přihlíželi jen někteří ze skupiny?

konicekbily
konicekbily
08.03.2019 5 z 5

Opět detektivka, která má hlavu i patu, nakonec do sebe vše zapadne! Navíc můžeme nakouknout, jak asi vypadají výcviky eleitních jednotek nejenom ve Švédsku. Tato série si přímo vyžaduje postupné čtení, neboť soukromé životy hlavních hrdinů jsou stále připomínány, kdybych je neznal, postrádal bych smysl a moc by mne to nebavilo.

Arsi
Arsi
17.01.2019 5 z 5

Skvěle napsaná detektivka. Čtivé a napínavé. Moc mě baví všechny knihy z této série. Už se těším na další.

kneslova
kneslova
10.07.2018 4 z 5

Velmi slušná detektivka, dějem se prolíná výcvik elitních jednotek Kustjägare, fakt neuvěřitelné. Dobře se čte, rozhodně si nezaslouží příliš nízké hodnocení

jarin58
jarin58
07.07.2018 4 z 5

Tenhle díl jsem přečetl jako první a určitě přelousknu i ostatní.Dá se říci že mi seděly všechny postavy.A nejlepší byl asi nováček Poul Björk,ten se tam vůbec nevyskytoval.

alnahu
alnahu
02.05.2018 5 z 5

Detektivky od této švédské autorky mě baví číst .Údajná sebevražda mladého studenta Marcuse zavede vyšetřovatele Thomase a jeho kolegyni Noru až na izolovanou vojenskou základnu před mnoha lety ,ale proč účastníci tohoto výcviku musí nyní zemřít? To samozřejmě Nora s Thomasem vyšetří i díky deníkům ,které si jeden z účastníků píše. Do děje je nenásilně také vepsán osobní život Thomase ,ke kterému se opět vrátí manželka Petronela a čekají znovu rodinu a Nory kterou čeká nepříjemný rozvod. Také mě se všechny knihy od této autorky líbí.

Heli20
Heli20
29.04.2018 5 z 5

Tak za mne 5 hvězdiček. Přečetla jsem celou sérii, ale tato kniha mi přišla nejvíce povedená. Krásně propracovaný příběh. Některé pasáže, hlavně líčení tvrdého výcviku a šikany vojáků z Kustjägare, byly síla. Závěr překvapivý.

katka.oo
katka.oo
29.04.2018 4 z 5

Dobrá nenáročná detektivka. Od Vivecy Sten se mi líbí všechny knihy. Doporučuji.

KIKI33
KIKI33
20.01.2018 3 z 5

Čtivé, nechybí napětí. Doporučuji jako oddechovku.

intelektuálka
intelektuálka
07.01.2018 4 z 5

Ani mi to nepřipadlo jako krimi, spíše drama o vině a trestu, i když mrtvých tu bylo dost. A ten výcvik - až mi těch chlapců bylo líto.
Doporučím.

ArwenAragorn
ArwenAragorn
28.11.2017 5 z 5

Zdařilá severská detektivka. Neohlížím se na nižší hodnocení čtenářů a dávám plný počet *.

vincek1
vincek1
13.11.2017 2 z 5

Toto pokračování mně zaskočilo, protože jsem je četl jako první. Proto jsem od začátku v ději hledal kolegyni hlavního hrdiny Noru a ejhle, vždy se jen mihla. Zpočátku jsem byl na tom, že se jedná o překlep, protože pravá kolegyně Margit s ním byla stále. Nakonec, možná to bylo v předchozích dílech obráceně, nebo to bylo špatně v tiráži? Moc jako povedená detektivka mi to, ale nepřipadalo a konec, vše se vyřešilo jaksi samo. Tím nechci odradit ostatní, ale jako bestseller, nevím.

TeaPeter
TeaPeter
16.08.2016 4 z 5

Od této autorky to byla moje první kniha a musím říci, že to byla velmi povedená detektivka. Podívám se i po dalších knihách z této řady.

knihomolka525
knihomolka525
05.08.2016 2 z 5

Viveca Sten - z jejích příběhů se stává nudné klišé.Děj zbytečně dopodrobna popisný.Nemá svižný spád.

jasmína
jasmína
07.06.2016 3 z 5

Kniha se mi líbila, ač nebyla tolik strhující jako předešlá kniha autorky.

Petulla
Petulla
19.12.2015 4 z 5

Detektivka skvela! Ovsem zklamal me konec.

Izu
Izu
24.09.2015 3 z 5

Ctvrte pokracovani me oblibene dvojice.Zajimave vylicen zivot v elitni jednotce, vse klapalo jak melo dokud to autorka nezbabrala tezko uveritelnym koncem s odhalenim vraha.

iška
iška
14.09.2015 3 z 5

Dobrá detektivka na odpočinek. Nezklamala.

Viveca Sten
švédská, 1959
2017  84%Dítě útesů
2013  75%Tiché vody
2014  85%Bez viny
2013  84%Ve vyšších kruzích
2015  79%Dnes v noci zemřeš

Kniha Dnes v noci zemřeš je v