Vraždy na Hebridách

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Mladý inspektor Torquil McKinnon, šéf malé policejní jednotky, řeší sérii vražd, které naruší poklidnou atmosféru skotského ostrova Západní Uist. V souvislosti s dramatickými událostmi ožívá starodávná severská legenda o Selkiem, bájném tulením muži, který přichází z moře, aby svedl místní dívku. A po letech se vrací pro své dítě... Autor: Pod pseudonymem Keith Moray publikuje svá literární díla s detektivní tematikou skotský rodák Keith Souter. Vedle svého občanského povolání lékaře se již roky úspěšně věnuje i spisovatelské dráze. Série detektivních příběhů, které spojuje postava inspektora Torquila McKinnona a jejíž první díl Vraždy na Hebridách se právě dostává k českým čtenářům, patří k jeho nejúspěšnějším knihám....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/179052/vrazdy-na-hebridach-179052.jpg 3.38
Orig. název:

The Gathering Murders (2006)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Lykeion
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Vraždy na Hebridách

Přidat komentář
vincek1
16.05.2014

Začátek knihy jakoby čtenáři říkal "Odlož to nemá to cenu", ale přibližně po přečtení první třetiny se začal příběh docela zajímavě rozvíjet. Ještě, že jsem neposlechl a neodložil. Kniha dostává postupně spád a není až tak špatná. Uvidím jaké budou další knihy tohoto autora.

THERISA
02.05.2014

Tak tohle byla, dámy a pánové, ukázka toho, že i člověk bez špetky talentu může v dnešní době vydat knihu. Navíc knihu s velice pěkným a lákavý přebalem, přesně podle hesla „navrch huj a vespod hnůj“. Příběh i jeho celkové zpracování velmi silně připomíná béčkové detektivky ve stylu Schimanskiho nebo ještě lépe Julie Lescautové. Bez obsáhlých, neustále se opakující popisů jednotlivých postav se neobejdete, protože čtenář je nejspíš dle autora nechápavý hlupák bez špetky zdravého rozumu a chápání, je proto třeba mu vše důkladně předžvýkat. A tak se na jednom místě setkáváte s elegantní dámou s kostěnými obroučkami brýlí, která se mračí, abyste se na dalším místě setkali s elegantní dámou s kostěnými obroučkami brýlí, která se naopak usmívá. A máma mele maso, stejně jako Ema má mísu.

Většinou, když se mi zdá, že je kniha hloupá, po pár stránkách jí odložím. V tomto případě jsem to neudělala (čímž jsem klesla na její úroveň), protože mi byla doporučena knihovnicí a tak jsem si pořád říkala, že na ní přece jen něco bude, třeba překvapivý závěr, nečekané vyústění, složitá zápletka, šokující odhalení. A skutečně, odhalení v závěru pro mě bylo tak šokující, že jsem dlouho nemohla popadnout dech. Bylo to totiž zjištění, že jsem přišla o několik hodin svého života čtením slátaniny, která je opravdu jen pěkný obal, bez hlubšího obsahu. Závěr knihy je tak trapný, že by ho snad ani němečtí a francouzští tvůrci béčkových detektivek nevymysleli, a že o trapnosti vědí své. Pokud autor plánuje pokračování, tak mně se do ruky už rozhodně nedostane, to už bych rovnou mohla začít číst proslulé Harlekýny za zvuků Schimanskiho znělky.

martula.07
07.04.2014

Začátek byl velmi rozpačitý. Nelíbilo se mi především zacházení do přílišných detailů dudáctví (zřejmě autorův koníček) a také hodně nápadné a časté popisy detailů jak prostředí tak postav. Napínavý děj a příjemná závěrečná gradace to všechno smazala a zanechala příjemný pocit a touhu zjistit, co se na Hebridách bude dít dál. Oblíbila jsem si ústřední trojici strážníků, nejvíce jsem ale přimknula k sympaťákovi Dudákovi. Určitě se k autorovi ještě někdy moc ráda vrátím.
Musím pochválit do nejmenších detailů propracovanou obálku. Mimo to, že pan Nývlt umí velmi dobře pracovat s písmem, si vyhráli i s konečnou úpravou. Slovo crime je tištěno metalickou fólií s barvami hrajícími hvězdičkami a na titulní straně jsou parciálním lakem krásně vyvedeny stékající kapky (možná krve). A vazba je něco mimořádného, tuhle formu jsem ještě nikdy v knihkupectví neviděla. Je škoda, že tahle vazba je tak opomíjená, přestože je mnohem lepší než ta hrůza paperback. Jednoduše nádhera.

soukroma
11.02.2014

Slaboučká detektivka (naštěstí krátká jednohubka) - zápletka nedotažená a nepropracovaná, postavy nic moc, autor totiž sází jen na zvláštní prostředí (přitom ale nepříliš využité a minimálně popsané, např. cesta trajektu na ostrov Vnějších Hebrid - odkud, jak dlouho trvala, když při ní cestující stihli pojíst a osprchovat se v kajutě?) a prokládá text mnoha gaelskými pojmy, kterých je nadbytek a postrádají bližší vysvětlení (např. typy dudáckých melodií). V knize je i pár nesrovnalostí, jako třeba téměř běžná znalost psané thajštiny nejen u přítomného Thajce...Pro mě zklamání.

mikika
28.12.2013

překvapivě kvalitní detektivka z malého skotského ostrůvku je na rozdíl od jiných depresivních skotských milá a pohodová, až na ten konec samozřejmě, kdy se poprvé ukážou i nepříjemné stránky života...

Autor knihy

Keith Moray

Keith Moray
skotská

Podobné knihy

Kniha Vraždy na Hebridách je:

v Přečtených11x
v Čtenářské výzvě1x
v Knihotéce2x
v Chystám se číst2x
v Chci si koupit1x