Vražda za oponou

Vražda za oponou https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385268/bmid_vrazda-za-oponou-gtC-385268.jpg 4 28 17

Většina mých rozumných a cílevědomých spolužáků měla o posledních vysokoškolských prázdninách jasnou představu. Zcela ideální je sbírat zkušenosti někde v zahraničí, navazovat známosti, obchodní styky a jiné pitomosti. Já jsem všechny podobné příležitosti ignorantsky odmítal a představoval si, že nebudu plánovat vůbec nic. A pak mi do oka padl ten inzerát… Kočovná divadelní společnost Macbeth hledá řidiče. Jak snadno se z pohodového léta s příchutí piva a bohémské atmosféry stane detektivní vyšetřování? A jak se vypořádat s tím, že se ocitnete v roli hlavního podezřelého? Své o tom ví Tomáš. Vysněné prázdniny mimo každodenní rutinu v Praze mu překazí zpráva o smrti přítele, s jehož skupinou se vydal na divadelní kočování po jižních Čechách. Tomáš ale na nic nečeká, vezme situaci do vlastních rukou a rozhodne se vraha vypátrat na vlastní pěst.... celý text

Marcik7
22.12.2023 3 z 5

Tak to ani nebyla moc detektivka, spíš takové letní čtení k vodě .

kob
02.05.2023 4 z 5

Na odpoledne k vodě - místy spíše k pobavení

broskev28
29.12.2022 3 z 5

Nebylo to špatné čtení, ale my někteří zmlsaní Goffou, Březinou, případně Kopřivou, ho asi úplně nedoceníme.
Zajímavá skupina lidí se zajímavým letním programem – kočovným divadlem. „Karel Bičík, klidný poustevnický zjev, přirozený šéf celé party, Honza Červinka, věčně bláznivý kluk nabitý energií k prasknutí, Eda Stašek se svým tichým nenápadným humorem a s očima často zamilovaně upřenýma na Elišku.“ A právě tahle sehraná parta se připlete ne k jedné, ale postupně hned ke dvěma vraždám v maloměstě jménem Karlov, ve městě, do něhož se její herecký kolega, první oběť, vůbec nechtěl vracet.
Styl vyšetřování i samotného románu je výrazně odlišný od výše uvedených detektivních autorů, komisař Poláček lehce evokuje starou vyšetřovací školu (alespoň pro mne). Ale jako oddechovka to vůbec není špatné čtení!

„Když jsem vjížděl do brány sportovního tábora, zarazil mě velký transparent s nápisem: Přiblížila se hodiny pravdy!
V myšlenkách, kterými jsem se obíral, se mi podobné tvrzení zdálo temné a zlověstné. V životě jsou chvíle, kdy se člověk pravdy dost bojí. Bohyně spravedlnosti nedrží pouze váhy, ale v pravici svírá meč.“

EE
22.11.2022

Zajímavá kniha, která je psaná zas úplně jinak než jsme zvyklý ze současných krimi a detektivek. Je to pohodová četba, místy úsměvná.

Ajinka126
05.11.2022 1 z 5

Nesedlo. Nemotivoval mě ani děj ani charaktery, abych o to měla zájem:(.
Ale je to dobrá kniha pro babičku podle délky a velikosti textu:).

Benny215
24.10.2022 4 z 5

Nic složitého, jednoduše napsáno, u mě dobrý

hana4834
16.09.2022 4 z 5

Přečteno na jeden zátah.dost jsem se pobavila a zasmála

Anasa
13.07.2022 3 z 5

Ze všeho nejvíc si dovedu představit, že grilujeme, vypravujeme si historky a někdo to podá jako "představte si, co se mi kdysi stalo". Hezky by se to poslouchalo a hezky se četlo. Příběh byl ovšem jednoduchý, taková jednohubka.

Šebestová3
10.06.2022 4 z 5

Ideální letní četba k vodě.

knihomolka1197
07.05.2021 3 z 5

No, že bych byla úplně nadšená, abych mohla dát plný počet hvězdiček, to nemohu tvrdit, ale na delší cestu vlakem nebo na dovolenou je to pohodové čtení. Knihy tohoto autora se mi většinou líbí, dobře se čtou a jsou srozumitelné, takže není třeba dlouhého uvažování. Hlavní hrdina je docela sympaťák a i prostředí je docela nevšední.

davidurban1973
26.02.2020 4 z 5

Pohodova jednoduchá detektivka, kterou přečtete během chvilky, protože je příběh jednak krátký, ale také dobře napsaný, ctivy a uvěřitelný.
Policie zde hraje spíše okrajovou roli, ale hlavní hrdina a jeho herecti přátele je naštěstí v plné míře nenahradí a jejich vyšetřování tedy vypadá, tak jak by asi v reálném životě vypadat a dopadnout mohlo.

Modrina
22.12.2019 4 z 5

Milá česká detektivka, hlavně poměrně uvěřitelná. Moc měl bavil vyšetřující, naštěstí autor neměl potřebu ho vylíčit tak, jak je v této zeměpisné šířce obvyklé - jako troubu. Já jsem byla spokojena.

Iki1
30.10.2019 4 z 5

Sice jsem ji četl až na podzim, ale ani tak neztratila své kouzlo letního pohodového cestování a užívání si všedních dní. Tak dobře dokázal autor popsat prostředí, kde se detektivka odehrává. Děj je sice jednoduchoučký, pachatel dopředu zřejmý, ale to tak nějak všeobecně k českým detektivkám patří.

luci0771
07.07.2019 5 z 5

Letní pohodová detektivka. Oddechové čtění

vlastimil577
02.03.2019 4 z 5

Docela mě bavila i když jsem spíše ten typ krátkých detektivních příběhů !!

efka.saf
01.01.2019 4 z 5

Knížku jsem objevila náhodou v knihovně a půjčila si ji s tím, že třeba na ni přijde vhodná chvíle. A přišla :). Jedná se o velmi oddechovou, jednoduchou a dějově přímou detektivku, která se mi hodila ve chvíli, kdy jsem potřebovala oddech při čtení jiného náročnějšího příběhu.

Knížka byla napsána velmi sympaticky, žádné prolínání dějových linek (např. minulosti a současnosti), jak je v dnešní době velkým hitem. Ačkoliv mi prolínání vypravěčských linek nevadí, ba právě naopak, často to kvituji s velkým povděkem, neškodí někdy sáhnout i po něčem jednodušším. Tahle kniha je ideálním příkladem dovolenkové četby. Léto, cestování, kočovné divadlo, kamarádi a do toho nějaká ta mrtvola. Co víc si nenáročný čtenář může přát :).
Ačkoliv je příběh krátký, je protkaný řadou zajímavých citací z her různých slavných dramatiků. Jako detektiv se nám představuje mladý vysokoškolák Tom, který za pomocí kamarádů kříží své síly nejen s vrahem, ale také s místním detektivem. A řešení? Za mě velmi uspokojivé! Přirozené, nepřekombinované a vlastně i docela vtipné.
Shrnuto a podtrženo, jedná se o velmi pohodovou detektivku na dva večery, u které si odpočnete a zapomenete na problémy všedního dne. A jako bonus? Je to má první kniha do čtenářské výzvy 2019!

konicekbily
03.11.2018 5 z 5

Pohodová prázdninová detektivka s dobrou zápletkou, trochou humoru, citací z literary i divadelnívh her a závěrečným netradičním řešením. Vyšetřování probíhá jakousi soutěží mezi amatérem a profesionálem. Kdo to vyřeší?

detektivní a krimi romány česká literatura

Antonín Jirotka (p)
česká, 1946
2014  78%Bezdomovec s titulem
1987  67%Antuka má barvu krve
2018  72%Vražda za oponou
1984  77%Dlouhý stín
1987  83%Podíl na strachu

Kniha Vražda za oponou je v