Vražda s vůní mandlí

Vražda s vůní mandlí https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239918/bmid_vrazda-s-vuni-mandli-239918.jpg 3 328 92

Stále oblíbenější autorka severské krimi, Camilla Läckberg, ve své novince Vražda s vůní mandlí přináší první samostatný případ Martina Molina, kolegy známého vyšetřovatele z Fjällbacky Patrika Hedströma. Příběh připomíná svou atmosférou detektivky Agathy Christie. Rodinné setkání na ostrově zkomplikuje sněhová bouře, která přeruší spojení s pevninou. Když je během večeře zavražděn bohatý dědeček Ruben, změní se zdánlivá rodinná idyla v noční můru. Všem je totiž jasné, že vrahem musí být jeden z nich...... celý text

Mia07
04.02.2018 4 z 5

Kniha na jeden večer, neurazí ani nenadchne. Série Erika a Patrik daleko lepší čtení .

petunkav
18.01.2018 4 z 5

Musím zopakovat to co téměř všichni, co komentář psali.
Oddechovka na dvě hodiny, okopírovaný námět od Agathy Christie - určitě autorka vytvořila lepší knihy. Pár už jsem jich přečetla a zase se k ní ještě někdy vrátím.
Špatné to nebylo.

Nestorkea
04.01.2018 3 z 5

Jak již bylo zmiňováno v předchozích komentářích- dvouhodinová jednohubka ve stylu Agathy Christie. Není špatná, ale ostatní autorčiny knihy se mi líbily víc. Co mě zaujalo bylo bližší seznámení s Martinem, kterého znám z ostatních děl.

zuzi1162
30.11.2017 5 z 5

Je to trochu jina kniha nez autorciny ostatni, ale i tak me celkem bavila. Jde o klasickou detektivku ala "Sherlock Holmes" nebo "Agatha C.". Kratoucky format jeno 150 stran a kombinace s kratkymi kapitolami vam umozni precist knihu opravdu rychle.

martinaandulka
08.11.2017 3 z 5

Kniha se čte pěkně,je to oddechová detektivka,má i málo stran.od autorky jsem zvyklá na lepší trhiller,ale zas za přečtení stojí za to

Blafoun
04.11.2017 4 z 5

Taková pohodová rychlovka. :-) Mě to bavilo i když to nebylo moc originální. Autorka dala prostor i jiné postavě (Martinovi) stát se hlavním hrdinou příběhu a to je příjemná změna. :-)

jiri77
31.10.2017 4 z 5

Podle hodnocení jsem čekal ,že bude tahle kniha asi hodně slabá ,ale naštěstí jsem se setkal s celkem dobrou oddechovou detektivkou. Mě se kniha celkem líbila a určitě se pokouknu i po další knize autorky.

Len2očka
30.10.2017 4 z 5

Přečetla jsem a ničím a v ničem mě to nenudilo,dobré to bylo.

Nikka710
02.10.2017 1 z 5

Nenáročná detektivka na jedno odpoledne a má první kniha od této autorky. Nebudu ji zavrhnovat a časem zkusím i jinou knihu. Nepropracovanost postav a poměrně jednoduchý děj by bylo možné ztvárnit béčkovým filmem, snad by to bylo poutavější.

whiolet
21.06.2017 2 z 5

Nalákala mě zajímavá obálka a úderný název knížky, bohužel to je jediné pozitivum co na téhle knížce vidím.
Příběh byl vykradačka od Agathy Christie doplněný o nesympatické postavy a nudné dialogy.
Díky velkým písmenům a málo stránkám se kniha přečte během dvou hodinek.

martina.culik
29.05.2017 4 z 5

Taková milá, nenáročná detektivka - je to mé první (a určitě ne poslední) setkání s touto autorkou.

Ywonek
20.05.2017 3 z 5

Připojím se s hodnocením k ostatním. Vypadalo to spíš jako prvotina, takové amatérské. Sice se kniha četla sama, ale pět hvězdiček si rozhodně nezaslouží. Jinak Camilla píše skvěle, ale tady jakoby to ani nepsala ona .

Lucis.s
05.05.2017 2 z 5

Při čekání u doktora mi stačila, nechtěla jsem ji odložit bez dočtení, takže to nebyla taková katastrofa, ale že by byla nějak skvělá nebo snad i dobrá, se říct nedá....

mirunda
30.04.2017 3 z 5

Brala jsem knihu jako oddechovku. Rychle se četla, ale děj pro mě nebyl ani moc zajímavý. Překvapilo mě tedy rozuzlení.

EvikU.
07.04.2017 3 z 5

Taková normální detektivka. Neurazí, nenadchne. Jednou přečíst mi ji nevadilo. Dalo se.

pavčape
28.02.2017 1 z 5

Autorka se jistě nechala inspirovat Agathou Christie, ale bohužel s jejími brilantními příběhy nemá tato kniha pranic společného. Celkem nudná a nezáživná zápletka a to rozuzlení... Ještěže na kvalitě neztrácí Patrik a Erika. Jinak nevím, nevím, Camillo!

Shardlake
12.02.2017 2 z 5

Srovnávat obsah tohoto příběhu, odehrávajícího se během víkendu na ostrově odstřiženém díky sněhové bouři od pevniny, s detektivkami Agathy Christie mi přijde velmi troufalé, protože knihy A. Christie jsou propracované a mají mnohem vyšší úroveň než tento příběh. Řekla bych, že tato kniha byla autorčinou "prvotinou", i když je možné, že u nás vyšla až později.

MarieH
12.01.2017

Po sérii případy Eriky Falckové a Patrika Hedströma je tato kniha úplný brak. u mne bez hvězdičky !

minirock
23.10.2016 2 z 5

Nevím, co Camillu vedlo k napsání tohoto dílka ale oproti jejím ostatním knihám je to skutečně slabota. Připadá mi to, jako by potřebovala splnit smlouvu s nakladatelem a proto tahle jednohubka.

popeluška
01.09.2016 3 z 5

Tato kniha je jediná od autorky která se mně až zase tolik nelíbila. Ale jako oddechovku proč ne :-)