Vražda jako společenská událost

Oba autoři Paul Guterman a Joe Colohnatt (pseudonymy Dušana Taragela), původně oba nájemní vrazi, předvedli pozoruhodný výkon. Pravidla společenského chování aplikovali na vraždu a v šesti kapitolách podrobně popsali, jak má vypadat člověk, který chce z vraždy učinit hodnotnou společenskou událost. Zaměřili se na základní společenská prostředí (divadlo, koncert, vernisáž, restaurace, cestování vlakem a lodí) a rady, co si má vrah obléci, jakou zbraň si má vybrat, jak má vystupovat před vraždou a po ní, případně koho a v jakém pořadí zavraždit. Udivující je i rozsáhlý poznámkový aparát, který kriticky přibližuje dějiny, osobnosti a události tzv. společenské vraždy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/45_/45625/vrazda-jako-spolecenska-udalost-45625.jpg 4.620
Humor, Literatura slovenská
Vydáno:

Kniha Vražda jako společenská událost

kap66

Jak by se nemohla tahle knížka líbit mně, která miluje vraždy v literárním, filmovém i seriálovém provedení? Jak by se nemohla líbit mně, která opravdu nemiluje společenské události? Přesně ty, při kterých mám oblečení podle etikety, hlídám si mimiku, gesta i držení těla podle etikety, pečlivě volím slova podle etikety,... A jen si v duchu říkám s Járou Cimrmanem (já ale někdy i toužebně): co kdyby došlo k nějaké, alespoň menší vraždě...
Část, která vzbudila má pousmání: příručka společenského chování pro vrahy. Autor povýšil vraždu z pouhého tématu na umělecký objekt a včlenil ji do pravidel etikety. Skvělé.
Část, která vzbudila můj hlasitý smích: poznámkový aparát uvádějící příklady uměleckých, správně provedených vražd i těch odfláknutých, čili nespolečenských; pro ty, kdo by chtěli k tématu něco nastudovat, jsou uvedeny i citáty a bibliografické údaje dokumentů! Senzační.
Zkrátka je to příručka, bez níž se žádný vyspělý společenský vrah neobejde. Až mě mí známí či kolegové donutí zase k účasti na nějaké společenské akci, nemusejí mít strach. Tedy až do konce večeře. Nebo až do projevu. Nebo do potlesku. Slibuji, že to bude efektivní a efektní zároveň. Přesně podle příručky.

Orinka11
23.04.2017

Vtipná kniha...Keď čítate kapitolu ako vykonať vraždu v autobuse a práve cestujete autobusom

vaclav9214
28.10.2016

super kniha kde se řeší etika při vraždách važně super :)

Komnenos
25.05.2012

Skvelá paródia nielen na spoločenskú etiketu, ale aj iné oblasti, napríklad vďaka vymyslenej použitej literatúre na odbornú literatúru všeobecne. Taká jednohubka po ktorej ostane príjemná chuť v ústach.

Agi
30.11.2011

Výborná crazy paródia na škrobené lexikony spoločenského styku.

Dušan Taragel

Dušan Taragel
slovenská, 1961

všechny knihy autora

Kniha Vražda jako společenská událost je: