Vražda bez soucitu

Vražda bez soucitu https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464369/bmid_vrazda-bez-soucitu-QT6-464369.jpg 4 154 44

Julia Schwarzová svou práci na pitevně miluje a se smrtí se umí vypořádat. Horší je to s nočními můrami, které ji v poslední době připravují o spánek. Soustředí se tedy raději na to, kdo mučil a zavraždil mladou policistku, kterou našli mrtvou v kufru jejího vlastního auta. Komisař Kessler nejdříve hledá vraha mezi dealery drog, kterým byla na stopě. Předpokládaný pachatel ale skončí pod koly vlaku a začnou se objevovat nové oběti. Když Julia konečně pochopí, jak spolu jednotlivé stopy souvisejí, dojde jí, že uvízla v síti manipulací a intrik nevypočitatelného sériového vraha.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

Nachtspiel , 2017

Arwen777
13.04.2024 4 z 5

Jak tu kdosi napsal - nijak zvlášť nenadchne, ale na druhou stranu neurazí. Prostě oddychovka. Styl psaní mi vyhovuje, příběh hezky odsýpá, kniha se dobře čte. Obě hlavní postavy jsou sympatické a jejich spolupráce pěkně klape. Případ je trochu tajemný, a i když se rozuzlení dá vytušit poměrně brzy, události kolem Julie jsou poutavě vylíčené se stoupajícím napětím. Je pravda, že si autorka dost pomáhá Juliiným nesmyslným vrháním se do rizik, ale takových knih je...
Suma sumárum je to jednodušší detektivka pro chvíle, kdy se chcete jen odreagovat. Já si zase někdy ráda přečtu některý z dalších dílů, pokud na mě vykoukne v knihovně.

archivářka115
07.04.2024 3 z 5

Knížka mě nijak nezaujala. Nemohla jsem se do ní začíst. Vadilo mi, že Julie pořad slyšela hlasy Michaela a nešla se nikam poradit.Takhle se přece nechová lékařka.
Na konci byly dost nepravděpodobné situace.Julie musela vědět, že by neměla sama nikam chodit atd.

miloslav5679
16.03.2024 5 z 5

Knihu hodnotím ako dobrú, veci, ktoré mi akože vadili, sa vysvetlili a boli súčasťou deja. Kniha začína od začiatku bez nejakého dlhého rozbiehania a zločin sa dokonca točí v úplnej blízkosti vyšetrovateľov, co len pridáva na napätí. Jediné, co by sa dalo trochu vytknúť, že v nepisanych pravidlách detektívky by mal hlavný páchateľ byt niekto, kto sa v knihe vyskytuje ako postava vo veľkej časti knihy..

Dyna08
22.01.2024 5 z 5

Tahle série se mi opravdu líbí, je oddechová i napínavá

berila
26.11.2023 4 z 5

Tato série začala dobře a dobře i pokračuje. Určitě budu pokračovat i dalšími díly. Určitě k přečtení doporučím.

Joyce24
07.08.2023 4 z 5

Tento díl se mi četl dobře, ale jak už někteří přede mnou zmiňovali, Juliina naivita byla někdy až do očí bijící. Nicméně budu pokračovat v četbě dalších dílů této série.

rilajaan
05.07.2023 4 z 5

Nebylo to špatné, četlo se to dobře.

Čmeláček
04.06.2023 5 z 5

Ani tahle kniha nebyla špatná. A opravdu to je nenáročné čtení, no ale zase proč ne a mně tohle občas na oddech naprosto vyhovuje :). Jo a taky to není žádný akčňák, ale po všech těch thrillerech, které čtu obvykle, je to fakt docela příjemná změna. Takže i tomuto případu, kde je zavražděná policistka Kim, dávám plný počet stars.

Doubravka1975
02.06.2023 4 z 5

2. díl série Julia Schwarzová a Florian Kessler a o trošku lepší a akčnější než 1. díl. Julii trápí noční můry 15 let staré rodinné tragédie a do toho se objeví ve svém autě mrtvá polocistka Kim....
Tak žádné velké zdržování a jdu hned na další díl Vražda v ledu

martineden
01.05.2023 3 z 5

(SPOILER) Čtivé, napínavé, ale je tam pár do očí bijících nesrovnalostí. Julie je bystrá, vyšetřovatel ji bere na místo činu, protože Julie má smysl pro detail a nic jí neunikne, přesto si nevšimne ve svém bytě, že tam jaksi jsou věci navíc? Okno, kamera?! To je tedy opravdu úlet...

anája
02.04.2023 5 z 5

Dej byl napínavý. Moc dobrý detektivní thriller.

Pája699
23.03.2023 3 z 5

(SPOILER) První díl nic moc, tento byl o kousek lepší ale pořád mi tam něco vadí a ruší při čtení. Děj napínaví, strhující a čte se to lehce. Občas mi přišlo, že se to točí v zamotaném kruhu. Jen ta Julie, já vám nevím, ta její naivita a zase se pouští do vyšetřování na vlastní pěst. Hodněkrát mě zvedla ze židle :-D A upřímně stále nevím, zda v této sérii pokračovat...skvělých knih je přeci jen na trhu hodně.

Jedno takové pozitivum...konečně víme, jak to bylo s bratrem Michaelem a kdo stojí za jeho vraždou.

postrach
11.03.2023 5 z 5

Souhlasím,že je tenhle díl lepší a propracovanější.Závěr dobře napsaný.Jdu na další díl.

Kristulda
02.03.2023 4 z 5

Kniha se četla velmi dobře, hlavní hrdinové jsou sympatičtí, jen v tomhle díle byla Juliina naivita až neuvěřitelná. Ale série se mi celkově moc líbí a těším se na další díl.

Cheynn
26.01.2023 5 z 5

Oproti prvnímu dílu je děj strhující a nemohla jsem se od čtení odtrhnout.

kolacky
19.12.2022 4 z 5

Docela dobré čtení. Chvílemi se mi Julia zdála naivnější, než by měla být, ale zvládla situaci celkem dobře. A nakonec i maminka se určitě trochu uklidní, když...

Knižnítoulky
21.11.2022 4 z 5

Kniha je velmi čtivá a strhující, dá se přečíst jedním dechem. Rozhodně je o něco lepší než první díl.

čef
23.10.2022 4 z 5

Kniha dodržuje v současnosti používané schémata, hemží se tu zde policistkami, patoložkou, homosexuály... Nepřekvapí také množství sexuálního násilí na mužích i ženách, tady se trochu více rozebírá toto prostředí na netu. Patoložka je trochu natvrdlá, není schopná adekvátně reagovat na jevy u ní v bytě a pouští se, kdovíproč do samostatného pátrání. Přesto se kniha dá dobře zvládnout, i když takových je mnoho.

ctenarkaEva
27.09.2022 3 z 5

Pocity z této knihy mám tak půl na půl. Chvílemi se mi líbila a bavila mě, chvílemi mi ale přišla překombinovaná a zvláštní.

katka.oo
29.08.2022 4 z 5

Nenáročné oddechové pokračování mé další nové oblíbené série, knížka se mi velmi dobře četla, obě hlavní postavy jsem si oblíbila a už čekám na další díl.