Vraťte mi mou dceru

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Během prázdninového výletu do Londýna se osmnáctiletá Candice zamiluje do Saddama, prince, příslušníka královské rodiny. Mezi dvěma mladými lidmi, které by vše, kultura i náboženství, mělo oddělit, se zrodí vášnivý cit. O tři roky později, v roce 2001, se jim narodí dcera Haya. Bohužel pro Candice, její okouzlující princ brzy odhalí svou další tvář. Zaslepena láskou, již k němu stále cítí, se jím nechá ovládat a zakouší nejrůznější formy násilí. Nakonec jí dceru brutálně odejme a uvězní ji v královském paláci. Královská rodina se odmítá princezny Hayi vzdát. Candice je křivě obviněna a hrozí ji nejvyšší trest, trest smrti. Proto, ačkoliv byla odhodlána svoji dceru neopustit, ji musí nechat v paláci a vrátit se do Francie sama. Neúnavně bojuje, aby získala svou dceru zpět, a mohla tak své dítě po třech letech znovu sevřít v náručí… Malá Haya svou matku však už nikdy nespatří. 20. srpna 2012 Candice Cohen-Ahnine za velmi podivných a nejasných okolností zemřela....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137931/vratte-mi-mou-dceru-137931.jpg 4.124
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Víkend
Orig. název

Rendez-moi ma fille, 2011

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Vraťte mi mou dceru

Přidat komentář
medlovice
03.03.2020

Je to vždycky stejné. Jak šablona. Hezká, veselá dívka potká zábavného bohatého snědého prince , Ten rozhazuje peníze , nabízí blahobyt , lásku ale lže, lže všem , jí do očí lže a je nevěrný. Pak je tu ropucha , matka prince nebo jedovatá sestra , přítelkyně, samý jed.
Pak naivní divka otěhotní, princovi odpustí a narodí se krásné dítě.
A pak je konec, žádné žili spolu v lásce. Začne boj o dítě , únosy, slzy strach.
Candice za záhadných okolností zemřela a Haya bude muslimka, jak jinak.
A zítra, možní ještě dnes se jiná krásná mladá dívka seznámí se snědým princem a začne to znovu.

myšpa
01.12.2018

Smutné, ale bohužel už ze začátku se dalo če- kat, jak bude Saddam reagovat.


ela2710
18.01.2018

Občas si prečítam aj knižku s takouto smutnou tématikou...no táto knižka pre mňa nebola tak dobre napísaná, ako iné, čo som čítala. To, že sa čitateľ dozvie ako to cele dopadne už na prvých dvoch stranách mi nevadilo, ale slovenska verzia mala veľmi zvláštny preklad, veľmi ma rušilo časté používanie fráz ,,slovom" ......slovom.... atď. Hlavná hrdinka podľa mňa nebola celkom normálna, ťažko veriť, že sa dá takto zmanipulovať zdravý, sebavedomý človek, ktorý si cení sám seba a svoj život. Osobne po tom, čo jej vyviedol ,,muž jej života" už v začiatku ich vzťahu, by som to v momente celé ukončila a žiadnu dcéru by som s ním ani nemala. A pri tom, ako som stále uvažovala či je toto vôbec možné, mi bolo neskutočne ľúto malého dievčatka v rukách bláznov a tyranov, ktoré za nič nemohlo a prišlo o podstatnú časť svojho detstva - ktoré by malo byť bezstarostné.

SilviaKovacikov
28.09.2017

Výborná kniha, pútavá, no smutná. Žiaľ, ľuďom sa stávajú aj takéto nepríjemné veci. Silný príbeh.

qydko
05.09.2016

Skoro bych řekla, že se v poslední době kniha stává aktuálnější a aktuálnější... mrazivý příběh.

Ennie
10.02.2016

Kniha ze života. Pokud létáte v oblacích, tahle kniha Vás vrátí zpátky na zem. Aneb život není pohádka a né každému vyjde život s princem. Doufala jsem, že tenhle (životní) příběh bude mít alespoň trochu šťastný konec.

Melaanie
02.05.2014

Knížka se mi líbila i když to nemělo vůbec dobrý konec. Hlavní postava udělala mnoho chyb ze kterých se měla poučit, chápu, že byla velmi zamilovaná, ale veškeré náznaky ukazovaly, že on se nezmění a bude se to nebezpečí jen a jen stupňovat. Její život vyhasl a my se můžeme jen dohadovat, kdo nebo co za tím stojí.

Werungle
04.06.2013

Uffff... Hodně mě to zasáhlo, zvlášť když autorka za podivných okolností zemřela :-(