Vrať se, Cilko!

Vrať se, Cilko! https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40426/vrat-se-cilko-40426.jpg 4 34 3

Cilka série

Eva je šťastné děvče. Má prima rodiče, řadu kamarádů, ale hlavně Cilku, svou milovanou kobylku, kterou si vychovala od hříběte a vytrénovala ve skvělou parkůrovou skokanku. Krásné časy ale končí ve chvíli, kdy Eva nastoupí na gymnázium. Získá sice novou kamarádku Moniku, ale škola ji nebaví a její prospěch se prudce zhoršuje. Když si pak dokonce chce zajistit úspěch v závodě podrazem na Moniku, tvrdý trest ji nemine - otec odveze Cilku pryč. Knížka plná napětí, napsaná s dokonalou znalostí "koňské" problematiky, čtenářky jistě upoutá. A pokud se chcete dovědět, zda se Eva s Cilkou ještě někdy setkají, přečtěte si i druhý díl příběhu Já se vrátím, Cilko.... celý text

Ann98
09.11.2017 5 z 5

Překrásná trilogie o koních. Jako jedenáctiletá holka jsem Evě záviděla její život u koní. Líbil se mi její vztah s Cilkou. Vypiplala si ji takřka od hříběte až po dospělého koně, se kterým získala spoustu úspěchů. Byla z nich správná dvojka. Jediné, co mi nejde na rozum, jak mohla Eva ze žárlivosti udělat takovou hloupost!

tatafa
07.01.2017 3 z 5

Zajímavá a poměrně čtivá série, která mne však ničím výrazně neoslovila.

MMia
06.10.2015

Sérii těchto knížek jsem četla ještě na základce do čtenářského deníku :o) Zaujala mě hlavně proto že je z prostředí jízdárny a koně miluju. :)

Zuzana Francková
česká, 1951