Vranovravec 1

Prvá časť trilógie o ľuďoch, ktorí rozumejú reči zvierat. Rodičia ho odvrhli. Vychovali ho vrany. Prenasledovala ho temnota. Pred ôsmimi rokmi bol Čierny kameň prosperujúca metropola. Potom sa ním však prehnala vlna násilia a zločinnosti – Temné leto. Krá sa odrazu ocitol na ulici a musel sa o seba starať sám. Jeho jedinými spoločníkmi bolo niekoľko vrán. Nikdy nevedel, prečo rozumie ich reči. Keď pred zlovoľným útočníkom zachráni Lýdiu, zistí, že takých ako on žije v meste viac. Sú to divosi a každý z nich sa vie rozprávať s určitým druhom živočíchov. Niektorí bývajú veľmi nebezpeční. Teraz sa chce znova dostať k moci najhorší divoch zo všetkých – Snujúci muž. Aby Krá mohol pred ním zachrániť Lýdiu, jej rodinu a všetkých obyvateľov Čierneho kameňa, musí rýchlo rozvinúť svoje schopnosti, o ktorých dosiaľ netušil... Inak by nemohol poraziť temnotu, akú si dovtedy nedokázal ani len predstaviť....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/252088/big_divosi-vranovravec-1-GhT-252088.jpg 468

Feralové / Divosi 1.

Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fortuna Libri (SK)

The Crow Talke, 2015

Kniha Vranovravec 1

Natali.159
09.12.2020

Čtivě psaná kniha, připomíná mi příběhem Harryho Pottera.

Ethys
18.04.2020

Pěkný příběh pro děti.

shey
13.04.2020

Knížka upoutala opravdu krásnou obálkou. Příběh zajímavý, nápad s feraly zaujal. Určitě se podívám i na další díly a schovám pro syna až povyroste, snad se mu bude líbit jako mě.

Eliška12
27.01.2019

Tuto knihu jsem četla na doporučení kamarádky , kterou velmi zaujala . U mne se ale ničeho takového nedočkáte. Kniha mne sice velmi zaujala svým obalem a tématikou , ale o nějaký velký zážitek z jejího čtení bohužel nešlo . Nemůžu se dočkat dalších dílů , protože mne zajímá jak to dopadne . Jinak ale kniha patří k těm o trochu lepší než jsou průměrné .

Verča16
03.12.2018

Teda.. četla jsem českou verzi takže teď mě obal i název zaskočil... Ale kniha naprosto hororová napínavá úžasná... Nemám slov. Patří mezi mé nejoblíbenější ❤doporučuji naprosto všem!

Kikulka97
23.05.2018

Kniha to není špatná, ale je tam pomalý rozjezd, docela zvláštní mi přišel i překlad jména hlavního hrdiny (přece jen Krák nezní zrovna sympaticky), na to jak je útlá, četla jsem ji celkem dlouho. V druhé polovině se děj příjemně rozjede.
Hrdina mi k srdci nepřirostl, trochu mě mrzí, že zčistajasna všechno uměl a všechny předčil, proto i přes originální nové prostředí dávám tři hvězdičky
Upozornění a tak trochu spoiler (nejen) pro ochránce zvířat: tuto knížku nečtěte....zde autor nemůže prohlásit, že v průběhu děje neutrpěla škodu na těle či životě žádná zvířata.

hurikan123
04.05.2018

celkem dobrá kniha. ale odehrálo se za to celou knížku málo děje... možná je to počtem stran - 250 stran není moc -, přečetl jsem ji za dva dny ale kniha mě zaujala svou originální zápletkou, takže 80%

Juli.W
29.01.2018

Kniha je štylisticky napísaná dobre a pútavo, opisy prostredia a postáv sú dosť trefné a ľahko sa dajú predstaviť si. Čo mi ale veľmi vadí je, že mi nepríde veľmi originálna a dosť sa podobá Harry Potterovi. Z vonku ani nie, ale keď sa nad textom hlbšie zamyslíte, pointa je rovnaká.