Vrána - Mrtvá doba

Komiks vznikl podle námětu Jamese O'Barra. Motivem spojujícím celou sérii je mstitel, který se přichází po smrti své i svých blízkých mstít. Pomstu mu umožňuje tajemná vrána, která ho provází a je mu rádcem. Na rozdíl od filmů jsou v komiksové Vráně tragické události vedoucí ke smrti mstícího se hrdiny bez nějakého důvodu. Není to pro zisk nebo z důvodu nějaké loupeže, msty nebo závisti. Násilí na něm spáchané nemá žádný důvod, je to jen nesmyslná demonstrace síly. Čtenář cítí, že podobně nešťastná náhoda, by se mohla stát i jemu. Pravděpodobně proto jsou příběhy s Vránou tolik oblíbené nejen u nás, ale i v zahraničí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/224846/big_vrana-mrtva-doba-dxu-224846.jpg 3.136

Vrána 3.

Literatura světová, Komiksy

Vydáno: , Comics Centrum

The Crow: Dead Time, 1996

Kniha Vrána - Mrtvá doba

trudoš
08.05.2019

Jak mám Vránu v oblibě, tak mě každé další album těžící ze stejných motivů akorát unavuje. Za což v první řadě může fakt - a teď propadnu peklu - že než kultovní komiks Jamese O'Barra mám raději film Alexe Proyase. Jsem holt dost mizerný fanoušek.
Ačkoli John Wagner přichází s atraktivními nápady, je to v důsledku pořád ta samá jízda. Hrdina si projde peklem, aby se vrátil mezi živé a pomstě bylo učiněno zadost. Což o to, poetiky je tu vrchovatě, ale zápletka je tentokrát okořeněna o nesmyslně sofistikovanou časovou prodlevu. Hrdina se tak nemstí mučitelům, ale jejich potomkům ob několik generací. Naneštěstí to příliš nefunguje, protože potomci bezcharakterních gaunerů, jsou na chlup stejní gauneři, co jejich předkové. A tak cesta odplaty nějak ztrácí na smyslu (lépe řečeno, proč nedostali do držky ti původní zločinci?), přičemž její průběh je bez snahy o invenci a navíc postrádá logiku v hlavních bodech. Zkrátka nuda a nebýt atmosférické kresby Alexe Maleeva, letěla by kniha do kouta.

hellena1523
22.10.2017

Jsem velkou fanynkou grafických románů a komiksů. Vrána má několik dílů a také podob. Tato černobílá mě nadchla. Příběh je prakticky stále stejný, takže Vránu "čtu" spíš právě kvůli té grafické stránce a tentokrát byla ta milovnice výtvarného umění, kterou v sobě nosím, velmi spokojená.

milan.krimsky
11.06.2017

Příběh o indiánovi z 19. st. a je zavražděn bandity, se po té ocitne na konci 20.st. aby svou smrt pomstil

3DD!3
03.09.2016

Chybějící poetiku původní O'Barrovy Vrány vynahrazuje fantastická Malevova kresba. Přímé, jednoduché, úderné.

Navarro
18.11.2015

Neskutečné, vrána má zpřelámaná křídla a James mě moc zklamal.

Taklamakan
10.03.2015

Původní Vránu mám hodně rád, jenže tohle je bohužel jen prachobyčejná vyvražďovačka bez jakékoli přidané hodnoty. Ždímání původního tématu do mrtě už nemá smysl.