Vrahem může být kdokoliv

Vrahem může být kdokoliv https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1328/vrahem-muze-byt-kdokoliv-1328.jpg 4 234 35

Zdálo by se, že v detektivním žánru už bylo vymyšleno a použito vše: veškeré typy přestupitelů i strážců zákona, veškeré varianty zápletek. Pak ovšem přijde s novou knihou Jeffery Deaver a nabídne na minimálním prostoru tolik neotřelých postav a dosud nevídaných motivů, že postaví zmíněnou teorii na hlavu. Přesně tak je tomu i v povídkové knize Vrahem může být kdokoli, která volně navazuje na první Deaverovu sbírku Panoptikum, ale zároveň ji v mnohém překonává. Za perlu lze považovat povídku o ženě, která nemůže pochopit, co udělala při výchově své dcery špatně. Anebo svědectví o tom, že snaha řešit osobní a pracovní problémy přes mobilní telefon může mít věru nečekané následky. Anebo povídku, v níž Lincoln Rhyme s Amélií Sachsovou vyšetřují vraždu zámožného filantropa. Anebo... kteroukoli jinou. Hlavní je nedat na první dojem, protože v Deaverově literárním světě může být vrahem kdokoli...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Povídky

Vydáno: , Domino

More Twisted , 2006

Luigi1
30.03.2023 5 z 5

V povídkových knihách je úroveň někdy rozdílná

jprst
09.01.2023 5 z 5

Jak už to u povídkových knih bývá, úroveň jednotlivých povídek je rozdílná, ale Deaver je prostě Deaver...

Dédečko75
27.06.2022 5 z 5

Tyhle povídky se mi moc líbily, byly chytlavé

kirinka52
04.12.2021 4 z 5

Nejsem příznivcem roztahaných detektivek, proto povídky se spádem hodnotím velmi kladně. Případy měli zajímavé zápletky. A však přibližné v poslední třetině je jedna delší povídka a od té se mi to dost táhlo. Ale určitě stojí za přečtení, dá Vám nový pohled na detektivky neboť Vrahem může být kdokoliv.

Ava365
13.12.2020 4 z 5

Zajímavé povídky pro milovníky tajemna a napětí.

13werka
28.09.2020 5 z 5

Knížka se mi líbila pro rozmanitost, spád jednotlivých příběhů i překvapivá rozuzlení. A vyhovovala mi délka povídek, která je tak akorát, aby ji člověk dočetl před spaním a nešel spát nepříjemně pozdě. Každopádně si myslím, že toho, kdo má rád detektivní příběhy, tahle kniha určitě nezklame.

georginaa
02.06.2019 5 z 5

Opět perfektní povídky s různými zápletkami. Jak už jsem jednou psala, radši mám knihy o jednom příběhu, kde se vám odvíjí celý jakoby film, kde si můžete představovat cokoliv. Můžete se stát vyšetřovatelem a přemýšlet, zda se ztotožníte s autorem.

soukroma
21.10.2018 4 z 5

Do knih povídek se musím vždycky trochu nutit, protože vím, že musím celou knihu přečíst najednou a ne si vychutnávat vybrané kousky v rozumném dlouhém čase, jinak by mě rozečtená kniha prostě hrozně rozčilovala a nakonec by skončila třeba nedočtená/odložená (kdo si má pamatovat, co z toho už přečetl).
Některé povídky skvělé (u mne rozhodně vítězí Dvojí obvinění a Výslech), jiné méně, ale Deaver mě tak příjemně překvapil (nejsem jeho nekompromisním obdivovatelem), že si s chutí přečtu i jeho další povídkovou knihu.

allyce
23.08.2018 2 z 5

Zatím všechny knihy, které jsem od Deavera přečetla, jsem si nesmírně užívala a považuji jej za jednoho z nejlepších v kriminálním žánru. Tady jsem ovšem narazila, povídky mě nebavily.

Merlinit
09.07.2018 4 z 5

Mám sice raději Deaverovy krimi romány, ale povídky také nezklamaly.

Jaruš7
07.06.2018 5 z 5

Nejinak, než tak, že si ji snažím šetřit k těm slaným vlnám, ale marně, nedá se to nečíst. Týden je dlouhá doba na odklad.
Bezva čtení, tomu neodolám, povídky coby zážitky s drogou napětí.

Stanas513
19.03.2018 5 z 5

Překvapilo mě (docela mile), že se jednalo o soubor povídek, ale mělo to spád a byla jsem nadšená z nenadálých a nepředvídatelných konců. Super čtení!

tereza1198
11.03.2018 4 z 5

První setkání s autorem a musím uznat, že bylo velmi příjemné. Nejsem velký znalec detektivek a tak mě autor často dostal. Dobře vykreslená atmosféra příběhů i postavy. Jako u každé povídkové knihy - něco Vám sedí víc a něco méně, ale celkově hodnotím knihu nadprůměrně, protože jsem párkrát skutečně valila oči.

čef
02.02.2018 5 z 5

Výborný tobogán hrůzy, z kterého jsem vystoupil naprosto nadšený. Hodnotím mnohem lépe, než mnohé autorovi thrillery, často překombinované k neuvěření. Na malých formátech povídek to jistě tak snadno nejde, pointa musí přijít mnohem dříve a je zábavné snažit se uhodnout zvrat, který musí přijít a jen ke cti autora musím přiznat, že, ačkoliv jsem světa znalý čtenář detektivek, některé jsem neprokoukl.

Pumpkin
25.11.2017 4 z 5

Mám ráda Deavera tak nebylo co řešit při koupi knihy. Název mi nepřijde přeložen zrovna nejšťastnější vzhledem k faktu, že ne vždy jde o vraždy, ale to je detail. Jinak samozřejmě napínavé a překvapivé jak jsem již u tohoto autora zvyklá :)

postrach
11.11.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbí,dobře se čte.Jedna z nejpovedenějších,co jsem četla.Doporučuji!Povídka:Špatná od přírody,se vyskytuje v knize povídek:Nebezpečné ženy.Celkové hodnocení-SUPER!

povi
25.08.2017 5 z 5

Tahle kniha byla pro me opravdovym zazitkem.Ani u jedne povidky jsem netusila kdo je "vrahem",kazda byla precizne zamotana a vysledek byl pokazde genialni.Rozhodne doporucuji!

KaiShun
09.08.2017 5 z 5

More twisted, nektere skvele jine slabsi presto 5* jako kazdy JWD

Daku
19.07.2017 4 z 5

Některé povídky zaujaly víc, některé míň. Většina z nich měla nečekané rozuzlení. V každém případě mne kniha zaujala.

JIVaJaH
11.07.2017 5 z 5

Úvod knihy končí slovy: Takže se posaďte a hezky se bavte - a schválně, jestli mě dokážete vyhmátnout. Nespouštějte oči z mé pravé ruky. Nebo jsem chtěl říčt z levé?"
A tak to přesně bylo...já se prostě nestačila dívat na obě a jedna vždy udělal něco, nač jsem nestačila! Tedy...nepředvídatelné zápletky, výborný děj, práce se strachem čtenáře báječná! Doporučuji velmi!