Vrah z moci úřední

Vrah z moci úřední https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209767/bmid_vrah-z-moci-uredni-g1l-209767.jpg 5 4 1

Příslušníci britských SAS v tajném boji proti německým válečným zločincům. Autor nás seznamuje s příběhem jedné z pátracích a úderných skupin, volně napojených na zpravodajské oddělení 2. pluku zvláštních leteckých výsadkových jednotek SAS. Tato skupina nebyla umístěna ve vlastní britské okupační zóně, nýbrž ve městě Gaggenau ve francouzském pásmu, kde obývala vilu patřící majiteli místního pivovaru. Na půdě byla instalována výkonná vysílačka pro spojení s Fantomem, což byl volací znak brigády v Anglii. Pár kilometrů na východ sídlila v malém městečku Wildbad, umístěném ideálně pro rychlý přesun do kterékoli části střední Evropy, první trojčlenná skupina Baker, vedená autorem této knihy. Průzkumníci se dopodrobna seznamovali s každým detailem svého cíle, studovali vzhled podezřelého, co dělal, než nastoupil službu, kde bydlí jeho rodina, mapu pravděpodobných úkrytů i možná falešná jména. Neměli pravomoc jednat sami, čekali, až spis navržený k provedení schválí vyšetřovací komise a pře... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , Ševčík (Plzeň) , Beta-Dobrovský

Official AsSASsin , 2002

grimik
27.10.2014 4 z 5

Neuvěřitelná výpověď zúčastněného člověka o tom, jak se od posledních dnů války a ještě dlouhou dobu po ní, vyvíjel hon na nacistické pohlaváry a nepohodlné. První polovina naprosto kulervoucí, pak kniha vyčpívá, čím víc se do honu na lišku zapojuje byrokracie a úřední šiml.

válečné zločiny speciální vojenské jednotky SAS - britské speciální jednotky lovci nacistů

Autorovy knížky

2002  90%Vrah z moci úřední

Kniha Vrah z moci úřední je v