Čingiz-chán

Čingiz-chán https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349093/bmid_cingiz-chan-Tbz-349093.jpg 4 30 7

Vypravování ze života staré Asie ze třináctého století je první částí trilogie Vpád Mongolů.

Literatura světová , Romány , Historické romány

Zajímavý historický román.

Svatka63
Svatka63
07.05.2022 3 z 5

Chvílemi jsem se trochu ztrácela :-( ty arabské a čínské jména mi nešly do hlavy, ale kniha mi rozšířila obzory, což je pro mě zásadní. Nelituji času s ní strávenou i když místy jsem se musela trochu nutit ji vůbec dočíst.

Blue
Blue
23.08.2021 4 z 5

Kniha je tak trochu dokumentárním vylíčením dobytí Asie Čingischánovými vojsky. Nejedná se tedy o historický román, ve kterém bychom na pozadí dobových událostí sledovali příběh jednoho nebo několika hrdinů, kterým bychom případně mohli držet palce, o jejichž osud bychom se případně obávali, nebo jimž bychom naopak přáli zmar. Až na několik výjimek se tu nějak jednající postavy objevují jen na čas a ani samotný titulní Čingischán není tím, kdo by takříkajíc neslezl z plátna. Přesto kniha nenudí a čte se poměrně dobře.

Dédečko75
Dédečko75
18.12.2019 5 z 5

Spisovatel přiblížil děj z 13 století bojů mongolu. Moc se mi to libilo

Atanone
Atanone
11.05.2017 4 z 5

Ale jo,hezký příběh. Až na to,že název knihy je trochu zavádějící,protože Čingischána se týká jen okrajově.
I tak se to četlo dobře

Jarka59
Jarka59
25.04.2015

Knihu mám již 33 let a zatím jsem ji nečetla.Je pro mě tak nezáživná nebo nevím jak to napsat,prostě se nemůžu začíst,zkoušela jsem to několikrát,ale nejde to.

Wolf_1
Wolf_1
03.01.2012 5 z 5

Krásně napsaná kniha. Nenáročné čtení, doporučuji.