Voyeur

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jedno ze zásadních děl jednoho z největších francouzských spisovatelů 20. století, jednoho ze zakladatelů nového románu, Alaina Robbe-Grilleta. Mathias, neúspěšný obchodní cestující, se po pětatřiceti letech vrací na svůj rodný ostrov. Dva dny poté je na pláži nalezena utonulá třináctiletá dívka s tělem zohaveným mořskými kraby. Čtenářova pozornost je neustále narušována Mathiasovými vjemy, pohyby a představami, až si nakonec uvědomí, že se nachází uvnitř mysli vražedného maniaka. Přesto, že příběh dosáhne hrozivého vyvrcholení v podobě znásilnění a vraždy, pochyby nad tím, kdy a zda byl vůbec zločin spáchán, přetrvávají....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273294/big_voyeur-sTx-273294.jpg 310
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Pragma
Originální název:

Le Voyeur, 1955


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Voyeur

Messilina
18.08.2020

Kniha mě docela bavila, ale ten konec byl divný. Přiznám, že jsem čekala nějaké rozuzlení, ale žádné v podstatě nebylo. Trochu mi tam prostě chyběl konec.

AdamMez
28.03.2019

Stalo se to? Existuje onen ostrov s problémy s elektřinou? A byl to obchodní cestující? Nebo Mathias? Prodal vlastně nějaké z těch hodinek? A je za tou změtí vět vůbec nějaký autor? Myslím, že nic z toho není důležité...


grillica
04.11.2017

Ať si je to klasika, lituju času, kdy jsem se knihou pokoušela prokousat až na konec. Děsně divné napsaný, i když jsem se soustředila, takový chaos není pro mě. Téma je teda taky hnusný, což by se ještě dalo snést, ale ta forma je příšerná. Naprostá ztráta času!

mgeisselreiter
05.02.2017

Zajímavá kniha. Z počátku jsem myslel, že to bude těžké čtení, ale po pár stránkách se ukázalo, že se čte snadno. Sem tam se sice objeví v textu nějaký záhadný odstavec, ale celkově jde o čtivý román. Pravda, není moc přímočarý, řekněme spíš je nejasný, někdo by řekl snad i zmatený, ale to mu nejspíš dodává tu výjimečnost. Nakonec nikdo neví, co a jak se vlastně přihodilo, on to možná neví ani autor. To některým čtenářům může vadit, jiní naopak ocení to, že si mohou sami zapnout svou fantazii. 75%, 5.2.2017.

Hoodec
20.03.2016odpad!

Žádná kniha mě víc nevytočila tím jak je psaná a pointou příběhu. Hrůza! Děs!