Voňavé (na)dělení

Voňavé (na)dělení https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289523/bmid_vonave-na-deleni-v87-289523.jpg 4 79 33

Ani ve své páté knize se Blanka Hošková nevzdaluje od témat, která její čtenářky dobře znají. Opět je její hlavní hrdinkou žena v mezní životní situaci, postavená před problémy, se kterými si musí poradit prakticky zcela sama. Ve Voňavém (na)dělení se setkáváme s typickou obětí bossingu, ženou, která po mnoha letech opouští zaměstnání, protože dál nemůže snášet ataky svého nadřízeného. Procházíme s ní etapami velkého nadšení z nově nabyté svobody, těšení se na lepší příští, následujeme ji na Úřad práce i na pracovní pohovory a propadáme spolu s ní do beznaděje. Podaří se zralé ženě s dospělými dětmi nalézt pevnou půdu pod nohama? Umírá skutečně naděje poslední?... celý text

sporran
17.09.2016 4 z 5

Pěkná a čtivá kniha. Moc se mi líbí přebal knihy, tak nějak ji charakterizuje. Je inspirativní k zamyšlení jak nad tématem, se kterým se člověk setkává - jeden dělá práci za druhého, na vyšším postu je člověk, co nic neumí, padesátníci a jejich zaměstávání, začátek podnikání, sportování. Vše ze života. Dělená strava je také inspirativní. Musím se podívat na facebook, jestli Dělenky opravdu existují. :-)

Peace
02.09.2016 4 z 5

"Kdo vítězí nad lidmi, je mocný. Kdo vítězí nad sebou, je mocnější."

Oddechová četba, která se zároveň věnuje vážnějšímu tématu nezaměstnanosti a peripetiím s hledáním nového zaměstnání. Příběh je reálný a hodně ze života, což oceňuji.
Určitě u mě nejde o poslední čtenou knihu od autorky ;o)

bookcase
02.09.2016 5 z 5

Přelouskáno za večer. Styl autorky se mi líbí a vyhovuje mi, je to čtení o normálních ženách.

saruse
03.08.2016 3 z 5

Takové normální. Připomínalo mi to styl psaní Táni Vasilkové Keleové. Odpočinkové, nenáročné, rychle ubíhající. Rozhodně příjemná oddychovka, která ode mně nechtěla moc přemýšlení. ;-)

Racík
31.07.2016 2 z 5

Opravdu jen letní čtení, když se chce člověk odpoutat a číst si a moc o tom nepřemýšlet. Knížka je docela čtivá, to ano. Ale jinak je tak trochu ušitá horkou jehlou - některé věci se opakují - jsou ale čtenáři sdělovány jako novinka. Některá témata by zase čtenáře zajímala, ale jsou nakousknutá a pak už se jen okrajově dozvíte, jak to dopadlo. Mám pocit, že to chtělo trochu dotáhnout a byla by to milá oddychovka.

cérka
26.07.2016 3 z 5

Má třetí dovolenková. Řekla bych, nebylo to špatné, zároveň ani ničím výjimečné.

stanza
18.07.2016 4 z 5

Milá, odpočinková četba na letní odpoledne.

Šánka
10.07.2016 4 z 5

Taková příjemná, odpočinková četba. Příběh, ve kterém si může mnoho z nás něco svého najít, ukazuje na současné problémy s hledáním zaměstnání ve zralém věku, pocity osamělosti, když děti dospějí a opustí rodné hnízdo. A také o hledání další životní cesty, jež může být hodně náročná.
Asi bych dala 3*, jenže....... autorka je z Brna :-).

Aleh
30.06.2016 4 z 5

Téma, které zpracovává kniha Voňavé (na)dělení je věnováno ženám, které své děti už vyprovodily do života ... A jsou-li tyto ženy navíc bez partnera, pak někdy tápou a hledají nový smysl života. Co teď? Jak být ještě užitečná, mít práci, která člověka naplňuje a radovat se ze života? Hlavní hrdinka Saša svůj smysl života našla. A to právě v době, kdy už pomalu a jistě začala ztrácet naději, že se jí to podaří. Fandím všem ženám v tomto věku. Vždyť věk kolem padesátky nic neznamená, zvláště pokud se odchod na zasloužený odpočinek neustále vzdaluje... Mnohé ženy v podobné situaci mohou v tomto příběhu nalézt inspiraci i pro sebe. Vřele doporučuji, protože mnohé z nás tam v něčem najdou i kousek sebe samé.

evasamankova
27.06.2016 3 z 5

Nenáročný příběh, který se dobře čte, ale přesto na mne působil až moc jednotvárně, monotónně, bez výrazné jiskry a děje. Peripetie hlavní hrdinky kolem hledání vhodného zaměstnání velmi věrně odrážejí realitu, ale nenabízejí nic podstatného navíc co se týče zápletky.
Celkově - kniha neurazí, ale ani výrazněji nenadchne...

Odehnalka
13.05.2016 3 z 5

Dala bych 3,5 hvězdičky. Kniha se sice dobře četla, ale prostřední část se prostě táhla. Kniha se velmi slibně rozjela, pak se pro mě tempo uvolnilo, rozjelo se to opět až na konci. Ale na odpočinek kniha dobrá, stihnete přečíst během pár dní.
A navíc krásná obálka!

zdehan
12.05.2016 5 z 5

Kniha se mě líbila je to pro ženy a každá se tam najde příjemná oddechovka přečteno za jeden den.

JanaDor
23.04.2016 5 z 5

Tvorba této autorky je určena současným ženám, které mají děti, manžela, práci a zažívají normální problémy běžného života. Její styl je čtivý a má velmi dobře propracovanou psychologii postav. Často jsem se do problému hrdinky vcítila, protože jsem něco podobného třeba zažila, anebo mi to bylo blízké. Ne jinak je to u tohoto příběhu. Tentokrát se téma knihy zabývá ženou, která hledá sama sebe.
Vřele doporučuji knížku k přečtení. Myslím, že se v ní hodně čtenářek najde a bude je bavit. Hezky se u ní odreagují a třeba se nechají inspirovat jako já. Takže já jdu vařit a po obědě vezmu děti na procházku.

Blanka Hošková
česká, 1967