Voňavé (na)dělení

Voňavé (na)dělení https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289523/bmid_vonave-na-deleni-v87-289523.jpg 4 79 33

Ani ve své páté knize se Blanka Hošková nevzdaluje od témat, která její čtenářky dobře znají. Opět je její hlavní hrdinkou žena v mezní životní situaci, postavená před problémy, se kterými si musí poradit prakticky zcela sama. Ve Voňavém (na)dělení se setkáváme s typickou obětí bossingu, ženou, která po mnoha letech opouští zaměstnání, protože dál nemůže snášet ataky svého nadřízeného. Procházíme s ní etapami velkého nadšení z nově nabyté svobody, těšení se na lepší příští, následujeme ji na Úřad práce i na pracovní pohovory a propadáme spolu s ní do beznaděje. Podaří se zralé ženě s dospělými dětmi nalézt pevnou půdu pod nohama? Umírá skutečně naděje poslední?... celý text

Romány , Literatura česká

Vydáno: , Jota

1alena1
11.01.2024 3 z 5

Nenáročné čtení do autobusu či do čekárny.

Jana283
07.06.2023 1 z 5

Zakoupeno za cenu časopisu v levných knihách. Takové čtení ke kafíčku, které nezatíží příliš mnoho mozkových buněk. Občas je to potřeba.

hzd
15.05.2022 3 z 5

Taková oddychovka. Už jsem ale četla hezčí od této autorky.

hapac
07.09.2021 4 z 5

Normální odpočinková četba o nás.

Bukina
23.06.2021 3 z 5

Oddechovka, to ano. Chvílemi jsem měla pocit, že čtu autorčin, ne až tak zajímavý, deník. Musím ale přiznat, že mě zajímalo, jak to s hlavní hrdinkou nakonec dopadne.A dopadlo to překvapivě dobře.

LenV
25.11.2020 1 z 5

Pardon, ale toto je opravdu brak. Moje první a na dlouhou dobu poslední setkání s autorkou. Je to jako číst článek z Blesku pro ženy. Povídka o nadšení z dělené stravy a strachu, že po 40 nenajdu práci mi není blízká. Jednu hvězdu dávám za to, že to celkem odsýpalo. 15%

Kerberos
07.11.2019 4 z 5

Kdo nebyl bossingu vystaven asi nechápe co to s člověkem dělá,ale ocenuji ,že Alex sebrala odvahu a dala výpověď.Skoro roční tápání,hledání práce a boje se sebou samou a vlastní váhou asi nebylo příjemné.Nakonec vítězství nová práce,nový život.Pěkně se to čte ,ale ne vždy to tak dobře dopadne.

MartinaF
17.02.2019 5 z 5

Málokdy dávám plný počet hvězdiček, ale tato si to zaslouží. Saša mi byla hodně sympatická a blízká a moc ráda bych ji poznala osobně. Nezaměstnanost se týkala i mě a pocity, které měla Saša, jsem zažívala taky. Ale ona byla statečnější a silnější a plná elánu. Ze závěru knihy úplně čišela energie a já se při čtení jen usmívala. Byla to příjemná jednohubka, která může inspirovat každou z nás.

sabca
29.06.2018 4 z 5

Příjemná knížka ze současnosti. Příběh, který může prožít kdokoliv z nás. Pěkné jak se hrdinka vyrovnala se šikanou na pracovišti, osamělostí a nadváhou. Doporučuji

Linda65
10.06.2018

Takový skutečný příběh dnešní doby bez příkras.

Milia
21.02.2018 5 z 5

Forma šikany zaměstnance ze strany nadřízeného je poslední dobou velice diskutovaným problémem pracovněprávních vztahů.
Jaké jednání je už projevem šikany a kdy nad tím jen mávnout rukou?
Mám se bránit nebo mi nezbývá nic jiného než opustit pracoviště? A co dál, najdu ve svém věku ještě práci?
O tom přemýšlí hrdinka další knihy Blanky Hoškové.
Jak toto dilema Alexandra, matka dvou dospělých synů nakonec vyřeší se dozvíte, pokud knihu přečtete "jedním dechem" jako já a to nejen proto, že sama jsem jednou z x tisíc FB dělenek a tím mi bylo toto téma velmi blízké.

Knižní střípky
29.12.2017 3 z 5

Knihy od paní Hoškové si vždy ráda přečtu, strávím s nimi vždy hezkou chvilku a splní má očekávání na odpočinkovou četbu, u které nemusím moc přemýšlet.

kudrdlinka
27.11.2017 5 z 5

Je to první knížka, kterou jsem od Blanky Hoškové četla a četla se mi hezky. Mám moc ráda příběhy z obyčejného života, kde se můžu i najít, a tady jsem se občas našla. A asi nejsem sama. Za mně je to moc příjemná oddychovka, která může být i inspirativní.

slunečnice777
08.11.2017 5 z 5

Krásné odpočinkové čtení. Blanka Hošková umí. Píše lehce ze života. Ano někdo může namítat že je to ploché bez ničeho, jak píší někteří čtenáři. Není to přeci jedno? Každý si najde v knížce to co se mu líbí a povzbudí.

playada
22.09.2017 2 z 5

Mně ten šéf nepřipadal tak hroznej.........

myšpa
23.07.2017 5 z 5

Pěkná knížka, hlavně o těch pracovních pohovorech. Měla by to být povinná četba pro personalisty.

Ssojka42
20.05.2017 3 z 5

Odpočinková četba, pro mě trochu nuda. Nenáročné. Nemusela jsem přemýšlet.

Šárka5875
13.03.2017 4 z 5

Voňavé (na)dělení je první knihou, kterou jsem od autorky četla. A četla se mi moc dobře. Hlavní hrdinka mi byla moc sympatická a velmi blízká. Také jsem dlouho hledala práci a v pasážích, kde líčí pracovní pohovory, jsem se úplně viděla. Autorka píše o běžných věcech nám blízkých a známých. Každá se určitě v nějakém momentu příběhu najdeme. Na konci jsem držela Saše palce, aby jí vše vyšlo, tak jak má.
Knížku můžu doporučit všem čtenářkám, které si rády přečtou reálný příběh o strastech i slastech života rozvedené matky dvou dospělých synů, kteří už dávno vyletěli z hnízdečka. Rozhodně sedne lépe starším ročníkům než dvacetiletým slečnám. Kniha se vám bude určitě dobře číst a hrdince rozhodně neopomenete fandit. Román je psaný ich-formou. Postava Saši je výborně vykreslená, reálná, žádná filmová hvězda, prostě úplně normální ženská po čtyřicítce s nějakými těmi fyzickými nedostatky. Proto si ji oblíbíte.

alnahu
20.10.2016 5 z 5

Příběh ze současnosti je velmi čtivý, musela jsem ji přečíst najednou, čekala jsem ,jak to s Alex dopadne ,zda se dokáže opět postavit na vlastní nohy. Příběh Alex ženy středního věku, kterou opustil manžel i děti již dospěli v zaměstnání jí deptá šéf, tato situace ji přivede k tomu ,že dá v zaměstnání výpověď a těší se ,jak si začne užívat života. Když ovšem začne hledat novou práci ,zjistí ,že nic není ,tak jak si představovala , že pro pracovní trh není tou skvělou pracovní sílou, jak si myslela. Smutné na tom je ,že má Alex nadváhu a právě to je zřejmě problém u pracovních pohovorů. Začíná propadat depresi, ale vše nakonec dobře skončí. Ale jak ,to se dočtete v této knize, kterou vřele doporučuji k přečtení.

Danago
10.10.2016 5 z 5

Autorku mám moc ráda. Líbí se mi , že píše o dnešních ženách. Naprosto aktuální a reálná knížka nejen o hledání nového zaměstnání ve středním věku. Dělená strava mě v knížce překvapila a taky mě knížka dost inspirovala. Přečteno za jeden večer.

Blanka Hošková
česká, 1967